Пазарете се тука!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има и мемориска можеш таму податоци да ставаш ... ама апликациите одат во внатрешната 4гб
ти пишав и во ПП... на мемориската можиш да ставаш музика и слики, апликациите мора да одат на внатрешната. Друг проблем (што никој не го кажува) е тоа што на таа 4 гига меморија е инсталиран оперативниот... па реално после ресет имаш 1.2-1.3 гига слободни, шо е малку, особено ако клајш навигација пример...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ти пишав и во ПП... на мемориската можиш да ставаш музика и слики, апликациите мора да одат на внатрешната. Друг проблем (што никој не го кажува) е тоа што на таа 4 гига меморија е инсталиран оперативниот... па реално после ресет имаш 1.2-1.3 гига слободни, шо е малку, особено ако клајш навигација пример...

Немој 8с никако, барај лумиа 620 подобро
--- надополнето: 3 ноември 2013 во 22:36 ---
Ќе се спасиш ако ти треба повеќе место.
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
58
Поени од реакции
8
Продавам Нокиа н8, 3000 ден, ако сака нека нека каже
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Купувам Nexus 4, доколку има некој да продава нека ме контактира по ПП
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Купувам Nexus 4, доколку има некој да продава нека ме контактира по ПП

Ако ти треба нов побарај во ледиком, ја последен пат кога барав за другар немаше на залиха, ама тоа беше пред месец ипол, пробај сега, 18900 ти е 16ГБ моделот, и мислам поисплатливно е да се купи нов.
http://ledikom.mk/mobilni.php?id=2
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Другар продава Sony Xperia J, користен помалце од еден месец. Го продава бидејќи доби подобар на наградна игра. Нема оштетувања никакви, нема преоптовареност со игри, музика, слики...
Цена: 9.500 денари. Купен во Т-Мобиле за 11.450 денари
Кој е заинтересиран, може да пише во инбокс
 
Член од
16 март 2006
Мислења
15
Поени од реакции
1
Некој заинтересиран за било каков телефон до 22500 денари (гледајте цена за само телефон). Имам за зимање од ВИП, а не ми треба. За цена би се договориле. Пишете во инбокс.
--- надополнето: 5 ноември 2013 во 13:02 ---
Некој заинтересиран за било каков телефон до 22500 денари може и нешто плус (гледајте цена за само телефон). Имам за зимање од ВИП, а не ми треба. За цена би се договориле. Пишете во инбокс.
--- надополнето: 5 ноември 2013 во 13:02 ---
Некој заинтересиран за било каков телефон до 22500 денари може и нешто плус (гледајте цена за само телефон). Имам за зимање од ВИП, а не ми треба. За цена би се договориле. Пишете во инбокс.
 
Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
--- надополнето: 5 ноември 2013 во 13:29 ---
ти пишав и во ПП... на мемориската можиш да ставаш музика и слики, апликациите мора да одат на внатрешната. Друг проблем (што никој не го кажува) е тоа што на таа 4 гига меморија е инсталиран оперативниот... па реално после ресет имаш 1.2-1.3 гига слободни, шо е малку, особено ако клајш навигација пример...
не само што ос зафаќа место од тие 4гб и останува место околу 1.3гб туку и инсталираните апликации одата на тие 1.3 гб истот така и кешот то се полни оди на тие па кога ќе видиш катастрофа. Јас не знам тој што го осмислил телефонот со мислел со мозокот.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
не само што ос зафаќа место од тие 4гб и останува место околу 1.3гб туку и инсталираните апликации одата на тие 1.3 гб истот така и кешот то се полни оди на тие па кога ќе видиш катастрофа. Јас не знам тој што го осмислил телефонот со мислел со мозокот.
Колку пари, толку музика... за мали апликации, за ФБ/Твитер/Маил + одличната македонска поддршка на Win Phone = доволно за корисник како мајка ми.

п.с. јас зедов Lumia 820
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
ако има некој да продава нокиа 3310 се враќам на класика а не на овие срања што се произведуваат по можност да е сачувана
 
Член од
10 октомври 2012
Мислења
58
Поени од реакции
8
Нокиа н8, 3000 денари, капачето од страна е Сим картицата е паднато (го имам ако некој може да си го нареди ок) и малце е изгребан, другото се е ок
 
Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
Колку пари, толку музика... за мали апликации, за ФБ/Твитер/Маил + одличната македонска поддршка на Win Phone = доволно за корисник како мајка ми.

п.с. јас зедов Lumia 820
не e баш така, затоа што за пониска цена се зема нокиа лумиа 520.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Се продава HTC Desire HD одлично сочуван.

Цена по ПП

(или некоја замена за таблет)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom