Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Не дека сум барал, ама ми треба. Некое средство за чистење на стаклото (ако уопште е стакло тоа) на LED телевизори. Некој ми спомна дека не можело со обично средство за стакло по домаќинства што се користи. Препорачајте некое (вие со што го бришете телевизорот?), и каде да го најдам. Фала многу.
Спреј за монитор има во книжарите на Офис Плус.

Може и марамици за монитор да ти завршат работа.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Побарај на Бит Пазар, Зелен Пазар, Шутка.... ем ќе најдеш како што сакаш, ем поефтини се во однос на оние од Адидас и Најк кои се изгор скапи... :)
И пак истата роба...
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
luge da ne znae nekoj kade mozam da gi najdam cigarine sto se na bilna baza sto pomagaat da gi otkazes cigarite, po aptekive gi nema pa slucajno nekoj da ne znae kade ima za da si kupam :D mislam deka herba se vikaat
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
luge da ne znae nekoj kade mozam da gi najdam cigarine sto se na bilna baza sto pomagaat da gi otkazes cigarite, po aptekive gi nema pa slucajno nekoj da ne znae kade ima za da si kupam :D mislam deka herba se vikaat
Абе купи си пепер спреј и флитниј си по малку на секоја цигара...Веднаш ќе се откажеш :D Можеш и со бибер,чили во прав,буковец и сл. :D:D
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Абе купи си пепер спреј и флитниј си по малку на секоја цигара...Веднаш ќе се откажеш :D Можеш и со бибер,чили во прав,буковец и сл. :D:D
hahahaha ke mora nesto da se napravi eve 3 dena veke ne pusham i krizite pocnaa :D hah
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Некој кој би можел да ми порача ленонки од aliexpress/ebay? Или идеја кај можи да се најдат низ Скопје? Видов едни на зелен пазар али беа за никаде, исто и во продавнициве за наочари. Пари на рака. Фала :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Некој кој би можел да ми порача ленонки од aliexpress/ebay? Или идеја кај можи да се најдат низ Скопје? Видов едни на зелен пазар али беа за никаде, исто и во продавнициве за наочари. Пари на рака. Фала :)
Епа и од алиекспрес ќе бидат исти...А од ибеј можеш да најдеш добри за добри пари.И 2 месеца трпение.Инаку и јас имам по овие обичните маркети сретнато за 100че ама крш си е крш...
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
А во кој маркети? Јас само во специјалниве продавници за наочари најдов само што беа многу скапи а и не ми беа убави и на зелен пазар на друго место никаде.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
hahahaha ke mora nesto da se napravi eve 3 dena veke ne pusham i krizite pocnaa :D hah
А лижалче, сончоглед или некоја слична занимација? :) Или неколку цигари (на пример 5) натопи ги во млеко нека се исушат, не пушам и не знам ама велат дека биле многу гадни за пушење па може и ќе помогнат.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Па јас во КитГо видов...Незнам од каде си,тој маркет го има само во источна македонија...
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Па јас во КитГо видов...Незнам од каде си,тој маркет го има само во источна македонија...
Ништо ко така, ќе земам од тука какви-такви :) Фала во секој случај :D
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Ништо ко така, ќе земам од тука какви-такви :) Фала во секој случај :D
Па јас во КитГо видов...Незнам од каде си,тој маркет го има само во источна македонија...
imam od Stip koleska od fakultet samo kazi mi od prilika pred kolku vreme gi imas videno da ne ide devojcevo za dzabe?[DOUBLEPOST=1398292318][/DOUBLEPOST]
imam od Stip koleska od fakultet samo kazi mi od prilika pred kolku vreme gi imas videno da ne ide devojcevo za dzabe?
oo greska :D
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
imam od Stip koleska od fakultet samo kazi mi od prilika pred kolku vreme gi imas videno da ne ide devojcevo za dzabe?[DOUBLEPOST=1398292318][/DOUBLEPOST]
oo greska :D
Абе да не те лажам ама од кога го отворија маркетот имаше 3-4 пара...А тоа мислам беше лани и тоа зимото...Не сум сигурен...Важно знам дека и зимо и лето има и тоа под 200...
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Абе да не те лажам ама од кога го отворија маркетот имаше 3-4 пара...А тоа мислам беше лани и тоа зимото...Не сум сигурен...Важно знам дека и зимо и лето има и тоа под 200...
izvini po greska odgovoriv na tvojata poraka mislev deka na mene mi imas pisano :D se izvinjavam :D[DOUBLEPOST=1398292728][/DOUBLEPOST]
А лижалче, сончоглед или некоја слична занимација? :) Или неколку цигари (на пример 5) натопи ги во млеко нека се исушат, не пушам и не знам ама велат дека биле многу гадни за пушење па може и ќе помогнат.
i jas imam slusano a ne se osmeluvam da probam :D nekako rizik mi e :P ke probam ako mozam ke gi ostavam ako ne da sme zivi i do nekade zdravi :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom