Gоogle Nexus 5

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.475
Not bad е ценва ако се спореди со поголемите оператори низ Европа. Секаде е скоро над 31к а дури и на PlayStore по европа е повисока цената од оваа во Ледиком. Сега дека нас стадардот ни е низок...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Not bad е ценва ако се спореди со поголемите оператори низ Европа. Секаде е скоро над 31к а дури и на PlayStore по европа е повисока цената од оваа во Ледиком. Сега дека нас стадардот ни е низок...
The 4G-ready handset, made by LG, goes on sale on Google's official Play store from tomorrow and prices start at £299 ($349) for 16GB or £339 ($399) for 32GB.
Carphone Warehouse is additionally offering the handset for £295 SIM free.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.475
The 4G-ready handset, made by LG, goes on sale on Google's official Play store from tomorrow and prices start at £299 ($349) for 16GB or £339 ($399) for 32GB.
Carphone Warehouse is additionally offering the handset for £295 SIM free.
Ги гледав цените кога излезе телефонов, сега еве ги сменале и беа повисоки од 28к за 16GB на PlayStore во Италија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Имајте во предвид дека цените се без данок на страна, обично за да дојдете до реалната сума, ги претварате доларите во евра, така доаѓате до сумата со данок и другите давачки. Реална цена на телефонов е околу 22.000

Пример, другар зема таблет од страна, цената по која бил изложен изнесувале 290$ во продавницата, а крајната излегла 338$. Данокот не стои во цената во Плејстор и другите странски ритејлери.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.475
Некаде прочитав дека ќе им биде забрането на операторите да го заклучуваат телефонов само за нивна мрежа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Соленко, 10 000 денари плус на Гугл плеј цената. За мене со плус 3 илјади LG G2 е подобар избор
Овие се луди во Македонија,колку што знам се продава за 350 $, не е некој квалитет со камети и некои спецификации,а ти го нудат лг г2 за слична цена и ајде да речеме поквалитетни спецификации ... а покрај што е од исти производител .... ова р напимпана цена и убаво лажа еден член,почекајте неколку недели и нека падне цена, ова е срамота нереална цена ... за тие пари земаш поквалитетен телефон,иако знам не е флегшип :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Овие се луди во Македонија,колку што знам се продава за 350 $, не е некој квалитет со камети и некои спецификации,а ти го нудат лг г2 за слична цена и ајде да речеме поквалитетни спецификации ... а покрај што е од исти производител .... ова р напимпана цена и убаво лажа еден член,почекајте неколку недели и нека падне цена, ова е срамота нереална цена ... за тие пари земаш поквалитетен телефон,иако знам не е флегшип :)

Во брзина Nexus 5 го јаде LG, исто и од аспект на софтвер. Сток Андроид наспороти гадниот LG скин. G2 тепа за батерија и камера. Све други е горе доле исто, како тоа не е некој квалитет?

G2 е и тек ако флегшип, 2 та телефона се флегшип.
 
Ф

Флеш

Гостин
Во брзина Nexus 5 го јаде LG, исто и од аспект на софтвер. Сток Андроид наспороти гадниот LG скин. G2 тепа за батерија и камера. Све други е горе доле исто, како тоа не е некој квалитет?

G2 е и тек ако флегшип, 2 та телефона се флегшип.
Добро брат,можеби грешам,но поентата ми беше нереалната глупа цена ... не е реална воопшто ... го даваат за 26 илјади,кога би требало ајде 20 илјади .... 100 евра ти ги јадат .... како и да е :( лице ....
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.475
Па нека ни ги даваат како подарок телефониве, не мора да имаат тие промет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Добро брат,можеби грешам,но поентата ми беше нереалната глупа цена ... не е реална воопшто ... го даваат за 26 илјади,кога би требало ајде 20 илјади .... 100 евра ти ги јадат .... како и да е :( лице ....

Да, висока е цената, реалната треба да биде околу 21-22, со нивни ќар рачунам. Во USA Nexus 5 не е 350 долари, него околу 400 со данок и други давачки. Што значи околу 19K, со нивни ќар, 21-22 би било во ред.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Во брзина Nexus 5 го јаде LG, исто и од аспект на софтвер. Сток Андроид наспороти гадниот LG скин. G2 тепа за батерија и камера. Све други е горе доле исто, како тоа не е некој квалитет?

G2 е и тек ако флегшип, 2 та телефона се флегшип.
лг г2, има ногу подобра батерија и подобра камера од 5ката, така да не збори глупости, кога г2 кје го добие 4.4 нема да му има рамен. а тоа е во јануари.

од друга страна нехус има ногу подобар екран, и цената. колку пари толку музика.




 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
лг г2, има ногу подобра батерија и подобра камера од 5ката, така да не збори глупости, кога г2 кје го добие 4.4 нема да му има рамен. а тоа е во јануари.

од друга страна нехус има ногу подобар екран, и цената. колку пари толку музика.





a kade ti procita deka on kaza deka nexusot ima podobra baterija i kamera?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
a kade ti procita deka on kaza deka nexusot ima podobra baterija i kamera?
Во брзина Nexus 5 го јаде LG, исто и од аспект на софтвер. Сток Андроид наспороти гадниот LG скин. G2 тепа за батерија и камера. Све други е горе доле исто, како тоа не е некој квалитет?

G2 е и тек ако флегшип, 2 та телефона се флегшип.

споредува ги 2 телефони.
зборе дека г2 е тапа за батерија и камера. во однос на нехус(барем ја така сфатив.)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Во брзина Nexus 5 го јаде LG, исто и од аспект на софтвер. Сток Андроид наспороти гадниот LG скин. G2 тепа за батерија и камера. Све други е горе доле исто, како тоа не е некој квалитет?

G2 е и тек ако флегшип, 2 та телефона се флегшип.

споредува ги 2 телефони.
зборе дека г2 е тапа за батерија и камера. во однос на нехус(барем ја така сфатив.)

G2 tepa na baterija i kamera znaci G2 e podobar vo baterijata i kamera znaci pobeduva vo tie kategorii..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom