Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ф

Флеш

Гостин
До 5.000 денари можеби би нашол половен, а ако бараш нов посети ги продавниците на Техномаркет ( Парк)..... би требало да има нешто поефтино:)
се утепав на половно по огласиве .... од 8 илјади преку БидиФит , најдов и некои за 100 евра ... ај ќе проверам сеа преку интернет на Техно ако има .... фала
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.323
Поени од реакции
17.775
Каде има голем избор на оквири (очила) во Скопјево ?
Мислиш диоптерски или очила за Сонце? Јас не сфатив. :гик:

Доколку мислиш за диоптерски, конкретно не знам, ама еве на пример, во Лептокарија има најмалку три оптики. Можеш таму да прашаш, бидејќи таму се, на едно место. Зависи и која цена ти одговара. Јас прашував баш лани, беа од 1.600 па нагоре. Кај зелено пазарче, исто има повеќе оптики. Има голем избор и на Јајапаша, ама каде точно се наоѓаше оптиката, не се сеќавам.
Јас мислам дека ти е подобро да одиш на вакви некои места, каде што оптиките се на купче.:) А доколку не мислеше за диоптерски очила, тогаш... поима неам. :icon_lol:
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
Мислиш диоптерски или очила за Сонце? Јас не сфатив. :гик:

Доколку мислиш за диоптерски, конкретно не знам, ама еве на пример, во Лептокарија има најмалку три оптики. Можеш таму да прашаш, бидејќи таму се, на едно место. Зависи и која цена ти одговара. Јас прашував баш лани, беа од 1.600 па нагоре. Кај зелено пазарче, исто има повеќе оптики. Има голем избор и на Јајапаша, ама каде точно се наоѓаше оптиката, не се сеќавам.
Јас мислам дека ти е подобро да одиш на вакви некои места, каде што оптиките се на купче.:) А доколку не мислеше за диоптерски очила, тогаш... поима неам. :icon_lol:
За диоптерски мислев, фала ти :D
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Дали знае некој каде можам да најдам календар за 2014 за на ѕид, поголем формат ?
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
56
Поени од реакции
22
Дечки, препорачајте добра офталмолошка специјалистичка ординација, државна во Ск., а ако не бива мора во европска или систина. Дали во воено медицински центар е добро или на некоја клиника не знам во Ск. .... Се работи за обичен преглед, ова компјутеров ме растури, имам правено прегледи во мојот град во државна болница, све је одлично и ништо нема, а со едново око мислам дека помалку гледам, па сега дали немаат соодветни апарати или не знаат не знам што е работава. Сакам да видам за што се работи.​
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки, препорачајте добра офталмолошка специјалистичка ординација, државна во Ск., а ако не бива мора во европска или систина. Дали во воено медицински центар е добро или на некоја клиника не знам во Ск. .... Се работи за обичен преглед, ова компјутеров ме растури, имам правено прегледи во мојот град во државна болница, све је одлично и ништо нема, а со едново око мислам дека помалку гледам, па сега дали немаат соодветни апарати или не знаат не знам што е работава. Сакам да видам за што се работи.
во Ѓорче ,кај БауМаркет .... турска е , малку чинат сеа и супер се .... препорачано ...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Клиника да детски белодробни заболувања кај се наоѓа? Ако може улица или на мапа некој ???
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Член од
11 јуни 2013
Мислења
56
Поени од реакции
22
се наоѓаат одма до свети Лазар ...

http://eeh.mk/
lelel ko sto nes um jas od Sk ke ja najdam :D .
Daj preporacaj neso po fondo, gledam ovaa REMEDIKA mozi, ili dr. kliniki neznam sto imate vo skopje :D, se gledaat kaj mozi na ministerstvoto za zdravstvo (moj termin) da ne frlam para odma. Ili ako si bil tamo koliko para kosta odprilika
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Па вака дечки,сакам да одам малце до Маврово да си се одморам ама немам никаква информација околу тоа колку ке ме кошта смештај и се шо оди околу тоа. Ако може некој убаво да ми објасни и да ме информира ке му бидам бескрајно благодарен:)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Некој да ми каже кај има плитка кутија за накит (ланче)? Барав во Базаро ама нема такви.Нешто вакво ми треба.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom