Мачено и одрано куче во Чаир

Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Се знае кој може да го стори ова...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Ќе престанеш ли ти еднаш?
Куче можеш да чуваш дома ако имаш причина , но не за да ти биде трети член во семејството.

И не сум прочитал нигде дека треба да се убиваат кучињата ... за измачување да не збориме воопшто.

Да прочиташ ти што е учењето на Исламот за животните и да имаше човечност во себе ќе станеше муслиман.

Тој кој што убива птица (убивање не измачување) без никаква причина , на судниот ден ќе треба да одговори за тоа дело)
Забрането е тепање на животните...
Забрането е да се навредат и пцујат животните ...

Нека остане коментарот ве молам , пошто дечкото врши анти-исламска кампања на сите страни.
Брате, немој да халалиш харам (кучиња и кафири). Алах Џ.Ш. ќе те прати џенехем.
читај:
Does touching a dog make one's hand naajis (impure)?

http://www.jamesrussellpublishing.biz/whatyouneedtoknowaboutmuslims.html

Прочитај како стојат работите по светот каде што браќата масовно се дигнаа против харамот (кучиња, кафири...)



SPAIN: Muslims are poisoning dogs because they consider them to be filth
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас сум да се намали бројот на кучиња скитници меѓутоа не на ваков начин, кој може да го направи ова може да направи и други пострашни работи :tapp: се надевам дека ќе доживее слична судбина. Може изгледа смешно но мене ми делува како да сакал да прати порака до некого со ова. Каде е најдено кучево, не успеав да прочитам?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
И јас сум да се намали бројот на кучиња скитници меѓутоа не на ваков начин, кој може да го направи ова може да направи и други пострашни работи :tapp: се надевам дека ќе доживее слична судбина. Може изгледа смешно но мене ми делува како да сакал да прати порака до некого со ова. Каде е најдено кучево, не успеав да прочитам?
Чаир, карши стадионот на Слога
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ти пишува во насловот, Чаир, карши стадионот на Слога
видов за Чаир, мислев да каже некок чаирчанец од форумов да не е оставено до некој дуќан, продавница, што знам што, широк поим е Чаир и карши стадионот :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Убиваат деца на риболов, дерат животни од чиста мира, што е следно?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
видов за Чаир, мислев да каже некок чаирчанец од форумов да не е оставено до некој дуќан, продавница, што знам што, широк поим е Чаир и карши стадионот :)
Нема што многу да се објаснува, во тексот пишува дека е најдено кај зградите... еве ги зградите на сликата (малце е постара ама нема врска). Сигурен сум дека кучето е убиено од чиста мира. Во Чаир не се остава заканувачка порачка, ако некому му должиш нешто директно со калашот ти влегува :icon_lol:

 
D

dystopian

Гостин
видов за Чаир, мислев да каже некок чаирчанец од форумов да не е оставено до некој дуќан, продавница, што знам што, широк поим е Чаир и карши стадионот :)
Крсте Асенов е две-три згради позади стадионот на Слога, односно една зграда од лево кај Тинексот. Леле, ич не ме бива за објаснување на вакви работи... :X3:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Крсте Асенов е две-три згради позади стадионот на Слога, односно една зграда од лево кај Тинексот. Леле, ич не ме бива за објаснување на вакви работи... :X3:
И мене не ме бива, па и оставив слика одприлика кај се наоѓа местото... :pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
У Чаир кога убиваат Македонци не го наоѓаат убиецот, па за кучиња....

... сепак најверојатно е дека дури и кучињата кои се харам за нив, се повредни во Чаир, од Кафирите.
 

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
Последен пат вака се имам испотресено за срните во зоолошка ако паметите.И дај престанете да пишувате дека ова има врска со Ислам или Христијанство, зашто нема никаква врска. Џелативе можно е да се припадници на секоја нација во земјава. А големината на една нација се мери според тоа како ги третира животните.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Последен пат вака се имам испотресено за срните во зоолошка ако паметите.И дај престанете да пишувате дека ова има врска со Ислам или Христијанство, зашто нема никаква врска. Џелативе можно е да се припадници на секоја нација во земјава. А големината на една нација се мери според тоа како ги третира животните.
апсолутно има врска.
имаш линкови предходно, прочитај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom