Насилства во Македонија

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Искрено, мислам дека и детево избрзало со постапките и тоа многу, го коштало живот, сепак е 18 години. Никој поискусен (освен оние улични багри или некои дечки што тренираат боречки вештини) би зел да брка крадец со голи раце, без ништо со себе да може да се одбрани или нападне. И тука не е прашање на муда или храброст или бранење на своја сопственост и слично. Јебеш точак ако не знаеш што те чека или што крие тој што го бркаш. Али џабе е сега секакво мудрување...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Македончето како и секогаш силен е само на тастатура..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Кој затвор бре, кај има затвор кај нас, ова ли е затвор?????




Пола македонија ги нема овие услови по дома , они во затвор се прчат. Иначе оваа е бандата со дрога што ги фатија.
А оди види ги сликите од студентскиот дом Гоце Делчев... Дами и господа, тоа е нашата држава.. Мој совет, кога ние више живееме во труло гомно, нашите и вашите деца уште од 3 години да ги учиме англиски јазик и да ги избркаме од циркузов наречен држава[/SPOILER]
 
M

Mario Gómez

Гостин
Џабе мислам палење на касети,докуметни и се,кога народор Е ВЕЌЕ ИСПРАН,немаат ништо во главата,неможе некој да каже на владата дека НЕ сма офци,кога НИЕ сите ја избравме,да,НИЕ сите,иако и јас не отидов да гласам што мислам дека е само трошење време...Суд,собрание,влада,полиција,алфи вакви такви,се нека се запали,тие се тие што мирните македонци ги малтретираат,а гнасните шпони ги оставаат на мир и се плашат од нив...
Прво од медиумите треба да се почне, они се војската на иднината, оние добиваат избори. Замисли сега е 1993, и нема ни интернет, нема ни секој човек камера и апарат нон стоп со себе. Две-три државни телевизии и перат мозок како и сега. Е тогаш ќе немаше спас. Сега има спас само треба да се почне од негде.

Кога медиумите ќе ја пренесат на вистински начин веста, без разлика какви тензии би предизвикале. Кога утре би видел широко истражување какви пропусти има во државава при работење со деликвенти, какви дупки има во законодавниот систем, како тоа малцинствата се заштитуваат. Да видиме дали тогаш нема да се сменат работите.

Абе поплава да ги збере на сите, да не ги спомнувам сега. Сите кривично да одговараат, продадени курви.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Искрено, мислам дека и детево избрзало со постапките и тоа многу, го коштало живот, сепак е 18 години. Никој поискусен (освен оние улични багри или некои дечки што тренираат боречки вештини) би зел да брка крадец со голи раце, без ништо со себе да може да се одбрани или нападне. И тука не е прашање на муда или храброст или бранење на своја сопственост и слично. Јебеш точак ако не знаеш што те чека или што крие тој што го бркаш. Али џабе е сега секакво мудрување...
И ќе те фатат со нож во раката и ТЕБЕ ќе те приведат со игнорирање дали тебе ти е украден точакот или не...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Потсетете ме утре Реалниов да го отстранам, добра ноќ
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Мислам на тие од селата што продаваат кај мене на пазар, тие да се изолираат, не знам иначе за кои увозници збориш ти.
Зборувам за економска изолација на Македонците во однос на планинците во цела Македонија да не се купуваат нивни производи и нивни услуги што не возможно појаснив во погорниот пост, а за кај теба на пазар доколку е изводливо изолирајте ги, и не само кај тебе секаде каде е возможно
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
И ќе те фатат со нож во раката и ТЕБЕ ќе те приведат со игнорирање дали тебе ти е украден точакот или не...
... што е подобро отколку да завршиш на гробишта нели? Поентата ми е дека многу брзоплето изреагирал... Тука кога сме се тепале со цигани секогаш пазиш што имаат во рацете, а не пак да бркаш шипац што дома уште и нуклеарки не чуваат.
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
30
добри слики имаш од затворот :P инаку двојката во Штип е главна во затвореното одделение, кој бил знае ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom