Ancient Aliens S06E11 Macedonia ,Kokino

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Знам дека постои тема за овој серијал, но не го постирав таму бидејќи темата е скоро мртва никој не ја прати.
http://www.dailymotion.com/video/x18fwbq_ancient-aliens-s06-e11-aliens-and-mysterious-mountains_news
За прв пат се спомнува Македонија во серијалот за древни цивилизации и вонземјани.
Станува збор за кокино , дека бил обзерваторија како stonehenge и останати слични феномени.
Ваши размислувања за оваа теорија ? :)
--- надополнето: 19 декември 2013 во 12:26 ---
За кокино видеото почнува од 17:03
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Сеуште некој лакрдијана ја сфаќа сериозно?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Скоро се шо е кажано у серијалот е излажано, јас бев голем фан кога почна , ама ептен забегаа заради гледаност ...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Скоро се шо е кажано у серијалот е излажано, јас бев голем фан кога почна , ама ептен забегаа заради гледаност ...
А каде кажуваат вистинити работи?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Скоро се шо е кажано у серијалот е излажано, јас бев голем фан кога почна , ама ептен забегаа заради гледаност ...
Они не докажуваат ништо ,само даваат теории за кој луѓето што се религиски определени несакаат да ги сватат некои работи или луѓе со ограничени сфаќања како на пример ти :).
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Они не докажуваат ништо ,само даваат теории за кој луѓето што се религиски определени несакаат да ги сватат некои работи или луѓе со ограничени сфаќања како на пример ти :).

Oh right , пошто ме знаеш нели лично , па можеш да кажеш каков сум :) Кој е тука ограничениот ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Oh right , пошто ме знаеш нели лично , па можеш да кажеш каков сум :) Кој е тука ограничениот ?
ајде ајде и двајцата сте дилдоа ... кому му е гајле ... важно е дека документарецов е срање ... крај на пораката ...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Oh right , пошто ме знаеш нели лично , па можеш да кажеш каков сум :) Кој е тука ограничениот ?
Ограничени сфаќања во смисла (трол ) да не можеш да сфатиш нешто или несакаш :) (Не го љути одма).И да не идеме оф-топик да не јадеме некој казнен поен.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Они не докажуваат ништо ,само даваат теории за кој луѓето што се религиски определени несакаат да ги сватат некои работи или луѓе со ограничени сфаќања како на пример ти :).
Тресеш глупости, секој со барем малце мозок во главата треба да се осеќа навреден со секоја секунда помината гледајќи го ова срање. Посебно атеистите, кои немаат никакви религиски догми кои можат да ги изгубат гледајќи ја серијава.
Ти си во случајов, "со ограничено сфаќање" пошо прифаќаш се што ти е сервирано од овие самонаречени "експерти". Да потрошеше малце време да го провериш тоа што го зборат дебиливе немаше ни да се замараш да ја отвараш темава...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Тресеш глупости, секој со барем малце мозок во главата треба да се осеќа навреден со секоја секунда помината гледајќи го ова срање. Посебно атеистите, кои немаат никакви религиски догми кои можат да ги изгубат гледајќи ја серијава.
Ти си во случајов, "со ограничено сфаќање" пошо прифаќаш се што ти е сервирано од овие самонаречени "експерти". Да потрошеше малце време да го провериш тоа што го зборат дебиливе немаше ни да се замараш да ја отвараш темава...
Дали воопшто си ги гледал епизодиве ?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Дали воопшто си ги гледал епизодиве ?
Со самото поставување на прашањево, станува очигледно дека серијава те прави поглуп. Прекини за твое добро. Мозокот ќе ти биде благодарен.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Со самото поставување на прашањево, станува очигледно дека серијава те прави поглуп. Прекини за твое добро. Мозокот ќе ти биде благодарен.
Еве ти го делот каде што го објаснува она што си ти и некои како тебе Човекот го посветил цел живот за ова се консултирал со секакви научници и инжињери, за некој скептик како тебе да седне овде на тастатурата и да пишува едно чудо глупости за тоа како тоа ти си најпаметен погледни го делот до крај .:)
--- надополнето: 19 декември 2013 во 17:46 ---
http://youtu.be/wMsrh4FFiVk?t=41m1s
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тресеш глупости, секој со барем малце мозок во главата треба да се осеќа навреден со секоја секунда помината гледајќи го ова срање. Посебно атеистите, кои немаат никакви религиски догми кои можат да ги изгубат гледајќи ја серијава.
Ти си во случајов, "со ограничено сфаќање" пошо прифаќаш се што ти е сервирано од овие самонаречени "експерти". Да потрошеше малце време да го провериш тоа што го зборат дебиливе немаше ни да се замараш да ја отвараш темава...
Некој со малце мозок во главата нема буквално 100% од материјалот во 6 сезони да го нарече глупост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom