Фан Клуб: Пелистер

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Фк Ренова - Фк Пелистер - 0:2 (0:1)
Љамче и Ковачев стрелци
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Зошто нема да се плати со СМС ??

--- надополнето: 5 февруари 2014 во 23:53 ---
Сега ќе се види дали вистина имало заинтересирани спонзори или само празни муабети се вртат низ градот.
Единствено шо можи требаше да стои во огласот е потенцијалниот купувач да биде обврзан да вложва 500 000 евра минимум наместо 300 000 . Ама и ова е некаков почеток...
Дајбоже еднаш засекогаш да се реши ова прашање.

 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.775
што се продава ?? што се нуди на купувачот ?? енигма !

јас би му го дал клубот за 1 евро на тој што ќе се обврзе секоја година Пелистер најмалку да излегува во Европа,ако не - пенали
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
714
Поени од реакции
981
Аха радвајте се вие :D Урош Мандич ќе не купи :pos:
Не си прајте бајрам со умот, истиот потег го напрај и ФК Вардар па видовте колку заинтересирани имаше :) Се отепаја за да го купат ФК Вардар, па виде Коце колкава заинтересираност имаше и по некој ден видовме Град Скопје го затвори катанецот за продажба на ФК Вардар. Значи еден БРЕНД во македонскиот фудбал како Вардар, плус клуб од главниот град на Македонија кога не се најде некој да инвестира, тогаш нема ние поќе шо да бараме...
Не е никој будала со сила да си ја пикни глата во торба :notworthy: Особено во ситуација во која се наоѓа ФК Пелистер веќе години наназад !

Остајте со Вардар, не се залетвајте многу, среќа шо беше случајот Самсоненко таму, го имаше пред тоа ЖРК Вардар, па го зеде РК Вардар и со огромни притисоци и триста молења конечно го превзеде и ФК Вардар, не е се розово како шо мислат сите во нашата земја...


П.С. Многу ме бендиса и мене стадионот на Малмо во Норвешка ! ПРЕМНОГУ ме бендиса, стадионот е идеален за кај нас, само да има некој паметен и да се свести што се му треба на овој град !
koj malmo be pa vo norveska ? i vardar go zede samsonenko ako ne si informiran
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
МОЛДЕ де печатна грешка ! :) И знам дека Вардар го зеде Самсоненко, доволно сум информиран, препрочитај го ти постот..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Можи во овај случај е најпаметна оваа работа...
Ама под услов да има веќе најдено заинтересиран спонзор(Пелистерка или било кој)и да му се остај клубот...
А ако го пуштат на продажба на ќоро можи секој да го купи..
Можи пак да се јави Круме со неговите "бизнис партнери "од Египет,Индија,Турција....:icon_lol:ќе искешират 18 кркачи и ќе ветат демек ќе дават 300К по сезона...
Или некој матрапаз ко Ванчо Скопјанецо....:icon_mrgr:
Исти курац како порано...
Никој не можи да гарантира дека ВИСТИНСКИ 300 ИЛЈАДИ ЕВРА ЌЕ СЕ СЛЕВААТ ВО КЛУБОТ ГОДИШНО,знајме како работат клубојте(плати под рака,фиктивни договори,далавери со трансфери_итн..еден куп матни работи...
Врти сучи ова ти е меч со две оштрици...
Ама изгледа стигна абер од уќуматот од Скопје дека пошто-пото мора да се ослободат од товарот...
Избори се ближат,доста негативни поени собраа од игрите во и околу Пелистер,а посебно стадионот...
Со стадионот пуштија мува,кој ќе поверва-поверва,сега дојде на ред да се отарасат од главниот проблем..(проблем кој тие со години го таложеа зошто не можеа(нејќеа) да најдат салам спонзор)
И познатото КОЛКУ ШО МОЖИМЕ ЌЕ ПОМАГАМЕ...
Ќе помагаат колку во кошарката....:icon_lol:
А за стадионот чија грижа шо е нивна надлежност(зошто се апсолутни сопственици)ќе чекаме проекти да се напрат,студии а кога ќе се напрај и со кој пари ќе се напрај ќе почекаме...:свиркам:
Значи ако веќе се решиле на ваков чекор мора да одат на сигурно,оти после ќе биди касно...
Ако ги лапни некој друг акците после ќе треба да се водат војни за раскнвање на договорот....и ќе се вртиме во круг...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
3;50 :pipi:
Добро видео....(y)
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Денес нема уште излезено Македонски Спорт, оти нешто ми вели дека до касно се крчкаше нешто па да биди во Македонски Спорт? :rolleyes:
Исто вака беше баш се сеќавам дека редовно го купувам на нет ко беше за Вардар официјално...
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Денес нема уште излезено Македонски Спорт, оти нешто ми вели дека до касно се крчкаше нешто па да биди во Македонски Спорт? :rolleyes:
Исто вака беше баш се сеќавам дека редовно го купувам на нет ко беше за Вардар официјално...
Се крчка, жими топо
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Денес нема уште излезено Македонски Спорт, оти нешто ми вели дека до касно се крчкаше нешто па да биди во Македонски Спорт? :rolleyes:
Исто вака беше баш се сеќавам дека редовно го купувам на нет ко беше за Вардар официјално...
И шо се искрчка ? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom