PayPal (официјална тема)

Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
why, продавам на ебау работи веќе 6 месеци активно. Ова ми е сам прв пат да имам проблем затоа.
Па ти си прв човек што сум чул да иде у минус, затоа.
Како тоа од пејпал ти дозволуваат да ги повлечеш парите пред продуктот да стигне кај купувачот? Нели ги држеа по 21 ден пред да ти дозволат да ги повлечеш?
Ти остави негативен фидбек? Да не ти прави scam?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се чека 21 ден кога си почетник продавач потоа не. Незнам дали е скам искрено. Ебај застанана на негова страна :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Се чека 21 ден кога си почетник продавач потоа не. Незнам дали е скам искрено. Ебај застанана на негова страна :)
Дај бе кажи ни зошто ибеј застана на негова страна и ние да не останеме без пари?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Му пратив телефон, телефонот си беше исправен си работеше убаво. Значи јас го користев. Му стигна телефонот после 3 дена пријави дека не е исправен дека екранот му се гаси. Пробав да му дадам инструкции да го ресетира, да смени батерија да проба и слични глупости и тврдеше дека не е така.

Отвори кејс и ибеј застана на негова страна. Сега телефонот ми го враќа назад, и кога ќе стигне јас да му вратам пари. А дали ќе му вратам незнам, да му еб** тоа ме изнервира.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки имам креирано акаунт на PayPal ама со америчка картичка која сега веќе ми измина, па дали можам некако да ставам наша македонска картичка од тутунска банка на местото нејзино без притоа да ме одбијат? Има ли некоја финта?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Дечки имам креирано акаунт на PayPal ама со америчка картичка која сега веќе ми измина, па дали можам некако да ставам наша македонска картичка од тутунска банка на местото нејзино без притоа да ме одбијат? Има ли некоја финта?
Како би рекле крушевчани: а што не би моглo. Можеш и без сметка да си останеш.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Му пратив телефон, телефонот си беше исправен си работеше убаво. Значи јас го користев. Му стигна телефонот после 3 дена пријави дека не е исправен дека екранот му се гаси. Пробав да му дадам инструкции да го ресетира, да смени батерија да проба и слични глупости и тврдеше дека не е така.

Отвори кејс и ибеј застана на негова страна. Сега телефонот ми го враќа назад, и кога ќе стигне јас да му вратам пари. А дали ќе му вратам незнам, да му еб** тоа ме изнервира.[/quo

Знаеш дека кога ке ти стигне телефонот на царина може да ти прават проблем.
А ти го плаќаш транспортот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Му пратив телефон, телефонот си беше исправен си работеше убаво. Значи јас го користев. Му стигна телефонот после 3 дена пријави дека не е исправен дека екранот му се гаси. Пробав да му дадам инструкции да го ресетира, да смени батерија да проба и слични глупости и тврдеше дека не е така.

Отвори кејс и ибеј застана на негова страна. Сега телефонот ми го враќа назад, и кога ќе стигне јас да му вратам пари. А дали ќе му вратам незнам, да му еб** тоа ме изнервира.

Македонска работа. :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom