Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Има некоја вистина за ова со Карваљо?
Сумата е голема најверојатно пошто јаки екипи биле во игра со играчов и си билдале Спортинг цена...
Чим го следат цела сезона, значи се работи за одличен играч, тоа што имам гледано неколку пати супер е..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.847
Поени од реакции
63.567
Миравци станува голем тим. Конечноооооооо....
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Има некоја вистина за ова со Карваљо?
Сумата е голема најверојатно пошто јаки екипи биле во игра со играчов и си билдале Спортинг цена...
Чим го следат цела сезона, значи се работи за одличен играч, тоа што имам гледано неколку пати супер е..
Не сум сигурен, извор на сето ова со Карваљо e talksport.com. Досега не се покажале како веродостојни инаку цела сезона го следиме нема да биде чудно доколку го земеме.

Fiorentina sporting director & technical director are impressed with Anderson, have begun work for a permanant deal. [La Nazione]

Pirlo said: "Even Sir Alex Ferguson, the purple-nosed manager who turned Manchester United into a fearsome battleship, couldn’t resist the temptation.

"He's a man without blemish, but he ruined that purity just for a moment when it came to me. A fleeting shabbiness came over the legend that night.

"At Milan, he unleashed Park Ji-Sung to shadow me.

"He rushed about at the speed of an electron. He'd fling himself at me, his hands all over my back, trying to intimidate me.

"He'd look at the ball and not know what it was for.

"They'd programmed him to stop me. His devotion to the task was almost touching.

"Even though he was a famous player, he consented to being used as a guard dog."

Важна победа со нов гол на Џејмс Вилсон над силниот Тотенхем
 
R

red.devil

Гостин
Се прашувам дали имаше Ферги вака слобода да троши пари и ако да, тогаш не знам зошто не ја искористи можноста цела Европа да му е на колена :D
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
А бе не се зезам. Кљик.
Се смее Мартинез нема вистина тука, 50 милиони за Баркли ни на сон, точно дека знаат нашиве да забегаат ама не до толку во никој случај. Толку пари не понудивме за Фабрегас а сега демек за Баркли сме понудиле, нема теоретски шанси. Плус ако стварно сме понуделе нема шанси да одбијат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.531
Поени од реакции
42.980
Шо не кажавте ќе ви сликав и за Баркли, го земав за 3,5м. Шо за 1,8м. Во резервни тимови беа, па искористив. :cool:
 
R

red.devil

Гостин
Се смее Мартинез нема вистина тука, 50 милиони за Баркли ни на сон, точно дека знаат нашиве да забегаат ама не до толку во никој случај. Толку пари не понудивме за Фабрегас а сега демек за Баркли сме понудиле, нема теоретски шанси. Плус ако стварно сме понуделе нема шанси да одбијат.
Даваат 40м за некојси Вилијам Карваљо, затоа не би ме чудело за некст суперстар, инглишмен, некст Руни ин мејкинг да дадат 50м. Сепак ќе видиме од клубот дали ќе демантираат.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Даваат 40м за некојси Вилијам Карваљо, затоа не би ме чудело за некст суперстар, инглишмен, некст Руни ин мејкинг да дадат 50м. Сепак ќе видиме од клубот дали ќе демантираат.
Нема ни за Карваљо толку да се дадат, зошто иако има клаузула ќе се преговара класично со бонуси како што ни се договорени сите трансфери. Така беше и со трансферите на Кагава и Перси. Ама да не брзаме не се релевантни овие за Карваљо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
нека трошат сега, заработени пари се овие, не беа ретардирани што маркетингот го разработија на она ниво. Ќе закачиме два тројца платата од Најки и Шевролет да ја плаќаат и крај на муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom