Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.499
Нема да ти пречи доколку некој те препознае и му покаже на дечко ти што си пишувала по форумов ? Сигурна си дека на дечко ти тоа нема да му смета ? :)
А може и дечко и ја чита,па ќе и стае и по некој лајк :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не сака да зборува на долго и широко за нејзе дури не ни сака да ја спомнувам освен ако запнам да прашувам, така да.
А за сликата...да јас сум па и нека ме препознај некој јас не се кријам од никого :)
Како надоврзување на
Нема да ти пречи доколку некој те препознае и му покаже на дечко ти што си пишувала по форумов ? Сигурна си дека на дечко ти тоа нема да му смета ? :)
, дали мислиш дека нема да се налути што си го пишала твоето мислење на форум *прво*, наместо прво да го издискутираш со него?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не сака да зборува на долго и широко за нејзе дури не ни сака да ја спомнувам освен ако запнам да прашувам, така да.
А за сликата...да јас сум па и нека ме препознај некој јас не се кријам од никого :)
Му го кажав истото и него и веќе 4 дена ми азвони ми пишува да се смириме да праиме муабет. И во ред се видовме сношти.
Ми се извини за неговото понашање ко демек на зафрканција било тоа со саатот кажано бла бла. Исто и за подароците што никогаш не сум ги добила му реков дека на таков начин никогаш не ми покажал внимание, као демек во право сум била во иднина ќе бидел повнимателен. Исто така тој веќе 4 год летно време подработува Швајцарија, оваа година пак го викаат ама не одел како демек сакал дома да преправа за наесен здравје боже да ме запросел. И сега нз што да правам отпрвин се испаничив и реков дека не сакам со неговите во иста куќа сакам настрана :pos:[DOUBLEPOST=1399715584][/DOUBLEPOST]бтв со девојката со која одеше 6 год раскинал пред 4 год значи пред да оди да работи странство зашо го изневерила (ја слушнав оваа приказна и од други). Мислите дека уште бара утеха? Некој тука ме стаи во мисла :unsure:
Со тебе оди 6 месеци и сака да се венчате? Која би била причината? Му прек*рчило од се` и само сака да земе некоја (дел од целиот тој "класа за пред народот" однос кој го фура е дека "му е дојдено времето", така му викаат отстрана), или те лаже нешто мислејќи дека со тоа те задржува?
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Одењето по гости до некаде е оправдано, бидејќи луѓето со кои сакаш да градиш иднина треба да ти остават простор да видиш какви им се односите по дома. Искрено, после една година врска секој би се прашал дали врската е целна или бесцелна. И секој нормален е нормално да види дали партнерот ги малтретира сопствените родители, дали по мајка му вика со погрди зборови или се однесува со почит и разбирање кон нив. Во последно време со доселувањето на нови и непознати луѓе незнаеш со што стока си фатил работа, зашто рајава знае перфектно да глуми надвор. Дури ќе стави саат од 100 евра, а по дома уште се покрива со јамболии. И не станува збор само за материјалното исмејување,напротив се открива комплекс на ниска вредност и влече многу фрустрации и сериозни проблеми што подоцна ќе испливаат на површина.

Конкретно за случајот на девојката.
Дечко ти не те цени доволно за сериозна врска. Плус те „дупи“ со глупи муабети од ЌЕ ТЕ ЗАПРОСАМ на есен.
Ти си доволно млада и имаш време да се прибереш и да го откачиш, бидејќи овие години нема да ти се вратат, а ќе ти биде криво. Ако се замараш зашто некоја пред тебе го пецнала кај што не треба, па вината индиректно ја пренесува на тебе и врз тоа се обидува да те понижи со глупи и детски муабети за вредноста на подарокот, па испрати го у курац!
Неговата причина за дистанцирање на луѓето од својот дом можеме да ја погодуваме и секогаш ќе биде различна, меѓутоа едно е сигурно -тој не сака да биде дознаена од некој, па дури и години да истуркаш со него и постојано да се прашуваш зошто не се однесува пропорционално со сериозноста на вашата врска. И ќе стапиш во брак, ќе почнеш да цвилиш на форуми дека си немала поим како стоеле работите во врска, а тогаш истите фаци ќе ти ја потечат со муабети „Кај ти беа очите кога идеше со него?“
:tapp::tapp: Лепотици глејте со шо се покрива дечко ви по дома because that's what is important in a relationship:facepalm:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
:tapp::tapp: Лепотици глејте со шо се покрива дечко ви по дома because that's what is important in a relationship:facepalm:
Шо бе се најде погоден или селективно читаш? :D

Не е битно, туку е смешно е кога ќе видам некого што се фура со саат од стотина евра и стил на живот што не е соодветен со неговите месечни примања. Исто некоја да работи за 10 000 месечно, а да даде 100 евра на штикли.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Шо бе се најде погоден или селективно читаш? :D

Не е битно, туку е смешно е кога ќе видам некого што се фура со саат од стотина евра и стил на живот што не е соодветен со неговите месечни примања. Исто некоја да работи за 10 000 месечно, а да даде 100 евра на штикли.
Хахаха не, ни двете,малце глупо беше со јамболијата ,ама сеа сфаќам што сакаше да кажеш :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Му го кажав истото и него и веќе 4 дена ми азвони ми пишува да се смириме да праиме муабет. И во ред се видовме сношти.
Ми се извини за неговото понашање ко демек на зафрканција било тоа со саатот кажано бла бла. Исто и за подароците што никогаш не сум ги добила му реков дека на таков начин никогаш не ми покажал внимание, као демек во право сум била во иднина ќе бидел повнимателен. Исто така тој веќе 4 год летно време подработува Швајцарија, оваа година пак го викаат ама не одел како демек сакал дома да преправа за наесен здравје боже да ме запросел. И сега нз што да правам отпрвин се испаничив и реков дека не сакам со неговите во иста куќа сакам настрана :pos:[DOUBLEPOST=1399715584][/DOUBLEPOST]бтв со девојката со која одеше 6 год раскинал пред 4 год значи пред да оди да работи странство зашо го изневерила (ја слушнав оваа приказна и од други). Мислите дека уште бара утеха? Некој тука ме стаи во мисла :unsure:
Pa toa sto ke mu bides zena, nema karakterot da mu go smeni :-D
Istiot ke si bide :-D[DOUBLEPOST=1399764064][/DOUBLEPOST]
Хахаха не, ни двете,малце глупо беше со јамболијата ,ама сеа сфаќам што сакаше да кажеш :)
SO BE GLUPO?!?!?!?
TEBE DA TE TERA POSLE SO JAMBOLIJA DA SE POKRIVAS, KE TE VIDAM!!!
ILI SI LEZIS U KREVET SO NEGO I ODEDNAS JAMBOLIJA!
Glupo bilo. Ne e glupo.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Хахахах а јас нз ти од кај си ама во Прилеп такво нешто е тема на оговарање долго долго време :pos:
Што да ти кажам замарај се со комшиите замарај се со поклони замарај се свекрвата и пробај да бидеш среќна:confused: Со среќа...
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Што да ти кажам замарај се со комшиите замарај се со поклони замарај се свекрвата и пробај да бидеш среќна:confused: Со среќа...
Само сакав да слушнам групно мислење дали е ок понашањето пошо сум немала "сериозни" врски досега и подолги од 2 месеци :pipi:[DOUBLEPOST=1399810612][/DOUBLEPOST]
Како надоврзување на , дали мислиш дека нема да се налути што си го пишала твоето мислење на форум *прво*, наместо прво да го издискутираш со него?
Значи јас најпрво зборував со него ми се извини демек не мислев така ова она не да те потценувам ама така испадна муабетот ете тоа ми рече.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Има ли некој за разговор преку пораки? За љубовни проблеми...[DOUBLEPOST=1399850857][/DOUBLEPOST]Има ли некој за разговор преку пораки? За љубовни проблеми...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Има ли некој за разговор преку пораки? За љубовни проблеми...[DOUBLEPOST=1399850857][/DOUBLEPOST]Има ли некој за разговор преку пораки? За љубовни проблеми...
Најдобро е да пишеш на темава, зашто ќе добиеш повеќе совети и повеќе информации, па ќе може да го формираш подобро своето мислење во однос на можното решение.

Инаку, пиши ми на ПП.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво :) Јас сум нова овде, и најмногу се пријавив зашто стварно ми треба совет од вас. Иако веќе чувствувам што ќе ми кажете и знам што треба да одлучам.. сепак постои надеж :) Значи вака: Уште од многу мала се заљубив во едно дете (прва љубов) и идевме 3ипол години. Се разделивме зашо тој одлучи да оди во Америка да учи 4 месеци. Додека беше таму комунициравме месец дена ама мн се каравме и се избришавме и решив да го заборавам. Тој си најде девојка таму, а по неколку месеци и јас се фатив со еден дечко овде. Кога си дојде јас бев во врска, тој не, и немавме комуникација околу една година. После бевме овде во Скопје на студии и почнавме онака лабаво да се муваме, кога-како, најчесто пијани. Јас го изневерував дечко ми со него, и за жал не чувствував ни малце грижа на совест. Минатата година пак тој одите во Америка и останува таму цел живот... Најпрво немавме никаква комуникација се до пред месец дена. Почнавме да комуницираме, да се слушаме на скајп и сл. Имав некој проблеми баш тогаш со дечко ми 3 месеци врската не ни беше океј, па пред 3 недели раскинавме. Го сакав дечко ми, но на некој поинаков начин, не како онаа прва љубов. Може човек да сака двајца во исто време? Почна мн да ми фали овој бившиот, почнав да станувам депресивна по него, го нема 2-3 дена па ми пише, некогаш е мн океј спрема мене и вели да идам во Америка и се ќе се среди, ќе бидеме заедно... а од друга страна пак некогаш е мн ладен и се чувствувам како да досадувам (иако не му пишувам секогаш јас прва и мн често). Јас аплицирав за Америка, за некој ден сум на интервју во амбасада. И ако идам мислите дека треба да се обидам со него? Не знам, се плашам дека ќе ме зафркне, не сакам пак да сум повредена... заборавив на тоа чувство.. А мислам дека и тој се плаши, зашо пред некој ден ми рече дека знаел дека ќе се вратам на бившиот. Треба да се борам за нас? Колку вреди да се трудиш за нешто што немаш верба дека ќе успее? Ви се случило ли после толку време (4 години) да се вратите на бившиот? Знам дека е чудно... но јас сеуште го сакам... и знам дека никогаш нема да го преболам... :(
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво :) Јас сум нова овде, и најмногу се пријавив зашто стварно ми треба совет од вас. Иако веќе чувствувам што ќе ми кажете и знам што треба да одлучам.. сепак постои надеж :) Значи вака: Уште од многу мала се заљубив во едно дете (прва љубов) и идевме 3ипол години. Се разделивме зашо тој одлучи да оди во Америка да учи 4 месеци. Додека беше таму комунициравме месец дена ама мн се каравме и се избришавме и решив да го заборавам. Тој си најде девојка таму, а по неколку месеци и јас се фатив со еден дечко овде. Кога си дојде јас бев во врска, тој не, и немавме комуникација околу една година. После бевме овде во Скопје на студии и почнавме онака лабаво да се муваме, кога-како, најчесто пијани. Јас го изневерував дечко ми со него, и за жал не чувствував ни малце грижа на совест. Минатата година пак тој одите во Америка и останува таму цел живот... Најпрво немавме никаква комуникација се до пред месец дена. Почнавме да комуницираме, да се слушаме на скајп и сл. Имав некој проблеми баш тогаш со дечко ми 3 месеци врската не ни беше океј, па пред 3 недели раскинавме. Го сакав дечко ми, но на некој поинаков начин, не како онаа прва љубов. [1] Може човек да сака двајца во исто време? Почна мн да ми фали овој бившиот, почнав да станувам депресивна по него, го нема 2-3 дена па ми пише, некогаш е мн океј спрема мене и вели да идам во Америка и се ќе се среди, ќе бидеме заедно... а од друга страна пак некогаш е мн ладен и се чувствувам како да досадувам (иако не му пишувам секогаш јас прва и мн често). Јас аплицирав за Америка, за некој ден сум на интервју во амбасада. И ако идам мислите дека треба да се обидам со него? Не знам, [2] се плашам дека ќе ме зафркне, не сакам пак да сум повредена... заборавив на тоа чувство.. А мислам дека и тој се плаши, зашо пред некој ден ми рече дека знаел дека ќе се вратам на бившиот. Треба да се борам за нас? [3] Колку вреди да се трудиш за нешто што немаш верба дека ќе успее? Ви се случило ли после толку време (4 години) да се вратите на бившиот? Знам дека е чудно... но јас сеуште го сакам... и знам дека никогаш нема да го преболам... :(
[1] Вообичаено не. Тоа е само знак на несигурност во себе и своите чувства.

[2] Дали некогаш те зафркнал порано? Ако да, тогаш не знам зошто одиш пак по него (можеби ти се допаѓа да бидеш зафркната). Ако не, се плашиш дека ќе почувствуваш точно што си му направила на бившиот, додека си одела сонего а си се мувала со овој.

[3] Ако немаш верба дека ќе успее, воопшто не треба да се трудиш за тоа. Ако сепак се трудиш околу тоа, тогаш подобро имај верба.

Мислам дека има повеќе во оваа приказна отколку што имаш тука наведено...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Јас го изневерував дечко ми со него, и за жал не чувствував ни малце грижа на совест. Минатата година пак тој одите во Америка и останува таму цел живот... Најпрво немавме никаква комуникација се до пред месец дена. Почнавме да комуницираме, да се слушаме на скајп и сл. Имав некој проблеми баш тогаш со дечко ми 3 месеци врската не ни беше океј, па пред 3 недели раскинавме
Oвие ти се клучни зборови. Без грижа на совест си го изневерувала дечкото, значи си имала спремни прикаски, си била сношти со еден денес со друг, веројатно добро си глумела пошто не сетил никаква промена или проблем.... и после велиш имаш некој проблем со дечкото?! каков проблем можеш да имаш со човек кој го изневеруваш без грижа на совест??? Народски кажано тебе ти е стало до тебе и твоите чуства, а на другите - како сака нека им е. Се плашиш за себе а не за двајцата, сакаш да ти е тебе убаво а како му е на другуиот - тој нека си мисли. Себичност гледам во постапките. Кузнај и дали е искрена љубов тоа што го чуствуваш....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.098
Поени од реакции
13.640
Со тебе оди 6 месеци и сака да се венчате? Која би била причината? Му прек*рчило од се` и само сака да земе некоја (дел од целиот тој "класа за пред народот" однос кој го фура е дека "му е дојдено времето", така му викаат отстрана), или те лаже нешто мислејќи дека со тоа те задржува?
Извини не разбрав...ако после 6 месеци некој одлучи да ја побара девојката за жена значи дека му прекурчило од се и само бара да земе некоја???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom