Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
А од кај знаеш дали сега имам, немам, или дали никогаш сум имал или немал девојка? :)

Инаку свесен сум за тоа со фантазирањето, поентата ми беше она више чим го изварала, а сеа си дава анализи и за други, тука си ги споделува размислувањата, оној е ваков, овој е таков, оној ми се свиѓа, овој ми се свиѓа... ова-она, тогаш според мене е само прашање на време пак кога ќе падне на искушение. Можда ете не се "потврдува" ко што реков, али е добар стартен синдром. После самиот чин на варање нормално, али океј чим не ме цитираше за тоа.[DOUBLEPOST=1398788442][/DOUBLEPOST]
Аха.. тогаш значи чим она успеала да ги сврти, машките се криви што не сфатиле каква е. А ако машките вараат, они се бесчувствителни и пак они се криви. Добро.

Како сакаш врти ја, тој што вара, машко или женско, за мене е човек без морална вредност и како таков не ми е многу омилена личност во моја околина. Мој проблем, мое размислување, не мора да се слага некој.
Да де, се слагаме, неморал, промискуитет, курварство итн. Поентата ми е дека постојат примероци од машкиот пол што се еднакви со извараните примероци од женскиот пол. Нема тука право криво, едноставно е. Толкава галама се крена дека станува збор за изварано машко. Тој е греВота, за жалење е, мачнини, тешкотии абе крај на светот.
Таквата голема изненаденост и сочувство е резултат на секојдневието. Некако почесто слушаме за изварани девојки и навикнавме на муабети од типот „каква глупача е, ја вара и уште е во врска со него“. Капираш?

Пропорционално на тоа, девојките се глупачи, сеедно дали се курви или мирни и изневерени. Секако дека тоа се должи на обратниот принцип - сите машки се криви. :)
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да де, се слагаме, неморал, промискуитет, курварство итн. Поентата ми е дека постојат примероци од машкиот пол што се еднакви со извараните примероци од женскиот пол. Нема тука право криво, едноставно е. Толкава галама се крена дека станува збор за изварано машко. Тој е греВота, за жалење е, мачнини, тешкотии абе крај на светот.
Таквата голема изненаденост и сочувство е резултат на секојдневието. Некако почесто слушаме за изварани девојки и навикнавме на муабети од типот „каква глупача е, ја вара и уште е во врска со него“. Капираш?

Пропорционално на тоа сеедно дали е курва или мирна и изневерена, пак е глупача во двете ситуации, односно слично на принципот - сите машки се криви. :)
Добро де, сфаќам тоа. Али случајов беше за девојката која варала. Да го пише и машко тоа, истото ќе му го пишам. Исто така, ако другиот е свесен и знае дека партнерот/ката го вара зад грб (не по некој дебилен open relationship договор), и пак е у врска со него од некакво тешење дека ќе прекине или слично, тогаш и тој/таа нека се џитне од мост. Подобро раскини и биди несреќен, пиј, плачи, мавај, отколку да го издржуваш тоа со некоја лажна надеж.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Um caruva, um guski pase ....ova vasevo e izgleda guski pasenje...:)
Sram da vi e na site sto gi koristite tie pogrdni zborovi za devojkite so koj ste bile.
Golema rabota sto go izneverila decko ....ajde sega da ja rasparcime so navredlivi zborovi.:(
Zosto ne e dobro da izneveruva?Ne e dobro za samata nejze.... se zapletkuva vo nesto vo koe nema potreba
Najdi si decko pored kogo nema da ti se javi zelba da bides so nekoj drug.(y)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Um caruva, um guski pase ....ova vasevo e izgleda guski pasenje...:)
Sram da vi e na site sto gi koristite tie pogrdni zborovi za devojkite so koj ste bile.
Golema rabota sto go izneverila decko ....ajde sega da ja rasparcime so navredlivi zborovi.:(
Zosto ne e dobro da izneveruva?Ne e dobro za samata nejze.... se zapletkuva vo nesto vo koe nema potreba
Najdi si decko pored kogo nema da ti se javi zelba da bides so nekoj drug.(y)
Како бе голема работа ако го изневерила? Дај не треси глупости те молам никој не те тера да влагаш во врска ако не си спремен. Можеш да си бидеш сингл и да си се гледаш со колку души сакаш. Зашто да бидеш со некој а на страна да се гледаш со уште некој?
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Како бе голема работа ако го изневерила? Дај не треси глупости те молам никој не те тера да влагаш во врска ако не си спремен. Можеш да си бидеш сингл и да си се гледаш со колку души сакаш. Зашто да бидеш со некој а на страна да се гледаш со уште некој?
Ne odobruvam ,no se desilo...I sto sega?! Aj da ja utepame devojkata:))))
No ubavo prasanje postavi...koe za zal malkumina go razmisluvale, a se vo vrska ili brak(y)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Јас сум варал многу пати најверојатно 10-20 груба бројка само ако се брои физичко варање флертување појма немам...И сега што... Ништо страшно тоа е нормално. Не е убаво да се прави без потреба ама ако имаш тоа е тоа. Генерално претеруваат со реакциите луѓето во врска со тоа. Треба се во животот да се проба и верно и неверно и ова и она...кога ќе ти се здосади нема да го правиш мене ми се здосади сега. Не правите чудо од природна и нормална работа. Човекот е по природа полигамичен/полиандирчен почитајте малку психологија и без комплекси и суета и опуштено малку...
Ај доста за ова нека пише некој ама има некој вистински проблем.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.981
Поени од реакции
84.518
Јас сум варал многу пати најверојатно 10-20 груба бројка само ако се брои физичко варање флертување појма немам...И сега што... Ништо страшно тоа е нормално. Не е убаво да се прави без потреба ама ако имаш тоа е тоа.
Како го зборуваш ова дека варањето не е ништо страшно... Можеби за тебе не е ништо страшно, но помисли како се чу ствува девојчето со кого моментално си бил во врска. Подобро прво одкачи ја, па лежи со кого било, тогаш нема никој ништо а ти каже, ама додека си во врска, значи стварно неможам тоа да го сватам. Па уште самоувере тоа, горд си дека си варал едно 20 пати.

Мислам, браво за тебе... -__-
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
13.270
Колку што има личности кои во стапување во сериозна врска, не знаат што сакаат (па прават вакви испади), толку има и онакви кои во врската поради својата посесивност се однесуваат како на полициско испрашување. Кое е сега помалото зло, никој не може да биде сигурен, бидејќи и во двата случаи, едниот жртвува многу повеќе од другиот.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Toj decko i glup e, ne e ona ... :-D
Aj deka flerta so poise istovremeno, who doesn't? Flertot mi e ok, i sto i se svigjaat poise ok mi e, ali ne mora be u vrska be...
Toj decko ti mn glup :-D
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Toj decko i glup e, ne e ona ... :-D
Aj deka flerta so poise istovremeno, who doesn't? Flertot mi e ok, i sto i se svigjaat poise ok mi e, ali ne mora be u vrska be...
Toj decko ti mn glup :-D
OMFG од каде сега дечкото глуп? Сериозно, објасни ми. Што треба да и прави, да ја пази да не го вара, да ја држи под 24-часовен надзор?









Не оправдувам неверство ама не знам што очекувате од неа. Не може да има сериозна врска и верност, кога нема сериозни и зрели личности што ќе ја направаат таа врска. На 20 години вие очекувате таа да биде верна? GTFO!
По мене, едноставно, потребно е време човек да открие што сака и научи да си ги контролира страстите.
Ми се чини дека многу од нејзините проблеми се причинети од нејзината младост и неискуство.

Треба под хитно да му раскине на дечкото зошто таа врска е лага и измама :), таа не го сака него и не е фер да продолжи да го лаже и да му го губи времето.

Е сега, дали да му каже дека го изневерила. Се двоумам по ова прашање. Некој би рекол не е етички да го излаже и да му преќути за ова.... Ама ако дознае што? Само ќе биде уште поповреден.
Можеби е добро да каже за да се соочи со последиците од нејзините постапки.... кој знае...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
13.270
OMFG од каде сега дечкото глуп? Сериозно, објасни ми. Што треба да и прави, да ја пази да не го вара, да ја држи под 24-часовен надзор?









Не оправдувам неверство ама не знам што очекувате од неа. Не може да има сериозна врска и верност, кога нема сериозни и зрели личности што ќе ја направаат таа врска. На 20 години вие очекувате таа да биде верна? GTFO!
По мене, едноставно, потребно е време човек да открие што сака и научи да си ги контролира страстите.
Ми се чини дека многу од нејзините проблеми се причинети од нејзината младост и неискуство.

Треба под хитно да му раскине на дечкото зошто таа врска е лага и измама :), таа не го сака него и не е фер да продолжи да го лаже и да му го губи времето.

Е сега, дали да му каже дека го изневерила. Се двоумам по ова прашање. Некој би рекол не е етички да го излаже и да му преќути за ова.... Ама ако дознае што? Само ќе биде уште поповреден.
Можеби е добро да каже за да се соочи со последиците од нејзините постапки.... кој знае...
Зошто тогаш воопшто се впушта во сериозна врска?
Ете викаш дека на 20 години фати пушти да прави, што и има смисла - млада е, треба да истражува. Но нешто што не поднесувам е кога човек се крие зад сериозна врска а прави вакви „фати-пушти“ стратегии. Исто како да има секс за да си ја поврати невиноста.
Смешно, нели?
Ете, не мора ни да му каже дека го изневерила. Нека го пушти, нека му каже дека не иде веќе. Подобро тоа, него ли да му дава лажна надеж. Пошо веќе себеси си има кажано дека нема што понатаму со него да прави.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Јас малце покасно упаѓам, ама нема везе . Зошто неможам да го видам коментарот на курвичето што го зборите ? Да не го избриша ? Ок, сеедно, можам да го прочитам од тие што и реплицирале . Не е она крива, крив е дечко и што трпи таква.

Еве и мој совет
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Зошто тогаш воопшто се впушта во сериозна врска?
Ете викаш дека на 20 години фати пушти да прави, што и има смисла - млада е, треба да истражува. Но нешто што не поднесувам е кога човек се крие зад сериозна врска а прави вакви „фати-пушти“ стратегии. Исто како да има секс за да си ја поврати невиноста.
Смешно, нели?
Ете, не мора ни да му каже дека го изневерила. Нека го пушти, нека му каже дека не иде веќе. Подобро тоа, него ли да му дава лажна надеж. Пошо веќе себеси си има кажано дека нема што понатаму со него да прави.
Како што кажав, не можеш да имаш сериозна врска кога немаш сериозни и зрели луѓе.

Не правела таа никакви стратегии. Па самата кажа дека никогаш не се сметала себеси за таков човек кој може да изневери. Значи таа немала намера да оди со, како што викаш ти, фати-пушти стратегии. Не го држела дечкото в џепче, а ваму да истражувала на страна.
Типот никогаш и не ја привлекувал многу физички како што и самата спомна... и немало ни многу страст и мерак :) од нејзина страна за него. И испаднал овој од никаде, другиов тип нели, и ги вкрстил жичките и ете ти.
И сега е збунета: прво не се сметаше до вчера за човек што би изневерил, а ваму го направи тоа. Проба да ја поправи работата со тоа што прекина со швалерот, ама пак ја гризе совест и веројатно се прашува дали оваа врска е она што и е потребно и она што го сака. Ако ја прекине, што ако остане сама? Таа и самата кажа
се плашам дека нема да најдам некој како него
Јас да сум ко неа, раскинувам со дечкото. Тоа дефинитивно. Да била врската успешна немало да има неверство. После, ако сакам да бидам во врска ќе пробам со колегата. Ако не сакам, ќе си седам сингл и ќе и терам мераци и со колегата и со прошлиот швалер и со кој и да ми текне.

Бора Чорба имаше еден стих што ми се допаѓа: Ко са децом спава попишан се буди.
Тоа ми се чини дека го снашло дечкото :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
едно прашање до девојките, значи вака ми се свиѓа една девојка и правиме муабет на фб се ок, ја викам на кафе ме одбива, и после 2-3 дена ми пишува сама, пак нешто муабет ова она, и пак ја викам да излеземе пак ме одбива, и пак исто 2-3 дена не и пишувам си викам да не замарам штом неќе неќе и пак ќе ми пише сама, што знам девојка обично ако не ја интересираш не ти ни прави муабет а нели па сама да ти пише
Ах, деца, деца, ич немате кондиција, а сакате одма на целта да стигнете...[DOUBLEPOST=1398863492][/DOUBLEPOST]Не ми се верува, еј!
Девојката имала само еден дечко, го изневерила со друг, флертува уште со двајца и ја направивте дрољетина? Се мувате, се ебете со кој стигнете, повеќето момци овде би го ставиле во секоја дупка, па ќе јадат трици за девојката?!!!
Па не сте нормални! :tapp:
Нејзините реакции се многу нормални и за годините и за времето во кое живееме.
Знаете ли вие каква умешност е потребна за да бидете со двајца истовремено?
Ај од мажите да сфатам, ама од жените (секоја чест на исклучоците) што гледам исти реакции?
Мочли едни!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom