Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Zdavo na site forumdzii,temava e super i jas cekam za bugarski pasos i voedno nemam validen dokument od bugarski predok,no mojot posreduvac mi kaza deka posle izborive ke se znae kako i sto ke bide a i ke mozeme da nosime Bugarski pristapnici vo zamena na validen bugarski dokument,dali nekoj ima vaka slicna informacija ?
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
0:34...dodeka cekate tatarski pasos pogledajte go filmov;)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
0
дали некој има однесено дополнителни документи пред да биди вратен на дополнителна проверка?
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
0:34...dodeka cekate tatarski pasos pogledajte go filmov;)
Го гледав и ?[DOUBLEPOST=1401028053][/DOUBLEPOST]И ако може уште еднаш.... Тие што се поврзани со темата, и им треба помош или можат да помогнат со корисни информации, нека коментираат, доста е со сеири фаќање. аман[DOUBLEPOST=1401028140][/DOUBLEPOST]
дали некој има однесено дополнителни документи пред да биди вратен на дополнителна проверка?
Мислам дека треба да чекаш да ти излезе бројчето прво, па тогаш да носиш нешто дополнително или не....
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Едино добро за мене у филмот се цицињата на Катарина Ивановска..... ;)
znaci covek da ne vi izleze vo presret i da vi pomogne okolu organiziranje na vremeto dodeka se dobijat tatarski pasosi...pa normalno deka samo cicinjata ke ti se dopadnat koga si masko ,a za se drugo kako ke plukas ke treba da plukas sam po sebe...:)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
0:34...dodeka cekate tatarski pasos pogledajte go filmov;)
Gospogo,gospigice ili mozebi nekoja konchita ili sto ti ja znam kakvo sushtestvo si......znaci temata e jasna.......samo neznam sto ne vi e jasno na vas. Ili barate nekoja institucija pa ste zalutale na forumov......ako e taa institucija sto mislam deka ja baratee .....taa ne e tuka,se razbira ke konstatiram ,za zhal....
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.044
Поени од реакции
14.999
Не мислев ја за твојот став, мислев ако имаш да споделиш како барем уште 300 000 - 400 000 од овде да можат да земат БГ пасоши... а не пишуваш глупави работи дека политика била забранета на форумов... па денес се е политика.
А во врска со знамето, па некој партии во Македонија имаат бугарски лав на знамето па никому ништо... ти си се фатил за моево знаме...
Темава е за или против бугарски пасош. Не е дисперзирано биро на министерството на Димитров.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Темава е за или против бугарски пасош. Не е дисперзирано биро на министерството на Димитров.
За жал од шо ни е прекрасно во македонијава веќе само испрани мозочиња и јавна администрација се против бг пасош.
Другите што овде мораат да работат по 16 часа дневно за ебани 200 евра се за бг пасош.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Секој си кажува за себе.
Ако се вратиш наназад некој си 200 страни ќе видиш дека полека се намалуваат оние што имаат нешто против бг пасош.
За да сега скоро и никој со здрав памет не е против нити пак има лош коментар
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.044
Поени од реакции
14.999
Ако сње вратиш наназад некој си 200 страни ќе видиш дека полека се намалуваат оние што имаат нешто против бг пасош.
За да сега скоро и никој со здрав памет не е против нити пак има лош коментар
Би сакал некогаш на мајка Бугарија да и затребаат војници, па да ги праќа благонадежните б'лгарчиња да гинат за неа на накој фронт. Пошо и БГ ко и МК им го тинтра на американците и праќаат војска насекаде за нејзини интереси. Ќе ги видам дали ќе се повикуваат на бугарскиот пасош.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Би сакал некогаш на мајка Бугарија да и затребаат војници, па да ги праќа благонадежните б'лгарчиња да гинат за неа на накој фронт. Пошо и БГ ко и МК им го тинтра на американците и праќаат војска насекаде за нејзини интереси. Ќе ги видам дали ќе се повикуваат на бугарскиот пасош.
Знаеш што колку што денешниве македонски полицајци и платени војници ќе гинат за македонија толку ќе гинат и надежниве блгарчиња за блгарија,толку е просто и едноставно.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Би сакал некогаш на мајка Бугарија да и затребаат војници, па да ги праќа благонадежните б'лгарчиња да гинат за неа на накој фронт. Пошо и БГ ко и МК им го тинтра на американците и праќаат војска насекаде за нејзини интереси. Ќе ги видам дали ќе се повикуваат на бугарскиот пасош.
relax....
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.044
Поени од реакции
14.999
Знаеш што колку што денешниве македонски полицајци и платени војници ќе гинат за македонија толку ќе гинат и надежниве блгарчиња за блгарија,толку е просто и едноставно.
Едно е за државата, друго е за туѓа.
Падобранска дивизија а?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom