Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Не е исто. Он ебачиште, она кучка. Шо знам...
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Pa on so kogo izneveruva ako ne so nekoja kako negovata i obratno:icon_mrgr:
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
За да некоја нормална (под нормална мислам да не е радодајка) девојка да изневери треба да има нешто повеќе од нагон за секс, поинакви чувства кон другиот, а мушко може да изневери без чувства just for sex...my opinion
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
За да некоја нормална (под нормална мислам да не е радодајка) девојка да изневери треба да има нешто повеќе од нагон за секс, поинакви чувства кон другиот, а мушко може да изневери без чувства just for sex...my opinion
Po tvoja logika, zhenite so koi izneveruvaat muzhite se ili radodajki, ili zatreskani u niv?
Poverojatno da se prvoto, poshto neli zhenite sho se seksaat radi emocii, tezhneat da bidat obostrani.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Po tvoja logika, zhenite so koi izneveruvaat muzhite se ili radodajki, ili zatreskani u niv?
Poverojatno da se prvoto, poshto neli zhenite sho se seksaat radi emocii, tezhneat da bidat obostrani.
Ох, драга...
Сакам да кажам, дека ти нема да легнеш и изневериш некој замо затоа што ти се ебело таа вечер...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
За да некоја нормална (под нормална мислам да не е радодајка) девојка да изневери треба да има нешто повеќе од нагон за секс, поинакви чувства кон другиот, а мушко може да изневери без чувства just for sex...my opinion
Таман сакав ова да го пишам.
Маж може да ја легни некоја само ради што физички му е привлечна, има јаки цицки, еблеста муцка, долги нозе, сака јајцата да ги испразни или слични причини кои немаат допирна точка со љубов. И после никогаш да не ни помисли на неа.
Додека кај жените најчесто дупењето е пропратено со многу посилна емоција.... најчесто. Или пак во доста случаи кога ќе ја оплескаат, се јавува моментот на рационализација, кога постапката се трудат да ја рационализираат со појава на емоции.
Затоа има и многу случаи маж да изневери еднаш или повеќекратно и да продолжи врската или бракот да си функционира најнормално. Нема никакви емоции измешани тука. Кај жените е многу посложена ситуацијата. Скоро секогаш кога жена ќе изневери или ќе и премини во навика тоа, на крајот доаѓа до распад на врската (или брак, што и да е) бидејќи доаѓа на појава на емоции кон другиот партнер кои се посилни отколку према постоечкиот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Или на кратко подобар секс, не си прајте филмови.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.637
Поени од реакции
29.129
Таман сакав ова да го пишам.
Маж може да ја легни некоја само ради што физички му е привлечна, има јаки цицки, еблеста муцка, долги нозе, сака јајцата да ги испразни или слични причини кои немаат допирна точка со љубов. И после никогаш да не ни помисли на неа.
Додека кај жените најчесто дупењето е пропратено со многу посилна емоција.... најчесто. Или пак во доста случаи кога ќе ја оплескаат, се јавува моментот на рационализација, кога постапката се трудат да ја рационализираат со појава на емоции.
Затоа има и многу случаи маж да изневери еднаш или повеќекратно и да продолжи врската или бракот да си функционира најнормално. Нема никакви емоции измешани тука. Кај жените е многу посложена ситуацијата. Скоро секогаш кога жена ќе изневери или ќе и премини во навика тоа, на крајот доаѓа до распад на врската (или брак, што и да е) бидејќи доаѓа на појава на емоции кон другиот партнер кои се посилни отколку према постоечкиот.
Eh be, da bese malku pokreativen pa da izmuslese nekoj nov izgovor, dosea sho go nemame videno. Vaka se razocarav :D
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Bree so se napisale mazite za zenite prosto me natera da poveruvam deka zenite stvarno se tolku navno emotivni sustestva kako sto se prestaveni:))))
Jas ne sum cula dosega da nekoja mu kupila na ljubovnikot stan ili mu prepisala kuka ..samo zatoa sto toj I dozvolil da mu gi cesa jajcata :)))
balkane,balkane,balkane moj:facepalm:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.901
Теоретски би требало да е исто.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Мене ме интересира дали со бивша е изневерување?!
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да ако си веќе у врска со некојa :)
Па шо има врска? Јас веќе сум бил со неа, дали еднаш, дали двапати, дали десет тоа не е битно. Сум бил, е дел од мене, од моето минато. Ако идам/излегувам понекогаш со неа додека сум со друга не се случува ништо ново, туку потсетување на минатото и соживување со истото. Коа сум во врска со некоја јас а и ниту некој друг не се договараат партнерите “со никоја друга не смееш да одиш, вклучувајќи ги и бившите“. Тоа би било исто како да јадеш милка чоколади, арно ама излегува некое ново чоколадо далеку далеку поубаво и после откако ке почнеш да го јадеш новото како да не смееш да пробаш од милка повеќе.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Коа сум во врска со некоја јас а и ниту некој друг не се договараат партнерите “со никоја друга не смееш да одиш
Грешка си тука. Врската баш значи договор дека партнерите нема да се гледаат со друг/а. Доколку не постои тој договор, тогаш тоа не е врска туку мување (со или без секс).

Тоа би било исто како да јадеш милка чоколади, арно ама излегува некое ново чоколадо далеку далеку поубаво и после откако ке почнеш да го јадеш новото како да не смееш да пробаш од милка повеќе.
Ако имаш девојка, кажи и дека ја споредуваш со чоколадо. Ама за да нема забуна, за да не помисли дека и даваш комплимент дека е слатка како чоколадо, кажи и дека пробуваш и други чоколади додека си со неа. Па види што ќе ти каже.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom