Верувате во Но Депозит - онлајн заработка?

Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
Цел нет обрнав, ама не наидов на страна кај шо може да заработуваш, без да инвестираш! А и таму кај шо ќе инвестираш, прашање е дали ќе заработиш :cautious:
Па ако има некој искуство на ова тема и сака да ми помогне, да ми каже некој сајт кај шо може да работиш и да заработуваш?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Цел нет обрнав, ама не наидов на страна кај шо може да заработуваш, без да инвестираш! А и таму кај шо ќе инвестираш, прашање е дали ќе заработиш :cautious:
Па ако има некој искуство на ова тема и сака да ми помогне, да ми каже некој сајт кај шо може да работиш и да заработуваш?
Google Adsense ти е можеби еден од најсигурните начини да заработиш нешто, али тешко е... :\
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Има многу начини за Онлајн заработка, интернетот е рудник, еден од најбрзо растечките "бизниси" и ако си сериозен можеш да направиш убава пара.
Побарај различни начини, имаш од маркетинг, до СЕО, до дизајн, веб трафик, CPA, и многу други.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
Google Adsense ти е можеби еден од најсигурните начини да заработиш нешто, али тешко е... :\
100 пати пробав, имав еден блог.. и се ме одбиват..ств нез што е проблемо..[DOUBLEPOST=1394142325][/DOUBLEPOST]
Има многу начини за Онлајн заработка, интернетот е рудник, еден од најбрзо растечките "бизниси" и ако си сериозен можеш да направиш убава пара.
Побарај различни начини, имаш од маркетинг, до СЕО, до дизајн, веб трафик, CPA, и многу други.
знам бате, ама се пробав. И упорен бев, ама нема фајда!! Неш степ бај степ, или некоја онака конкретна страна..?
 
Член од
9 јануари 2014
Мислења
50
Поени од реакции
63
CPA, CPC, PPV / CPV, PPC, PPD, Stock, Adsense, Facebook, Youtube
Многу начини имаш за успешен интернет маркетинг само ти треба желба и амбиција и инвестиција.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
CPA, CPC, PPV / CPV, PPC, PPD, Stock, Adsense, Facebook, Youtube
Многу начини имаш за успешен интернет маркетинг само ти треба желба и амбиција и инвестиција.
другар, ќе можеш ли малце да ги појасниш овие кратенките.. ја поим неам шо значат?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Пошо со редење на 60 кратеници од 3 букви ептен сте му од помош на чоеков. -.-
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
100 пати пробав, имав еден блог.. и се ме одбиват..ств нез што е проблемо..[DOUBLEPOST=1394142325][/DOUBLEPOST]
знам бате, ама се пробав. И упорен бев, ама нема фајда!! Неш степ бај степ, или некоја онака конкретна страна..?
Јас сум имал успех со PTC, со CPA, и најмногу со сервис, пробај се ваму таму ќе ти се трефне среќата, биди упорен но пред се читај, пред да почнеш чуствувај дека знаеш скоро 70% од темата на која работиш, појди на BlackHat Forum, таму има над 50000 методи како да започнеш, иако некој изгледаат тешки или нереални, навистина успеваат, имаш и софтвер кој ти помага на твојот пат до кеш, со среќа. ;)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Не ти треба никаква инвестиција, ти треба само снаодливост и англиски, врши секакви услуги, и да немаш ниту блага веза ни искуство во тоа поле пробувај, барај луѓе, купувај од некаде и препродавај го дупло од цената со која што си го купил, без разлика дали е SEO, Сервис за социјални мрежи, пишување на артикли, веб дизајн, програмирање и слично.
Читај на гугл како се движат цените на овие работи, нуди им ги со 20% поголема цена од оние најевтините, но внимавај да имаат добар сервис, ова е само еден метод, а ги има милион. Ако успееш во ова, и имаш многу нарачки тогаш направи си едно официјално страниче каде што ќе ги нудиш сите овие услуги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom