PayPal (официјална тема)

Член од
26 август 2009
Мислења
35
Поени од реакции
14
Ај некој што има искуство со пеј пал нека ми пише пп
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
60
Поени од реакции
4
Здраво. Имам верификуван paypal акаунт преку Словенија. Имам направено 6,7 порачки на ebay и стасуваат.
Имам прашање околу следново:
Кинез на кој му купив производ од 20$ го избришале од ebay истиот ден. Му праќам пораки, отворив случај на ebay кој ги контактирале PAYPAL за да ми се рефундираат парите ( случајот ebay го затвориле, а сега на PAYPAL имам отворен случај ). Во статус стои дека му праќаат пораки за рефунд на кинезот.
Дали ќе имам проблем со paypal поради ова во иднина, затоа што во меѓувреме мислам да порачам нешто друго?
Благодарам.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
дали знае некој на УНИ банка каде можам да го најдам кодот од 4 цифри дека пари ми зеде а никаде неможам да го најдам позз
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
Ај помош малку ако може :D Секој refund од ибеј автоматски ми се префрла назад на картичката, на пејпал не останува. Може ли да се исклучи тоа ? Сакам тие пари од refund да ми остануваат на пејпал.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ај помош малку ако може :D Секој refund од ибеј автоматски ми се префрла назад на картичката, на пејпал не останува. Може ли да се исклучи тоа ? Сакам тие пари од refund да ми остануваат на пејпал.
preku koja banka si ti ??
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Абе баќа како нема македонија ја одбрав бугарија како држава и сеа да се поврзам со картичката ми вика неможе да се верифира картицата нешто само за тие држави важи што се наведени... е како сеа ? да си стаам пари знае некој ?
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
PAYPAL доаѓа во Македонија и Косово

Во 2014 година системот за онлајн плаќање PayPal би можел да стане реалност во Македонија, ако се земат во предвид најавите на претставниците на PayPal за време на Конгресот Вебит во Истанбул.

Информацијата ја пренесува косовскиот ИТ блог Digjitale.com кој пишува дека големи се шансите PayPal да влезе во Косово и Mакедонија во 2014-та година. Како што наведува блогот, прашањето за достапноста на PayPal во Македонија и Косово, би можело да биде разгледано идната година.
PayPal од оваа година влезе на пазарот во Србија и Албанија. Од министерството на информатичко општество и администрација во повеќе наврати тврдеа дека земјава ги има исполнето сите услови за влез на овој систем за плаќање, но се зависи од одлуката на PayPal.
Како главни проблеми за влез се наведуваат малиот пазар и слабиот развој на е-трговијата во Македонија.

Извор: http://www.novini.mk/read/448471/pej-pal-vo-makedonija-dogodina

Можно ли е да е можен мојот живот толку сложен ... а јас би рекол..
Можно ли е да е можен PAYPAL толку сложен... :D ? што мислите вие :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ви се десило на некој да бидете во минус на Paypal?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Ви се десило на некој да бидете во минус на Paypal?
Не како ти успеа?
--- надополнето: 20 декември 2013 во 17:52 ---
PAYPAL доаѓа во Македонија и Косово

Во 2014 година системот за онлајн плаќање PayPal би можел да стане реалност во Македонија, ако се земат во предвид најавите на претставниците на PayPal за време на Конгресот Вебит во Истанбул.

Информацијата ја пренесува косовскиот ИТ блог Digjitale.com кој пишува дека големи се шансите PayPal да влезе во Косово и Mакедонија во 2014-та година. Како што наведува блогот, прашањето за достапноста на PayPal во Македонија и Косово, би можело да биде разгледано идната година.
PayPal од оваа година влезе на пазарот во Србија и Албанија. Од министерството на информатичко општество и администрација во повеќе наврати тврдеа дека земјава ги има исполнето сите услови за влез на овој систем за плаќање, но се зависи од одлуката на PayPal.
Како главни проблеми за влез се наведуваат малиот пазар и слабиот развој на е-трговијата во Македонија.

Извор: http://www.novini.mk/read/448471/pej-pal-vo-makedonija-dogodina

Можно ли е да е можен мојот живот толку сложен ... а јас би рекол..
Можно ли е да е можен PAYPAL толку сложен... :D ? што мислите вие :)
100% не доаѓа. Не се будали да дојдат тука!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Продадов нешто на ебау се направија некој проблеми, и сега сум во минус :). Треба да чекам пратката да дојде па да му вратам пари на купувачот. Но очигледно ебај ги земал веќе од кај мене.... затоа прашувам
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Продадов нешто на ебау се направија некој проблеми, и сега сум во минус :). Треба да чекам пратката да дојде па да му вратам пари на купувачот. Но очигледно ебај ги земал веќе од кај мене.... затоа прашувам
А зашо проблеми. Шо се деси што шитна? :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom