Фан Клуб: Бамбер Бриџ

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Објава на мотика, офнет и кајгана и ќе распукаме 10 000 (во најлош случај) јас мислам за еден ден :D
Ne fala od tie 10.000 fanovi ke ima 1000 kako Gulabica sto ke treskaat zeleni.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ми го брукај градот мори...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сериозно, што толку се фурате поголем број да бидеме? Боље да има помалце и поискрени отколку толку многу и премногу сељаци и ванаби интересни тролови.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Не се секирај, админот нивни во моментов повеќе знае за Македонија и Мак фудбалот него ли 95% од Македонците што ја лајкнале страната :icon_mrgr:
Превземав се во свои раце :icon_mrgr:
Им извадив и некои информации за платите и слични работи.
Можам да кажам дека се една од најслабо финансираните екипи во лигата, но и дека нивните НЕДЕЛНИ плати во ОСМА лига се на ранг на месечните плати на дел од Македонските граѓани :)
А и секој од фудбалерите на Бамбер работеле и друга работа, играњето фудбал им било повеќе како хоби :icon_mrgr:
Лигата им е полу професионална, и во текот на годината играчите менуваат повеќе клубови колку што разбрав :icon_mrgr:
Нешто матен ми си :D 100 % ги им договараш пријателска со некој клуб од кај нас,само се прајш на тошо :LOL:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Нешто матен ми си :D 100 % ги им договараш пријателска со некој клуб од кај нас,само се прајш на тошо :LOL:
Договорено е веќе, ако некогаш дојдат во Македонија првата пријателска ќе биде Славија-Бамбер Бриџ :)

Иначе можам да ви кажам дека јас знам повеќе за историјата на клубот од самиот админ :pos:
Не знаеше дека воопшто во 95-та го освоиле купов во кој влегоа во полуфинале годинава :pos:
Запрепастен е што толку сме гуглале и сме се информирале :icon_mrgr:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Договорено е веќе, ако некогаш дојдат во Македонија првата пријателска ќе биде Славија-Бамбер Бриџ :)

Иначе можам да ви кажам дека јас знам повеќе за историјата на клубот од самиот админ :pos:
Не знаеше дека воопшто во 95-та го освоиле купов во кој влегоа во полуфинале годинава :pos:
Запрепастен е што толку сме гуглале и сме се информирале :icon_mrgr:
Ако ти не бидеш поинформиран од тој што треба да биде најинформиран, значи има проблем. :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Договорено е веќе, ако некогаш дојдат во Македонија првата пријателска ќе биде Славија-Бамбер Бриџ :)

Иначе можам да ви кажам дека јас знам повеќе за историјата на клубот од самиот админ :pos:
Не знаеше дека воопшто во 95-та го освоиле купов во кој влегоа во полуфинале годинава :pos:
Запрепастен е што толку сме гуглале и сме се информирале :icon_mrgr:
Знаев дека со Славија ги договараш :pos:.Јас си реков ќе ти текни да напрајме едно тимче од кајгана :D Само ќе бидиме ослабени 2-ца веќе ни најавија дека ќе прат трансфери во BBFC :pos:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Знаев дека со Славија ги договараш :pos:.Јас си реков ќе ти текни да напрајме едно тимче од кајгана :D Само ќе бидиме ослабени 2-ца веќе ни најавија дека ќе прат трансфери во BBFC :pos:
Ако де, ќе биде како А против Б тим - international talents. :D

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Тоа е утопсикиот живот бе. Живееш у помирно место, блиску до голем град, обезбедена работа, семејство, не се грижиш за иднината и преку викенд играш фудбал во полу-професионална лига. И по скандинавските земји коа бев истото го практикуваа (само повеќе други спортови него фудбал тераат), живот без грижи.

Така било и тука порано „док смо били у СФРЈ“, според кажувањата на постарите, а и јас го фатив залезот на тоа време. Секое село имало свој клуб, општинските лиги течеле редовно, скаути ги прателе па јаките играчи ги носеле во најјакиот градски клуб итн...

А сега, каква вукојебина сме... :place:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Знаев дека со Славија ги договараш :pos:.Јас си реков ќе ти текни да напрајме едно тимче од кајгана :D Само ќе бидиме ослабени 2-ца веќе ни најавија дека ќе прат трансфери во BBFC :pos:


Џони водосонец ќе бил,вечерва ја договори веридбата :pos::pos:

Јас среден ред,има да орам попут Давидс у најбољи дани :sneaky:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Вака кај нас пет месеци нема да игра. Ќе седи дома и ќе искача...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom