Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Има повеќе могучности:

а) Девојката е несигурна дали машкото ја свиѓа и се повикува на она старовремското: машкото, нели како во сите филмови и како во времето на баба и дедо треба да биде кавалер и да ја викне девојката да излезат, зошто така ќе и биде неа полесно, нема да се заморува со тоа како да му пријде и не ризикува да биде корпирана

б) Премногу е сТрамежлива, мисли дека начинот на приоѓање и е смотан/смешен и дека ако му пријде само може се` да покака.

в) Глуми пиќка. Испод чест и е да предложи на некого да излезе или слично зошто мисли дека е претоп цура за да не и пријде младичот.

... се` се сведува всушност на ниска самодоверба или на кренато его.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Имам забелешка за насловот на темата. Би требало да бите: Зошто некои девојки т.е Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде:smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Зошто? Затоа што имаме глуп менталитет! Ако девојката го направи првиот чекор, после се знае триста муабети.... Нема врска ова, јас воопшто не мислам дека е лошо некогаш девојката прва да превземе чекор, ама многу од машките го мислат спротивното...барем кај нас!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имам забелешка за насловот на темата. Би требало да бите: Зошто некои девојки т.е Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде:smir:
Сменето.
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
Затоа што се срамат да го направат тоа.Не е до глупиот менталитет или до тоа шо ќе збори народот, има девојки кои се по слободни и се одлучуваат први да пријдат, и воопшто не ми пречи незнам што лошо има
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.071
Зошто? Затоа што имаме глуп менталитет! Ако девојката го направи првиот чекор, после се знае триста муабети.... Нема врска ова, јас воопшто не мислам дека е лошо некогаш девојката прва да превземе чекор, ама многу од машките го мислат спротивното...барем кај нас!
A ti nekogash si go prevzemala prviot cekor?
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Или им е наметнато дека така треба или се срамат да пријдат први.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.071
Да! Сум се шмекала еве со некој, на забава...и сум отишла да се запознаеме....што има лошо :toe:
Pa nisto nema losho taka treba. Te poddrzavam bravo. Samo dosta retki se tie slucai koga devojkata ke prijde.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ни мене искрено не ми е јасно.Многу девојки се сметаат за модерни со модерни размислувања а традиционално чекаат машкото да им пријде затоа што тоа така треба.Или чекаат дечкото да клекне на колена и да ги побара за жена.Па нели сте модерни млади жени.Превземете акција.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ни мене искрено не ми е јасно.Многу девојки се сметаат за модерни со модерни размислувања а традиционално чекаат машкото да им пријде затоа што тоа така треба.Или чекаат дечкото да клекне на колена и да ги побара за жена.Па нели сте модерни млади жени.Превземете акција.
Ама има и модерни млади жени кои премногу се срамат. Го знаеш тоа нели?:smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да мила јас тоа го знам.И знам дека треба охрабрување.Ама кој не ризикува не добива:smir:
Точно, ама кога си срамежлив и кога немаш баш некоја голема самодоверба, ти изгледа дека што и да правиш е глупаво и обично немаш храброст ни да пробаш да се обидеш.:)
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Точно,ама кога си срамежлив и кога немаш баш некоја голема самодоверба,ти изгледа дека што и да правиш е глупаво и обично немаш храброст ни да пробаш да се обидеш.:)
Е, де, и тоа се учи. Хинт: посматрај ги машките како они пристапуваат и учи на нивните грешки :)
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Pa mozebi zatoa sto se malku nazad so razmisluvanjeto,iskreno mu imam prijdeno na masko prva i reakcijata bese SUPER!!!!!!!!!A mislam deka treba da prestaneme da razmisluvame kako vo 'minatiot vek'i da cekame maskoto da prijde.....zatoa sto maskite sakaat hrabri devojki koi znaat sto sakaat...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom