Што имате денес за вечера?

Ф

Флеш

Гостин
Иаме за денес и утре Зелка манџа,по обичај,два дена ја јадеме со моиве сосе марула салата и газирана кола ... Но бидејќи јас не сум научен да јадам манџи многу,така сум изразнал со сува храна само,знам дека е лоша навика,но едноставно не можеш да промениш за еден ден,па јадев домашен леб,ајвар и сирење со чаша ниско мастен јогурт ... вечер ќе видиме,можда баничка :))
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не знам како ви се јаде кромид, турли тава, сосови, пржени работи за вечера.
За вечера вечерва имам салата од домат и краставица.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.165
Поени од реакции
13.768
Не знам како ви се јаде кромид, турли тава, сосови, пржени работи за вечера.
За вечера вечерва имам салата од домат и краставица.
Ја сум на работа до 8 навечер на пример, иам менза на работа али се би јадела ама тоа од таму ЈОК! Ако не к'снам нешто што ќе ме држи навечер ќе почнам да демонстрирам агресија. И ја не би сакала така да јадам али тоа е тоа :) плус тука тоа им е и традиција, она големото, главно јадење е навечер :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ја сум на работа до 8 навечер на пример, иам менза на работа али се би јадела ама тоа од таму ЈОК! Ако не к'снам нешто што ќе ме држи навечер ќе почнам да демонстрирам агресија. И ја не би сакала така да јадам али тоа е тоа :) плус тука тоа им е и традиција, она големото, главно јадење е навечер :)
Нормлано ако си на работа цел ден или втора смена дека ќе сакаш да јадеш големо и главно јадење кога ќе се вратиш дома. Но не можам да замислам такво јадење ако си прва смена дали на школо, дали на работа.
 
Член од
3 ноември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
126
Кобасици и димен кашкавал. Мммм сега ќе биде наскоро, си чекам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom