Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Самата си го даде одговорот во истиот пост. Задоволство,чисто задоволство. Сексот без трошка емоции е празно задоволство, но од сите празни задоволства е најубавото.
За кого како...За тебе можеби е најубаво секс без обврски и емоции.....
Но од луѓе што ги познавам никој не рекол дека е тоа НАЈУБАВОТО чувство или најбољиот секс...Напротив..Најубав е со саканата особа!
И јас не прашувам - знам... Реторичко беше прашањето ;)
 
M

Muranyi

Гостин
За кого како...За тебе можеби е најубаво секс без обврски и емоции.....
Но од луѓе што ги познавам никој не рекол дека е тоа НАЈУБАВОТО чувство или најбољиот секс...Напротив..Најубав е со саканата особа!
И јас не прашувам - знам... Реторичко е ;)
Прочитај ме уште еднаш, шо да ти кажам.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
зашто некои од вас викаат ке се плеснеме вечерта и веќе очи нејќам да му видам? што ако се симаптишете подолго време и се ќарите, се плеснете? зар би избегале од личноста?
ова му доаѓа ко да немате чиста совест веќе пред него да се појавите, а колку само тоа не е така :)
Не ..туку тоа е премногу добро за да биде вистинито :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Што се однесува на користа- би имала на пр совршено сеќавање на нешто што е подобро да остане само на тоа за да не се расипе.
Само совршено сеќавање....:) Тоа е одговорот....
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не, не патам. Никогаш не сум пател за секс на прва вечер. Ниту сум имал намера, ниту сум осетил потреба за тоа. За мене сексот претставува интимен чин кој го практикувам со личност на која и верувам, за која имам чувства. Секс без чувства (кои нели би ги немало со некоја што прв пат ја гледам) ми е исто ко да земам да го издркам. А боље да земам да го издркам у тој случај, помалку замарање е.
Али вака потајно кога ќе си здогледал некоја цицлеста ти доаѓало да ѝ го лупнеш од чело и од мрсната а????
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Мојот пост се однесуваше на бајка.
ама не си само ти со такво мислење, забележав повеќе жени одговориле идентично ко тебе :)
како и да е дознавме за што всушност мечтаат жените, али јбг ово је балкан :D па така кај повеќето ке останат само мечти :P
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
ама не си само ти со такво мислење, забележав повеќе жени одговориле идентично ко тебе :)
како и да е дознавме за што всушност мечтаат жените, али јбг ово је балкан :D па така кај повеќето ке останат само мечти :P
Зошто би останале само мечти? Мислиш дека не би можело да прерасне во нешто повеќе?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Зошто би останале само мечти? Мислиш дека не би можело да прерасне во нешто повеќе?
во 90 посто од случаевите да, живеееме у таква околина кај што гледаме другите да не речат аууу видија итн. едно е на балканов друго е на запад и ај да не го тупам мислам се разбираме.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
зашто некои од вас викаат ке се плеснеме вечерта и веќе очи нејќам да му видам? што ако се симаптишете подолго време и се ќарите, се плеснете? зар би избегале од личноста?
ова му доаѓа ко да немате чиста совест веќе пред него да се појавите, а колку само тоа не е така :)
Ова нема врска со чистата совест. Јас ако одлучам дека со некој сакам само да се плеснам за една вечер, таму веќе не ми работи совеста. Се препуштам на инстинкти. На тоа јас лично повеќе гледам како мала авантура која сакам да ја искусам, да пробам како е.
А ако некој го симпатишам повеќе време, дефинитивно нема да се плескам со него од прва вечер. Ќе одиме со малку заведување и глумење неодоливост. Пошто ако ми се свиѓа, ќе сакам да го задржам за подолго. Нели? :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Не, не патам. Никогаш не сум пател за секс на прва вечер. Ниту сум имал намера, ниту сум осетил потреба за тоа. За мене сексот претставува интимен чин кој го практикувам со личност на која и верувам, за која имам чувства. Секс без чувства (кои нели би ги немало со некоја што прв пат ја гледам) ми е исто ко да земам да го издркам. А боље да земам да го издркам у тој случај, помалку замарање е.
Бла бла бла... напразно муабет.
Што ако немаш чувства за никоја личност во моментот? А ваму мадињата ти плачат да ги испразниш некаде. И добиваш шанса да ги испразниш во нечија вагина. Ќе одбиеш само ради тоа што немаш развиено чувства за таа некоја си личност?
Заради вакви размислувања како твоето, провинцијалистички ставови, во Македонија е многу потешко да дојдеш до секс отколку во западните држави, каде на сексот не се гледа како на нешто божествено.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Заради вакви размислувања како твоето, провинцијалистички ставови, во Македонија е многу потешко да дојдеш до секс отколку во западните држави, каде на сексот не се гледа како на нешто божествено.
Да бе, ја сум ти крив што не можеш да се изнаебеш колку што сакаш.

На крив кур и длака смета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom