Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
4 март 2014
Мислења
13
Поени од реакции
18
Значи ситуацијава ми е за никаде. Можда ќе звучам патетично али јебига. Периодов ми се деси нешто чудно... Ми се појави едно девојче со кое не сум имал нешто веќе 4 години, а комуникацијата во текот на тие 4 години беше што правиш, како си и тоа строго на фејсбук. Последниот пат разговаравме во април ако не се лажам. Се деси чудо, ми пиша пред некое време. Девојката е 19 години и ја сметам за многу стабилна личност која ретко прави грешки. Дечко и е доста постар и не го знам.
Се почна со еден лајк на фејсбук, за подоцна да премине во гледање и нешто повеќе. Искрено, сум поминал доста девојки после неа, ама истото што сум го чувствувал за неа тогаш, го почуствував и сега кога се видовме после толку време. Месец дена бевме по цели денови на фејсбук, на телефон, се гледавме итн. Пред некое време раскина со дечкото, истиот ден прекина со мене и по 2 дена се смири со него. Откако се смири, пак продолжи да комуницира со мене, се до завчера. Веќе никаде ја нема. Знам дека е тоа краток период, ама познавајќи ја, не верувам дека во блиска иднина повторно ќе разговараме...
Можеби е конфузно ова ама накратко така изгледа мојата ситуација. Дали можете да ми кажете од женска гледна точка што и се вртело во глава, дали ме искористила или пак е неодлучна?
Фала ви...
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
А да ја прашаш неа што и се мотало по глава? Многу е попросто отколку да правиш претпоставки и да бараш мислења.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Mislam deka znam za koja stanuva zbor, devojkata imase problemi so deckoto, toj nekako ja izbegnuvase 2-3 meseci, pa zatoa se druzese so tebe, najde ramo za placenje sto vikame nie...Sega se smirija konecno, majka i ne i davashe da bide so nego posto mnogu bese postar od nejze i izgledase epten sramota za nejzinata familija, toj ne ja ceneshe ich, odeshe so drugi dodeka vaa doma placeshe, i posle tolku vreme te najde tebe, ali beshe so tebe poradi toa sto bese raneta ptica, sega koga mu se vrati nemu se pocustvuva povtorno ziva. Teska e situacijata veruj mi, i za nea i za tebe, se najdobro, ok pozz.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Сега си докажала на себе дека леташ по неа и дека може да те врти околу малиот прст.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Шала на страна, пиши и го името ако не друго можеби и таа е на форумот па ќе виде дека ти си оној правиот за неа
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
671
Значи ситуацијава ми е за никаде. Можда ќе звучам патетично али јебига. Периодов ми се деси нешто чудно... Ми се појави едно девојче со кое не сум имал нешто веќе 4 години, а комуникацијата во текот на тие 4 години беше што правиш, како си и тоа строго на фејсбук. Последниот пат разговаравме во април ако не се лажам. Се деси чудо, ми пиша пред некое време. Девојката е 19 години и ја сметам за многу стабилна личност која ретко прави грешки. Дечко и е доста постар и не го знам.
Се почна со еден лајк на фејсбук, за подоцна да премине во гледање и нешто повеќе. Искрено, сум поминал доста девојки после неа, ама истото што сум го чувствувал за неа тогаш, го почуствував и сега кога се видовме после толку време. Месец дена бевме по цели денови на фејсбук, на телефон, се гледавме итн. Пред некое време раскина со дечкото, истиот ден прекина со мене и по 2 дена се смири со него. Откако се смири, пак продолжи да комуницира со мене, се до завчера. Веќе никаде ја нема. Знам дека е тоа краток период, ама познавајќи ја, не верувам дека во блиска иднина повторно ќе разговараме...
Можеби е конфузно ова ама накратко така изгледа мојата ситуација. Дали можете да ми кажете од женска гледна точка што и се вртело во глава, дали ме искористила или пак е неодлучна?
Фала ви...
Многу е стабилна...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Se izvinuvam sto ke ja unistam temava, verojatno postov ke zavrsi vo kanta ama posilno od mene e :). No mislat li lugjevo koga kreiraat nikovi za na forum? Zamislete situacija na sobiranka:

-Zdravo, ^Exotic^.
-Zdravo, stodapravam?
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Батали ја и барај друга. Не била одлучна... како да не... знаат тие другар и тоа добро знаат што сакаат и што прават иако се прават дека не е така. Те нашла во нејзините т.н моменти на слабост, се направила кеиф со тебе и сега можеби очекува да трчаш по неа што би било екстремно глупо од твоја страна затоа што те шутнала како ништо да не било...
 
Член од
4 март 2014
Мислења
13
Поени од реакции
18
dobro ako se desi neso da se vrati pak, so praime? so site mozam da bidam ladnokrven ama so nea nikako...
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Епа сам си го бараш. Ќе те тресни еднаш јако од земја и за друг пат ќе си знаеш како не треба да правиш.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Види се со неа. Кажи и вака и вака - не сакам веќе да се гледаме. И биди коректен кон себе и упорен па не и` пишувај. Она ако го почитува твојот избор, ќе те послуша.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
dobro ako se desi neso da se vrati pak, so praime? so site mozam da bidam ladnokrven ama so nea nikako...
Темата ти е споена со оваа за љубовни проблеми, те цитирам да знаеш да не се чудиш. :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Значи ситуацијава ми е за никаде. Можда ќе звучам патетично али јебига. Периодов ми се деси нешто чудно... Ми се појави едно девојче со кое не сум имал нешто веќе 4 години, а комуникацијата во текот на тие 4 години беше што правиш, како си и тоа строго на фејсбук. Последниот пат разговаравме во април ако не се лажам. Се деси чудо, ми пиша пред некое време. Девојката е 19 години и ја сметам за многу стабилна личност која ретко прави грешки. Дечко и е доста постар и не го знам.
Се почна со еден лајк на фејсбук, за подоцна да премине во гледање и нешто повеќе. Искрено, сум поминал доста девојки после неа, ама истото што сум го чувствувал за неа тогаш, го почуствував и сега кога се видовме после толку време. Месец дена бевме по цели денови на фејсбук, на телефон, се гледавме итн. Пред некое време раскина со дечкото, истиот ден прекина со мене и по 2 дена се смири со него. Откако се смири, пак продолжи да комуницира со мене, се до завчера. Веќе никаде ја нема. Знам дека е тоа краток период, ама познавајќи ја, не верувам дека во блиска иднина повторно ќе разговараме...
Можеби е конфузно ова ама накратко така изгледа мојата ситуација. Дали можете да ми кажете од женска гледна точка што и се вртело во глава, дали ме искористила или пак е неодлучна?
Фала ви...

Машко сум, ама ќе ти речам дека те искористила. И тоа одлучно и свесно.

До некаде веројатно самиот си виновен, бидејќи вероатно никогаш не си ѝ рекол какви се твоите чувства за неа. Кога таа би знаела, би поразмислила како да се постави кон тебе. Доколку би ѝ побарал врска, уште повеќе би поразмислила дали да има што и да е со тебе, ако веќе има нешто со тој постариот.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
dobro ako se desi neso da se vrati pak, so praime? so site mozam da bidam ladnokrven ama so nea nikako...
Стварно ми е жал и стварно ме разочаруваат личностите кои не знаат што сакаат и со тоа влечат уште 2-3 машки/женски и си игра со нив...
Сум била во иста ситуација бев со еден дечко и се беше супер и одеднаш престана да ми пишува и онака ко цел свет да ми се сруши си поставував прашања чекај што сум згрешила? Зошто престана сето тоа..?
Али си реков самата на себе дека ако некогаш сака да биде пак со мене, не би била.. тоа е моето мислење

Така да на твое место не би се вратила со таква личност бидејќи знам дека исто ќе биде како порано.. освен ако она не се променила 360 степени и стварно знае што сака односно тебе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom