Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Значи од кога пратам активно Премиер Лига (10+ години) а се во прашање натпреварите меѓу екипите од „големата четворка“ + Сити, дуелите меѓу Челзи и Ливерпул се убедливо најдобри.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Што има врска Мињоле со голот , директни виновници за овие два гола се Сако и Шкртел . Посебно Сако е труп невиден.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Kaо прво не ме мешај мене со ватрените фанови на Ливерпул. Не сум ја толку многу за нив, една од по симпатичните екипи ми се од Премиер лигата...
Уствари мене сите ми се симпатични освен Јунајтед и Астон Вила.

Као второ, нема врска тоа што Ливерпул има 16 играчи и мал буџет а вие имате неограничен буџет (и пак немате среден ред и Еванс ви игра у одбрана) Мињоле е квалитетен голман, еден од најдобрите у Премиер до сега. Факт.

И за крај, не не сте светлосни години разлика од Ливерпул.
16 играчи кажа брендон на пресот вчера.
А тие самоутешителни приказни да им ги кажуваш на 3то оделенци, мињоле бил еден од најдобрите во пл :):D
Ко прво во моментов има барем 3ца подобри, а да не збориме за предходниве 20+ години
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.901
Поени од реакции
63.776
Таман ке помислиш дека Шкртел направил нешто паметно.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
16 играчи кажа брендон на пресот вчера.
А тие самоутешителни приказни да им ги кажуваш на 3то оделенци, мињоле бил еден од најдобрите во пл :):D
Ко прво во моментов има барем 3ца подобри, а да не збориме за предходниве 20+ години
Де Геа, Чех и Ошеј така? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Добро ај, Де Геа и остала багра голмани лани 100 бода им скинаа на Манчестер и примија 80 гола и на крај се радуваа на титула.
Абе више миљон бода и миљон гола. Де Геа беше голман на годината лани, една грешка немаше. Не треси ако не си прател ПЛ.

Сепак Курињо знаел и неавтобус тактика :D како знае да игра одбрана ццц, ги снема џуџињава од Ливерпул, а и овој Сако од глупост до глупост, кај му е само формата од почеток на сезона. Да беше може и Стариџ ќе се сменеше нешто, ваоа ептен се тенки во офанзива, сигурно Аспас нема да ја смени текмава. Ајде да видиме второ.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
А ЗА ПОСЛЕДНОВО КОЈ БЕШЕ КРИВ, МИЊОЛЕ ИЛИ ОДБРАНАТА !?!?!?!?! И ЌЕ КАЖЕ НЕКОЈ НЕШТО ЗА ОВА ШО ГО ФАТИ ?!!??!! КУРОВ МОЈ ЌЕ КАЖЕ !!!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.210
Поени од реакции
25.948
А ЗА ПОСЛЕДНОВО КОЈ БЕШЕ КРИВ, МИЊОЛЕ ИЛИ ОДБРАНАТА !?!?!?!?! И ЌЕ КАЖЕ НЕКОЈ НЕШТО ЗА ОВА ШО ГО ФАТИ ?!!??!! КУРОВ МОЈ ЌЕ КАЖЕ !!!
На голман грешките му се бројат 10 пати повеќе. Мињоле веќе им го еба натпреварот на Ливерпул, секоја контра што сега ќе ја ваѓа Челзи е делумно негова „заслуга“. Џабе се дереш.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Aj се откажувам, овие манчестерциве се понашаат како да го измислиле фудбалот и како да се најјака екипа у историја на фудбалот. :sick:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
На голман грешките му се бројат 10 пати повеќе. Мињоле веќе им го еба натпреварот на Ливерпул, секоја контра што сега ќе ја ваѓа Челзи е делумно негова „заслуга“. Џабе се дереш.
Да, се слагам стварно. Мињоле е крив што Шкртел го пушти Ето на 3 милимтери пред него.

МИЊОЛЕ АУТ.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И да, реков дека е најдобар МОМЕНТАЛНО, до сега, не ми спомнувајте 20+ години...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Овој Шкртел нема два грама мозок, мислам дека има жолт и прави таков старт над Оскар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom