Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Cinedays 2013 е засега само најавен за 14.11-23.11. Со нетрпение го чекам и едвај чекам да видам каква програма ни спремале. Планирам годинава да бидам уште почест на проекциите. Еве отприлика што очекувам (сакам) да дават.

„Epizoda u zivotu beraca zeljeza“ (БиХ)
„The Grandmaster“ (Хонг Конг)
„Krugovi“ (Србија)
„La grande belleza“ (Италија)
„Blue is the warmest color“ (Франција)
„Blue Jasmine“ (САД)
„The Lunchbox“ (Индија)
„In Bloom“ (Грузија)
„The Past“ (Иран)
„Moebius“ (Јужна Кореја)

ух... and many more :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Лее аман со филмов, сите ве освои во првите 10 минути со најлесниот трик со карти :D
Не сте го глеале Dynamo на дискавери изглеа :D
леле извини што живеам -.-, не ме освои филмот во првите 10 минути не е нешто посебно али добра е мала промена. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
нема уште превод The.Past.2013.720p.BluRay.x264-ROUGH [PublicHD]
Еј не знаев, одма го симнувам, првото излегување на анг превод го глеам. A Separation беше одличен филм, очекувам и од овој исто.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
леле извини што живеам -.-, не ме освои филмот во првите 10 минути не е нешто посебно али добра е мала промена. :D
Абе добар е ама више у вц кога одам ми е страв на тоалетната да не е испечатен :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Само што го изгледав The Perks of Being a Wallflower. Досаден и глуп филм. Нема ништо ново што филмот го прикажува и приказната е едно сто пати видена. Имав големи очекувања за филмов, гледајќи го рејтингот и читајќи цитати насекаде мислев којзнае што е... Само глумата беше на ниво и отприлика тоа е тоа. Не знам која е поентата на филмов, кога помина повеќе од пола и не ме интересираше како ќе заврши, само да заврши и да не се мачам. Ова е типичен американски филм и нема нешто со кое можеш да се поврзиш. Не знам од каде толкава оценка и пофалби, што е тоа што беше добро? Секоја сцена и дијалог беа ко форумџијата Сунѓерот Боб да го пишал сценариото а не извесен Стивен Чбоски.
2/10
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Toлкава оценка и пофалби од outcasts, романтичари или напатени души зашто се пронаоѓаат во пичките од главни ликови...mainly тинејџери/ки
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Де бе не беше толку лош Perks of Being...јака 6ка има од мене, ама не му влегов со којзнае какви очекувања, можда и поради тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom