Женски, бодибилдинг и фитнес модели.

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Реков дека ќе отворам и тема каде девојките ќе добијат малку мотивација, се надевам дека ќе се мотивираат и да ја оживеат малку темава и да учевствуваат повеќе. Еве нешто за почеток од комшилук од балканот.
Бојана Василјевиќ Обрадовиќ
Потекнува од Шабац -Србија, повеќе инфо за неа на официјалната страна тука.
Еве некое сликче од девојката
bojana 1.jpg bojana2.jpg bojana3.jpg bojana4.jpg bojana5.jpg
--- надополнето: 11 октомври 2013 во 22:25 ---
Larissa Reis
Едно од најпознатите лица во светот на женскиот фитнес. Повеќе инфо за неа тука.
еве некое сликче
larisa1.jpg larisa2.jpg larisa3.jpg
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сакав да прашам заборавив, ова само кога се стегаат вака им се изразени мускулите или и во нормална состојба ја имаат оваа фигура?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Сакав да прашам заборавив, ова само кога се стегаат вака им се изразени мускулите или и во нормална состојба ја имаат оваа фигура?
само кога се подготвуваат за натпревари се со толкава чистина и му се познаваат така вени и сите мускули, инаку вон сезона се нешто вака
--- надополнето: 11 октомври 2013 во 22:43 ---
Не бе у нормална состојба само цицките им се гледаат :pos:
и така и така силикони имаат речиси сите :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Е ова е подруго, вака може да се мотивираат девојки. А сликине со вените, па првана со грбот и последната со нозете ти се класична демотивација. Незнам некоја жена да сака онака да личи - билдерка :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
типкава ми е поим што се однесува на фитнесот и убавиот изглед,океј е да вежбаат женските и да имаат затегнато секси тел,но не како на првиот пост. Искрено мене тоа ми е крајно одвратно и ми се граничи со лудило..џабе потрошен живот според мене. Нема никаква женственост,си мислиш со оден поглед ќе те здроби. Каков маж би требало да има покрај себе,или и тој треба да биде од фамозните 18годишни "фитнес" модели од 140кг на 160 висина.
На фаца не е убавица,но тело..искрено има гром
B0091UIMK0-Jillian2.jpg
jillian-michaels.jpg
ss_101739745_w.jpg
 

Attachments

Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Ова ако е женственост.. ти или си феминизиран или си геј.. ако си геј.. онда те сфаќам.. пошо ова никако не може да биде женствено и да е убаво за една жена...

Ако некој е 100кг, може да ослабе, али оваа никогаш нема да личи на жена со толкави мускули, со толку развиени нозе.. ни фустан да облече нема да и стои, затоа не прави глупави споредби.

А за првото прашање.. јбг.. генетика.. али ај има жени што ќе се нафатат и со такви.. само ниедна жена нема да ти прости ако не можеш повеќе од еднаш... (не се прави дека немаш појма за шо зборам):coffee:

Стероидите влијаат само на тестисите, а не на големината, а на тестостерон мн лесно се постигнува и неколку пати повеќе од еднаш.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
не се правам јас дека нема појма, ако сакаш ела да видиме до колку пати, иначе незнам кој е филмов што се фура со билдерите или било кои дека му се мали или незнам што. Добро познатиот нешто фура филм, ама изгледа тој си има мака со алатката или пак некој билдер му смота женска и сега го боли забот. Ниту сум геј, ниту феминизиран пишав погоре дека сум ја сретнал бојана во живо, дека има мускули има, но дека има тело поубаво од огромен број девојки има и тоа е факт. Абе се слабее ама за се си треба дисциплина, кај ја носиме кожата после и кај таја шо ќе ослаби од 100кг, стриите и ред други работи. Не сум вчерашен верувај сум видел секакви и јас, не велам дека овие горе се совршени но се многу подобри од некои анорексични или „фоки“

Затоа што човек шо го знаев и шо почна со тие глупости, после самиот си бараше чаре по болници затоа што си имаше бааѓи проблеми.. нема да навлегувам во детали, зборот ми е.. ниеден маж кој има малце мозок, не оди во такви екстремности, ко шо гледаме денес и кај машките и кај женските.
Здравјето е битно.. и физичката активност воедно се смета како еден од битните фактори за здрав и долговечен живот. Али.. ова што ти тука го постираше и она што јас ќе ти го постирам подоле е далеку од здраво тело и водење на здрав живот.
Повеќето од нив се клукаат со секакви срања и изгледаат како некој да ги заборавил во солариум..
изволте.. ги има милион на гугл.. моеш и сам да гледаш..






Ова е женствено? Ова е убаво?! па ова бре мене ме плаши.. и ми се гади.. а не на машко.. ќе избега бе, отаде ќе фане ако се разбуди покрај некое вакво чудовиште..
--- надополнето: 11 октомври 2013 во 23:33 ---
Стероидите влијаат само на тестисите, а не на големината, а на тестостерон мн лесно се постигнува и неколку пати повеќе од еднаш.
Теши се ти.. ако ти е полесно :pos:
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Затоа што човек шо го знаев и шо почна со тие глупости, после самиот си бараше чаре по болници затоа што си имаше бааѓи проблеми.. нема да навлегувам во детали, зборот ми е.. ниеден маж кој има малце мозок, не оди во такви екстремности, ко шо гледаме денес и кај машките и кај женските.
Здравјето е битно.. и физичката активност воедно се смета како еден од битните фактори за здрав и долговечен живот. Али.. ова што ти тука го постираше и она што јас ќе ти го постирам подоле е далеку од здраво тело и водење на здрав живот.
Повеќето од нив се клукаат со секакви срања и изгледаат како некој да ги заборавил во солариум..
изволте.. ги има милион на гугл.. моеш и сам да гледаш..






Ова е женствено? Ова е убаво?! па ова бре мене ме плаши.. и ми се гади.. а не на машко.. ќе избега бе, отаде ќе фане ако се разбуди покрај некое вакво чудовиште..
--- надополнето: 11 октомври 2013 во 23:33 ---


Теши се ти.. ако ти е полесно :pos:
Овие кај тебе ептен хард кор се, газот ко менгеме му е на овие :D До олку не поштовам и јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom