Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
Оф топик: Зошто кога некој ќе побара совет на македонски форум, одма почнувате да го осудувате, да го вреѓате, де ваков бил, де онаква била? Ако потраже некој совет, може искрено да одговорите и да советувате, не мора одма да го осудувате, ццц...
zosto praznat mozok radi toa :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Зашто тој некој/а бара СОВЕТ на ФОРУМ.
Ова не е црква, па да се исповеда и никој да не го суди.

А инаку, свака ви част на вас ангелчињата, кои никогаш ни еден лош збор за никого немате кажано/пишано. Мислам, пукам од смеа. :LOL:
Затоа што темата се вика Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука...
Да се викаше Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука, ќе те изнаплукаме и осудиме...онда ќе држеше вода муабетот на „судиите“...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Апел: Се бараат курви да ни пишат колку пати се издупиле на страна дур имале дечко за да ги тешиме.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.635
Поени од реакции
1.490
Затоа што темата се вика Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука...
Да се викаше Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука, ќе те изнаплукаме и осудиме...онда ќе држеше вода муабетот на „судиите“...
Аман бе човек ајде најди си некоја нека ти набива рогови,и на секое неверство викај и 'браво срце'.штом толку ја браниш,изглеа нема да ти смета да те вара.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Затоа што темата се вика Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука...
Да се викаше Љубовени проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука, ќе те изнаплукаме и осудиме...онда ќе држеше вода муабетот на „судиите“...
Кажи ми ти дали прво и даде совет на девојкава, или прво ги исплука сите овде зошто ја нарекуваа курва, па со тоа ја почна смешнава дискусија?
Второто беше.
Значи темава е за совети, а не за да исправаш мислење на другите, зашто ТИ не го мислиш истото.
Немој да ми го вртиш мислењето, на сметка на ебаниов наслов на темава.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Кажи ми ти дали прво и даде совет на девојкава, или прво ги исплука сите овде зошто ја нарекуваа курва, па со тоа ја почна смешнава дискусија?
Второто беше.
Значи темава е за совети, а не за да исправаш мислење на другите, зашто ТИ не го мислиш истото.
Немој да ми го вртиш мислењето, на сметка на ебаниов наслов на темава.
Е ова сакав да го пишам, јас ја цитирав девојката кога пиша и првата реченица што ја напишав беше „абе што ти е девојко никој нема да те суди тука...“ и кога гледам непрегледани постови и коа кликнав веке имаше двајца тројца фраери што ја нарекоа курва, и си земав за право затоа што според мене секоја девојка/жена заслужува почит да им доловам ситуација на светците...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Е ова сакав да го пишам, јас ја цитирав девојката кога пиша и првата реченица што ја напишав беше „абе што ти е девојко никој нема да те суди тука...“ и кога гледам непрегледани постови и коа кликнав веке имаше двајца тројца фраери што ја нарекоа курва, и си земав за право затоа што според мене секоја девојка/жена заслужува почит да им доловам ситуација на светците...
Абе почит. Точно дека секој заслужува почит, али и тој дечко и ја заслужува почитта од неа. Тоа е целиот проблем.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.782
Поени од реакции
83.416
Уште малце и меракликите/мераклиите ќе станат светци...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.157
Оф топик: Зошто кога некој ќе побара совет на македонски форум, одма почнувате да го осудувате, да го вреѓате, де ваков бил, де онаква била? Ако потраже некој совет, може искрено да одговорите и да советувате, не мора одма да го осудувате, ццц...
Јавен форум е. Се` може да начекаш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Aко десет јузери те откачуваат преку порака не значи дека сите се дупли. Разбери веќе еднаш. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Добро у секој случај, ако девојката не е тука да ви се заблагодари, еве ја ќе ви се заблагодарам за сите мислења.

Ви се заблагодарувам пошто си го потврдив мислењето дека повеќето машки више кур ги заболе за некаква морална вредност и верност према девојка која ги сака, да не збориме пак за заемна љубов. Изгледа сум еден од ретките кои сеуште веруваат во таква искрена љубов, а секоја чест до истомислениците кои очигледно се се помалку и помалку, но сепак секоја чест, мило ми е што сеуште ги има.

Сфатив и дека повеќето девојки секад ќе си најдат начин да го оправдаат варањето. Како и да е, изговор секогаш ќе постои, и ќе се држат до тоа до крај на светот, а дури и ќе пробаат да те убедат да веруваш во истото. Разочаран сум што бројот на девојките кои не поднесуваат варање е толку мал, но сепак секоја чест и до нив, мило ми е што барем ги има и такви што ми ја одржуваат надежта за љубовта во живот.

А вие што ги оправдувате, најискрено ви посакувам да ви се случи истото, да се заљубите во некого и таа личност да ви биде се, али она да ве превари, да си се исплеска фино-лепо со други, дур вие сте биле спремни се во животот да и пружите, дури и она што го немате да пробате да го добиете за неа, за таа личност така да ви врати за да си ги "задоволи потребите". И кога ќе плачете за истото, се надевам дека ќе има некој што ќе ви каже, на вие таквите машки кога ќе ја колнете, ќе мавате по ѕид, ќе урлате, некој ќе ви каже "не ја навредувај, секоја девојка заслужува почит, зошто ја навредуваш? Треба и неа да ја сфатиш". А на таквите девојки кои го оправдуваат ова, кога ќе цмиздрите како "сите машки се исти, немаат чувства, сакаат само у секоја дупка да го стават", се надевам дека некој ќе ви рече дека тоа е нормално за годините, разбирливо е, треба да имате разбирање дека и тој има такви потреби и нема зошто да му се лутите и да го навредувате.

И да, вие што го оправдувате варањево, повеќе од јасно ми е дека си ја имате мувата на капата и можеби преку бранење и споделување такви мислења пробувате самите себе да се одбраните и оправдате, залажувајќи се со истото. А може и едноставно гајле ви е, убедени сте во истото и свесно ги правите тие работи. Жално, стварно.


Нормално и разбирливо било да се вара бе... убиј ме Господе.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
13.157
Добро у секој случај, ако девојката не е тука да ви се заблагодари, еве ја ќе ви се заблагодарам за сите мислења.

Ви се заблагодарувам пошто си го потврдив мислењето дека повеќето машки више кур ги заболе за некаква морална вредност и верност према девојка која ги сака, да не збориме пак за заемна љубов. Изгледа сум еден од ретките кои сеуште веруваат во таква искрена љубов, а секоја чест до истомислениците кои очигледно се се помалку и помалку, но сепак секоја чест, мило ми е што сеуште ги има.

Сфатив и дека повеќето девојки секад ќе си најдат начин да го оправдаат варањето. Како и да е, изговор секогаш ќе постои, и ќе се држат до тоа до крај на светот, а дури и ќе пробаат да те убедат да веруваш во истото. Разочаран сум што бројот на девојките кои не поднесуваат варање е толку мал, но сепак секоја чест и до нив, мило ми е што барем ги има и такви што ми ја одржуваат надежта за љубовта во живот.

А вие што ги оправдувате, најискрено ви посакувам да ви се случи истото, да се заљубите во некого и таа личност да ви биде се, али она да ве превари, да си се исплеска фино-лепо со други, дур вие сте биле спремни се во животот да и пружите, дури и она што го немате да пробате да го добиете за неа, за таа личност така да ви врати за да си ги "задоволи потребите". И кога ќе плачете за истото, се надевам дека ќе има некој што ќе ви каже, на вие таквите машки кога ќе ја колнете, ќе мавате по ѕид, ќе урлате, некој ќе ви каже "не ја навредувај, секоја девојка заслужува почит, зошто ја навредуваш? Треба и неа да ја сфатиш". А на таквите девојки кои го оправдуваат ова, кога ќе цмиздрите како "сите машки се исти, немаат чувства, сакаат само у секоја дупка да го стават", се надевам дека некој ќе ви рече дека тоа е нормално за годините, разбирливо е, треба да имате разбирање дека и тој има такви потреби и нема зошто да му се лутите и да го навредувате.

И да, вие што го оправдувате варањево, повеќе од јасно ми е дека си ја имате мувата на капата и можеби преку бранење и споделување такви мислења пробувате самите себе да се одбраните и оправдате, залажувајќи се со истото. А може и едноставно гајле ви е, убедени сте во истото и свесно ги правите тие работи. Жално, стварно.


Нормално и разбирливо било да се вара бе... убиј ме Господе.
Рики мај мен, и на повеќето од ним им се случило таквото па сега пишуваат со обратниот став, што донекаде и ги разбирам.
Подвлеченото и не мора да значи дека е баш тоа. Навраќајќи се на претходното мислење за болдот, ете и они биле изневерени некад, (а кој уствари и не бил) само сега ја вртат топката и ја зимаат во нивни раце. Сепак право на избор е. Дека е нефер кон оштетените, е нефер (исто како и на нив кога било нефер). Само како тоа што се осетиле изиграно не ги натерало да не ја прават истата глупост како и бившите нивни партнери.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Аха, значи девојка што го вара дечкото не е во ред да се нарече дроља затоа што:
- Е млада, и и личело на годините
- Морала да се изебе со друг, пошто неверството е само симптом
- Не е битно што она варала, битно дечко и е крив а сите на форумов се ропаци затоа што судат!

И после ќе пише некоја од форумџикиве дека немало муж за неа во Македонијава - па со вакви размислувања, чудно би било да има - боже сачвај

И крајно смешно е да читаш мужи како бранат девојка што варала ....just saying
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.782
Поени од реакции
83.416
Јас цело време го зборам ова последниве 4-5 страни, ама ме направија дека во манастир живеам, и дека им се лижам на форумџијките пичка да ми дадат. Еј до каде одат мислењава, мислам секоја чест... каква чест бе, некои на форумов ја заборавиле суштината на зборот "чест".

@RickyLFC9 @Деко reloaded! My Man :cuc:


А ова беше нешто најпонижувачкото што можам да го прочитам на форумов, уште неможам да поверувам дека ова е некакво оправдување за тоа што се пердашела со секого додека била во врска... Застрашувачки, поразително, немам едноставно зборови со кои би можел да го опишам чувството што го имам кога го читам делов...

Годините и се да прави такво нешто, на мома се’ и’ личи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom