Лажни и погрешни пророштва за месијата

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.

Кога ќе се разбудиш за Љубовта БОЖЈА чиста - за спасение на сите - отелотворена во Исуса Христа, тогаш и ќе знаеш која е целта на човековото (и секое друго) постоење, и кој го започна, и кој го спроведува, и кој го доведува до целта (кај оние кои што со дечјо срце веруваат и не се противат)!

„Стани ти што спиеш, воскресни од мртвите, и Христос ќе те осветли!”

(Ефес. 5:14)
.......................................................................................................................................


.

Библија, читаш ли ти?
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
a ti citash li?...najglupo e kao tebe..vadi fragmenti od nekoi glupi tumachenja na Biblijata....:pos:

А има некое племенито објаснување за повикување на непостоечко пророштво во Библијата?
Ајде да чуеме?
--- надополнето: 16 ноември 2013 во 13:33 ---
.



А бе лети, кучето неможеш исто да го љубиш како и детето. :D



.
Да, различно е тоа, едното е зоофилија другото е педофилија
Ти што преферираш повеќе?
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Да, различно е тоа, едното е зоофилија другото е педофилија
Ти што преферираш повеќе?
.

Срцето тие исполнето со зоологија и педофилија, ... :(


Породи змиини! Како можете да говорите добро, кога сте лоши?
Зашто со што е преполно срцето, тоа се прелива преку устата!

(Матеј 12:34)


.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
jas najvishe sakam takvi kako tebe....:pos:
то е оти те потсеќам на Бог вака дебел и неизбричен
--- надополнето: 16 ноември 2013 во 13:44 ---
.

Срцето тие исполнето со зоологија и педофилија, ... :(


Породи змиини! Како можете да говорите добро, кога сте лоши?
Зашто со што е преполно срцето, тоа се прелива преку устата!

(Матеј 12:34)


.
Аман бе спиро задните 500 поста ти се на тема деца љубов, нема некое пишување да на споиш дете и љубов, ко те прашав која е према тебе легална граница да е некој дете - се испаничи небаре нешто имаш на совеста
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
.

Кога ќе се разбудиш за Љубовта БОЖЈА чиста - за спасение на сите - отелотворена во Исуса Христа, тогаш и ќе знаеш која е целта на човековото (и секое друго) постоење, и кој го започна, и кој го спроведува, и кој го доведува до целта (кај оние кои што со дечјо срце веруваат и не се противат)!

„Стани ти што спиеш, воскресни од мртвите, и Христос ќе те осветли!”

(Ефес. 5:14)
......................................................................................................................................

.

ти си забегал скрос
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Ima tema na forumov za toa i tamu mi e pisana, pobaraj kje najdesh.
За разлика од другарчето спирос јас точно знам каде одам. И имам одговор на сите мои прашања, конкретен, директен и детален. Би било безсмислено да ги поставувам тие прашања доколку јас не ги имам имплементирано доколку не се водам според нив -.-
oooooo....gi imash implementirano....
de malku prosvetli ne nas religiozniote, nie sme slepi, veruvame vo dogmi, veruvame vo dedo mraz.....
De kazi ni kade odish?
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
ти си забегал скрос

.

Мрднат сум, од темнината на овој свет, во Светлината на Мудроста (Милоста) БОЖЈА - Христос!

Јас уживам во мојата мрднатост, а посебно во Оној Кој надприродно ме возљуби, ме мрдна и ме води кон целта!


....................................................................................................................


Аман бе спиро задните 500 поста ти се на тема деца љубов, нема некое пишување да на споиш дете и љубов, ко те прашав која е према тебе легална граница да е некој дете - се испаничи небаре нешто имаш на совеста

.

Тоа ти мислиш така, а јас сум ти сведочел, ти сведочам и ќе ти сведочам дека верата и љубовта која што доаѓа од дечјото срце, е безкрајно поважна од сите твои (ваши) силни книги, “мудрувања“ и перцепции! :)


.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.
Тоа ти мислиш така, а јас сум ти сведочел, ти сведочам и ќе ти сведочам дека верата која што доаѓа од дечјото срце, е безкрајно поважна од сите твои (ваши) книги и перцепции! :)


.
Сега имаме дилема, Ти не си дете и твоето сведочење не е важно значи и сведочењето твое дека “верата која доаѓа од детското срце е бескрајно поважна“ - не е важно
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Сега имаме дилема, Ти не си дете и твоето сведочење не е важно значи и сведочењето твое дека “верата која доаѓа од детското срце е бескрајно поважна“ - не е важно

.

Ти имаш дилема, а ја пројицираш врз мене ! ;)

.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.

Ти имаш дилема, а ја пројицираш врз мене ! ;)

.
Твоето срце не е детско значи твојата вера и тврдења не се важни, така нешто ти објаснуваше дека само детско срце верувало итн, итн...
--- надополнето: 16 ноември 2013 во 14:02 ---
ma ti imash mnoooooogu dilemi..
имам, имам дилеми дали Исус навистина и постоел, сега за сега верувам дека постоел и се борел против Римјаните но при тоа бил заробен и осуден на смрт. Но многу малце имаме податоци за историскиот исус а од писмата не се валидни податоците така да званично - како и да не постоел
 

Kajgana Shop

На врв Bottom