Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

B

babsyy

Гостин
Не ми се верува дека дојдов во оваа ситуација....Значи со бившиот мој (прва љубов) одевме неколку месеци или една година ,не ми текнува пошто беше пред точно 6-7 години ( јас имав 14 тој 18)...сега по толку години ми пишува порака на фб да се видиме...јас сум ни угоре ни удолу бидејќи ми се случија мн работи...машко немам допрено одамна...Инаку тој има женска и одат скоро 5 години ( откако се скара со мене,се фати со неа).Мислам дека имам сеупте чувства за него..осеќам..никогаш не ни исчезнале...за жал...рече да се видиме и бевме в кола заедно....онака исто како пред 6 години,ми недостигаше,нависитна.Немавме секс,но му дозволив да ме гали и да ме допира...Ми вели:Опушти се и не се стегај,осеќам дека сакаш..а јас нз навистина....си поправивме муабет.што било-како било,што е сега...како сме....Му кажав дека не сакам да се мешам таму во врската и не сакам да бидам искористена како изневерување...како и е на девојчето сега?Навистина имам чувства за него...само морам јас напред,вака ќе ми дојди како утеха тој,......а ме познава најдобро од кој и да било...Му кажав дека претходно имаш лош секс со бившиот по него и дека баш не се осеќам најдобро во врска со тоа...ТОЈ:Ајде дојди овде,треба да се случи еднаш..дојди кај мене...ќе се осеќаш подобро...ако саакаш во ред,ако не ОК..само сакам ти да се осеќаш убаво и да бидеш добра...
Знае тој јас како дишам,ме сеќава....
ДАЛИ ЗГРЕШИВ ШТО СЕ ВИДОВ СО НЕГО?
Не може чувства да не исчезнат после толку долго време, на прилично кратка (не долгогодишна врска). Проблемот е што долго време си била, ете осамена и на некој начин бараш вентил за издувување.
Кај нас женските е поинаку, меѓутоа машките кога ќе осетат монотонија во врската, се муваат, имаат секс (you name it), само за да ја разбијат. И тоа може да биде со девојка што им се допаѓа физички, ги провоцира и слично.
Во случај девојка му да дознае, тој ќе направи се' за таа да му прости, и ќе каже дека ти си била девојка со која што бил само ради- реда. Тие најверојатно ќе се смират, а ти ќе бидеш лошата во приказнава, пошто си сакала да расипеш врска. Девојките, посебно тие што се во врска ќе те критикуваат заради тоа што ти си наводно тип што сака да презема зафатени машки, а другиве те осудуваат како си наводно "лесна", а дечкото наводно е жртва, како ли само не можел да одолее на бивша девојка од пред 6-7 години. :tapp:
Не те осудувам, критикувам, а не треба ни другите се дур не се на твое место. Најверојатно дечкото има некакво (барем мало) значење што прави да се чувствуваш убаво, посакувано, па затоа не си го одбила.
Знаеш и самата дека се' додека не ја раскине врската со таа девојка, тој не сака ништо повеќе со тебе.
А 5 годишна врска не се раскинува тукутака, јас на твое место, доколку имам чувства према дечкото и дури ни веднаш по раскинување не би била со него. Пошто тоа е долг период, и во тебе само ќе ги бара особините на девојка му и ќе биде период на преболување.
Освен ако не сакаш да си пројдеш само фино време, ама сигурна сум дека не би сакала да бидеш искористен материјал за нечие пополнување време.
Флертувај со други дечки, мувај си се од забава, и ќе ти пројде. Ама емоционално врзување со типов- не.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Освен ако не сакаш да си пројдеш само фино време, ама сигурна сум дека не би сакала да бидеш искористен материјал за нечие пополнување време.
Флертувај со други дечки, мувај си се од забава, и ќе ти пројде. Ама емоционално врзување со типов- не.
Тешко дека не би можела емоционално да се врзе,кога после 5год кога и се јавил она се залетала. Значи веќе е емоционално врзана,па макар и се работело за фамозното "пополнување време".
Girl in love
Него ако толку сакаш да имаш секс со него имај. Не сме ние тие што треба да те осудуваат доколку не знаеш сама да си прецениш на твојата возраст што е добро за тебе а што не. И доколку не можеш да ги прецениш намерите на потенцијалниот партнер,тогаш и 100 000 поста да ти напишеме дека не чини така,ти сепак нема да послушаш. Затоа терај си по свое.

Пс. 99% сум сигурна дека веќе сте имале секс :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Someday.. , сепак мислам дека девојкава живее во илузијата - прва љубов секогаш ќе имам чувства за него - па затоа и се залетала по него. Потребата за внимание најверојатно ја поттикнала да мисли дека и тој, штом одлучил да се "врати" кај неа, има се уште некакви чувства за неа со што само и' се зголемува желбата повторно да има нешто со него. Додека типов најверојатно сака да разбие монотонија во врската, или пак цурата не му дава, па знае каде да удри :).
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Someday.. , сепак мислам дека девојкава живее во илузијата - прва љубов секогаш ќе имам чувства за него - па затоа и се залетала по него. Потребата за внимание најверојатно ја поттикнала да мисли дека и тој, штом одлучил да се "врати" кај неа, има се уште некакви чувства за неа со што само и' се зголемува желбата повторно да има нешто со него. Додека типов најверојатно сака да разбие монотонија во врската, или пак цурата не му дава, па знае каде да удри :).
баш така! затоа и реков тешко дека не би можела емоционално да се врзе,таа веќе е емоционално врзана за него. :)
 
O

Orion.

Гостин
Не постои љубов на 14 годинки. Детулиња сте тогаш. Сега има 21 и уште го сака:noze:
За другиот дел ме мрзи да пишувам...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Someday.. , сепак мислам дека девојкава живее во илузијата - прва љубов секогаш ќе имам чувства за него - па затоа и се залетала по него. Потребата за внимание најверојатно ја поттикнала да мисли дека и тој, штом одлучил да се "врати" кај неа, има се уште некакви чувства за неа со што само и' се зголемува желбата повторно да има нешто со него. Додека типов најверојатно сака да разбие монотонија во врската, или пак цурата не му дава, па знае каде да удри :).
Типот е селјак, драга... Значи се гледа дека девојчето е наивно и мирно, и сега ај да си играме со нејзините чувства. Срамота... После жените биле курви.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Не ми се верува дека дојдов во оваа ситуација....Значи со бившиот мој (прва љубов) одевме неколку месеци или една година ,не ми текнува пошто беше пред точно 6-7 години ( јас имав 14 тој 18)...сега по толку години ми пишува порака на фб да се видиме...јас сум ни угоре ни удолу бидејќи ми се случија мн работи...машко немам допрено одамна...Инаку тој има женска и одат скоро 5 години ( откако се скара со мене,се фати со неа).Мислам дека имам сеупте чувства за него..осеќам..никогаш не ни исчезнале...за жал...рече да се видиме и бевме в кола заедно....онака исто како пред 6 години,ми недостигаше,нависитна.Немавме секс,но му дозволив да ме гали и да ме допира...Ми вели:Опушти се и не се стегај,осеќам дека сакаш..а јас нз навистина....си поправивме муабет.што било-како било,што е сега...како сме....Му кажав дека не сакам да се мешам таму во врската и не сакам да бидам искористена како изневерување...како и е на девојчето сега?Навистина имам чувства за него...само морам јас напред,вака ќе ми дојди како утеха тој,......а ме познава најдобро од кој и да било...Му кажав дека претходно имаш лош секс со бившиот по него и дека баш не се осеќам најдобро во врска со тоа...ТОЈ:Ајде дојди овде,треба да се случи еднаш..дојди кај мене...ќе се осеќаш подобро...ако саакаш во ред,ако не ОК..само сакам ти да се осеќаш убаво и да бидеш добра...
Знае тој јас како дишам,ме сеќава....
ДАЛИ ЗГРЕШИВ ШТО СЕ ВИДОВ СО НЕГО?

Претпоставувам дека со него првпат си имала секс. Првите не се забораваат никогаш и тоа те прави лесен плен.
Лесно е да свртиш број или да му пишиш на бивши/а. Нема проблеми од типот „како да и пријдам„ или „како да започнам разговор со девојка што не ја познавам“.
Тој не те познава добро. Тие финти што се обидува да ти ги подметне ги кажуваат сите мажи. Тоа што не навалува да имате секс туку остава на тебе да одлучиш, го прави уште попривлечен.
Значи не е РОПАК.
Е сега, ти прашај се што сакаш ти?
Сакаш ли да бидеш втроа виолина со која ќе се гледа кога ќе му се присака или не? Од тоа што го пишуваш, јас не гледам дека тој нуди нешто друго.
Единствено што може да добиеш е да се заљубиш во него и уште долго време да му бидеш разонода.

Аманте, што му се нафрливте на девојчето, мислам дека со тоа што нагласи дека немала долго време секс, само сакаше да каже дека не ги шири нозете на секој што ќе крене рака.

Мажите да не мрчат многу, оти тие најчесто сакаат да се оженат со првата со која што се ебеле.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Типот е селјак, драга... Значи се гледа дека девојчето е наивно и мирно, и сега ај да си играме со нејзините чувства. Срамота... После жените биле курви.
Мене поише ми изглеа као dick thirsty него као наивна и мирна искрено.. Се што следува после
јас сум ни угоре ни удолу бидејќи ми се случија мн работи...машко немам допрено одамна..
е "перење" на совеста, зашо се осеќа лошо шо сака интима со некој..
За среќа тој некој е бившиот, па полесно и е да си каже дека и се вратиле чувствата после 6-7 години, и така да не осеќа вина што би ја осеќала кога би била само dick thirsty и нишо поише :D
И тука одма сожалување, типот си игра со нејзините чувства..
Not rly :) Типот само сака да легне нешто, па бившата му се глеа као лесен плен.. И си пробал, can't blame him :)
Очигледно за влакно не му успеало cuz the guilt kicked in xD

Девојчево у моментов е во заблуда дека чувствата и се вратиле.. Ја мислам дека има класика Сака да се .. ,нејќе да и влезе момент :D , ама подобро се осеќа коа го припишува тоа на неостварена љубов </3
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Типот е селјак, драга... Значи се гледа дека девојчето е наивно и мирно, и сега ај да си играме со нејзините чувства. Срамота... После жените биле курви.
Да, тоа е заклучено уште од нејзиниот пост. Но не можеш бе да ми кажеш дека и она нема улога во ситуацијава :). Или е премногу наивна за да сфати дека типот сака да ја искористи, или пак сака да биде искористена но разумот се вклучил па чувството на вина тука заиграло. Aко сака да биде помошно тркало, да си ја задоволи жедта и потоа да си лупа глава во sид со анализирање - fine, но боље би и' било да остане разумна, да олади и батали.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
но боље би и' било да остане разумна, да олади и батали.
Одличен совет, ама пустото жена треба да го спроведе...

:P

Ем разумна ем да батали, хмм...
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Не ми се верува дека дојдов во оваа ситуација....Значи со бившиот мој (прва љубов) одевме неколку месеци или една година ,не ми текнува пошто беше пред точно 6-7 години ( јас имав 14 тој 18)...сега по толку години ми пишува порака на фб да се видиме...јас сум ни угоре ни удолу бидејќи ми се случија мн работи...машко немам допрено одамна...Инаку тој има женска и одат скоро 5 години ( откако се скара со мене,се фати со неа).Мислам дека имам сеупте чувства за него..осеќам..никогаш не ни исчезнале...за жал...рече да се видиме и бевме в кола заедно....онака исто како пред 6 години,ми недостигаше,нависитна.Немавме секс,но му дозволив да ме гали и да ме допира...Ми вели:Опушти се и не се стегај,осеќам дека сакаш..а јас нз навистина....си поправивме муабет.што било-како било,што е сега...како сме....Му кажав дека не сакам да се мешам таму во врската и не сакам да бидам искористена како изневерување...како и е на девојчето сега?Навистина имам чувства за него...само морам јас напред,вака ќе ми дојди како утеха тој,......а ме познава најдобро од кој и да било...Му кажав дека претходно имаш лош секс со бившиот по него и дека баш не се осеќам најдобро во врска со тоа...ТОЈ:Ајде дојди овде,треба да се случи еднаш..дојди кај мене...ќе се осеќаш подобро...ако саакаш во ред,ако не ОК..само сакам ти да се осеќаш убаво и да бидеш добра...
Знае тој јас како дишам,ме сеќава....
ДАЛИ ЗГРЕШИВ ШТО СЕ ВИДОВ СО НЕГО?
Ќе те рокнам со една машка психологија ( не зборам за цел посилен пол )
„ Брат ќе ја еб.м оваа сега па што сака нека е. Коа одевме беше мала али сега верувај моја е.. Знам дека ме сака сеуште “

Мислам дека одговорот ти е доволен .. ;) изборот е твој нели ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.708
Поени од реакции
27.670
дај му и после не го контактирај... или кажи му дека не си чувствувала ништо и дека неколку дена после тоа си нашла друг кој те ковал многу боље...
ајде, женско си, овие приказни лесно треба да ти доаѓаат
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
му се сака на бившиот твој и пробува со финтата "колку ни беше убаво кога бевме заедно се сеќаваш"
grow a pair и прати го у курац
 

Kajgana Shop

На врв Bottom