Официјални трансфери/позајмици

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
^ Ова ко чекор напред или ко чекор назад се смета? :гик:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.400
Поени од реакции
58.627
Слабо... :(
Уште една недела остана, а немаше некој поголем трансфер што го одбележи јануарскиов преоден рок.
Минатата година беше доста поинтересно.

Интересни шпекулации прочитав деновиве. Нека се официјализира барем некој од можните трансфери.
Да видиме некоја промена и кај поголемиве екипи :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.219
^ Ова ко чекор напред или ко чекор назад се смета? :гик:

Помислив официјализиран е трансферот на Мата. :D

Назад назад. Како што има едно оро чекор напред, два назад, Така некако беше мислам. :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тапкање у место :ROFLMAO:
Помислив официјализиран е трансферот на Мата. :D

Назад назад. Како што има едно оро чекор напред, два назад, Така некако беше мислам. :cautious:
Прашав зошто овој се смета за голем талент (колку е не знам) и ме зачуди што избрзал со ваков трансфер. :unsure: барем повеќе пари да му дале ако не :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Прашав зошто овој се смета за голем талент (колку е не знам) и ме зачуди што избрзал со ваков трансфер. :unsure: барем повеќе пари да му дале ако не :)
До кога ќе биде талент да го ебам, 30 години напуни. :D:D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.400
Поени од реакции
58.627
Голема е конкуренцијата во нападот кај ПСВ. Пред една недела го доведоа и Брајан Руиз (од Фулам).
Тоивонен сезонава го изгуби статусот на стандарден напаѓач, па како можна причина за трансферот е поголемата минутажа што ќе ја добие во Рен
(ако ја добие) :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
До кога ќе биде талент да го ебам, 30 години напуни. :D:D
лол, којзнае што имам читано јас. Али ипак у серие а темана лани или преклани Герман Денис за талент го сметаа, ќе се искалел додатно, простено ми е.

p. s. 27 има, не му додавај години :rolleyes:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Шала на страна, квалитетен шпиц е Ола, може за нијанса послаб од Матавж ама една класа појак од Руиз.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Еј на Фифа ѕвер ми беше Брајан Руиз :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
лол, којзнае што имам читано јас. Али ипак у серие а темана лани или преклани Герман Денис за талент го сметаа, ќе се искалел додатно, простено ми е.

p. s. 27 има, не му додавај години :rolleyes:
Не бе у право си, се заебавам јас.. На времето го сметаа за голема надеж, наследникот на Хенрик Ларсон..

И баш заради тоа што секој млад и талентиран фудбалер е нечиј наследник 90% од таквите не го достигаат максимумот у кариерата и се влечат по просечни клубови..

На пример нашиот Горан Славковски - новиот Ибра, Бојан Кркиќ новиот Јохан Кројф, сите англиски голмани-новиот Шилтон, Лук Кастињос - новиот Анри.. Робињо-новиот Пеле... тука завршувам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom