Зошто жените изневеруваат ?

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
psyside nadooilnuvanje znaci pod bolni familii se podrzbiraat losi familii znaci lugje sto pravat greska ili se kurvi u dusa za toj tip se zbori. jebiga i se desava ili nema pricina odgovor ili sl. mubeti gi pravat lugje sto ne ucat i rabotat. dobrite lugje vikaat bog da cuva i da brani. a ostanatite ne pravat takvi raboti.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:18 ---
dobro drvo ne nemoze da dade dobar plod i obratno.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:21 ---
dobro drvo nemoze da dade los plod i obratno. ostanatoto e tesenje.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:33 ---
a ti decko koga ke imas deca so vakov ramisluvanje da mi se javis.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:35 ---
lady gracious dupki na kaisot ili drugi dupki za kakvi se misli :)
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:43 ---
epa jebiga i infekcii na site strani.
--- надополнето: 19 октомври 2013 во 04:46 ---
sit hepens ne znam angleski ic sto znaci toa i taka.

Pozdrav4e <3
 
A

AnFem

Гостин
Мажи или жени... Ако изневериш во сериозна врска, брак, заслужуваш ќотек и да бидеш обесен за гениталии. Неверството во затворена врска е крајно кукавички чин. Ако веќе си спремен на таков чекор, стави крај на она што го имаш со партнерот, не прави будала од него! Нема апсолутно никакво оправдување за неверство!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Луѓето се промискуитетни (као и сите живи суштества всушност). Маж или жена небитно, изневеруваат од страв да не бидат изневерени или пак од потреба за нешто ново. Ќотек, клада, камшикување шо и да преземете сеедно, промискуитетноста у секој од нас ја имало, ја има и ќе ја има. Засекогаш.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Мажи или жени... Ако изневериш во сериозна врска, брак, заслужуваш ќотек и да бидеш обесен за гениталии. Неверството во затворена врска е крајно кукавички чин. Ако веќе си спремен на таков чекор, стави крај на она што го имаш со партнерот, не прави будала од него! Нема апсолутно никакво оправдување за неверство!

Како може да биде кукавички чин кога даваш се од себе да не дознае партнерот како не би бил повреден. Тоа е храброст и добродетел а не кукавичлук :icon_lol:
Иначе единственото оправдување, што и не е оправдување туку е на некој начин човечност - природа, е самата забрана и наметнување моногамија на полигамен потенцијал ;) Забрането хмммм, грешно омг хм хммм. Да немаше забрани и правила (за да би се надминале или испокршиле) животот ќе беше неподносливо монотон...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Gea

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Нема опција затоа што е курва неверна?
 
A

AnFem

Гостин
Како може да биде кукавички чин кога даваш се од себе да не дознае партнерот како не би бил повреден. Тоа е храброст и добродетел а не кукавичлук :icon_lol:
Иначе единственото оправдување, што и не е оправдување туку е на некој начин човечност - природа, е самата забрана и наметнување моногамија на полигамен потенцијал ;) Забрането хмммм, грешно омг хм хммм. Да немаше забрани и правила (за да би се надминале или испокршиле) животот ќе беше неподносливо монотон...
Забраната, во овој случај, си ја поставуваш ти. Ти забранил некој да одиш со други? Не! Твој живот и твое право. НО партнерот твој си има свои принципи, кои ти ќе ги почитуваш ако сакаш да бидеш со него.
Зборуваме за моногамна врска, т.е. моногамен партнер.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Забраната, во овој случај, си ја поставуваш ти. Ти забранил некој да одиш со други? Не! Твој живот и твое право. НО партнерот твој си има свои принципи, кои ти ќе ги почитуваш ако сакаш да бидеш со него.
Зборуваме за моногамна врска, т.е. моногамен партнер.

Да, почитувам почитување на принципи затоа што колку повеќе и посилни принципи толку повеќе потиснување а со тоа храна за анималното кое резултира со психички дисбаланс, кој предизвикува сексуално настранување кое го турка од власт супер егото кое пак треба да спречи "пад на гаќите" во дадена ситуација што пак од друга страна знае да биде забавно. Да живеат принципите и забраните! :D
Да, ќе ги почитуваш ако сакаш да бидеш со него ама многу позабавно ќе биде ако имаш газ од време на време да заобиколиш понекој принцип (не велам дека јас имам газ туку само кажувам како мислам дека е позабавно ;) ).
 
A

AnFem

Гостин
Да, ќе ги почитуваш ако сакаш да бидеш со него ама многу позабавно ќе биде ако имаш газ од време на време да заобиколиш понекој принцип (не велам дека јас имам газ туку само кажувам како мислам дека е позабавно ;) ).
Читај „ако имаш газ да направиш кретен од човекот што го сакаш“. И за тоа треба храброст де, да глумиш, да лажеш, а истовремено да спиеш со него и да му ветуваш светла иднина.
 
T

Tamora

Гостин
Од сите споменати причини сексот како мотив доаѓа на последно место. Често е пради празнина во врската, емотивно незадоволство ако жената се чуствува недоволно почитувана, доколу споругот не и посветува внимание па доколку во одредена ситуација се појави некој кој и дели комплименти кои жените ги обожаваат се приближуваат кон таквите мажи.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Читај „ако имаш газ да направиш кретен од човекот што го сакаш“. И за тоа треба храброст де, да глумиш, да лажеш, а истовремено да спиеш со него и да му ветуваш светла иднина.
Од каде па муабетот дека правиш кретен од партнерот. Ако веќе некој е кретен тогаш тоа е тој што не се држел до принципите. Ќе заминеме оф. затоа што темава е за жените а ние прајме муабет општо за изневерување :)
Ветувањето светла иднина не значи дека нема да го исполниш, дека не сакаш или дека не си го мислел тоа и сл. Станува збор за адреналин раш кој произлегува од прекршувањето на забрана кое моментално му дава значење на постоењето на планетава (y)
На крај краева дефиницијата за неверство (ако воопшто може да се дефинира неверството како такво) стои на стаклени нозе ама ептен офф ќе заминеме и ќе не голтни филозофијата и биологијата..дркање и ложење на други мажи/жени неверство е? Она во мислите?
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
73
Поени од реакции
97
Како може да биде кукавички чин кога даваш се од себе да не дознае партнерот како не би бил повреден. Тоа е храброст и добродетел а не кукавичлук :icon_lol:
Едно прашање...
А што ако ситуацијата е обратна и ти да си оној изневерениот?
Како би се чувствувал тогаш...кога случајно би дознал дека твојата сопруга те изневерува со години и да прави магаре од тебе а при тоа била толку умешна и добра во глумата што не би ти паднало на памет да помислиш дека е неверна...?
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Ако дојде работата до степен жената да изневери, значи овој негде некако гадно ја скривил. Мада има жени шо се пукаат од шо можат, не од шо има фали нешто од или кај партнерот. Времето такво стана, или луѓето..не знам. Се шо е ново не значи дека е подобро, се шо е подобро не мора да биде ново.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Едно прашање...
А што ако ситуацијата е обратна и ти да си оној изневерениот?
Како би се чувствувал тогаш...кога случајно би дознал дека твојата сопруга те изневерува со години и да прави магаре од тебе а при тоа била толку умешна и добра во глумата што не би ти паднало на памет да помислиш дека е неверна...?
А зошто мислиш дека веќе не бил и не е во таква ситуација ?
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Читај „ако имаш газ да направиш кретен од човекот што го сакаш“. И за тоа треба храброст де, да глумиш, да лажеш, а истовремено да спиеш со него и да му ветуваш светла иднина.
Уште повеќе од сам себе, кога веќе го прави тоа на тој начин!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom