Како да започнеш разговор со девојка која не ја познаваш?

Статус
Затворена за нови мислења.

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
I'm also telling you like it is, since the first ray of sunshine.
Ако и` ја дадеш целата контрола на жената, ојде џигерот џенем.
И од криглите че ојт, ама покроце. :)
Машките што завршиле со такви не зажалиле, колку што ме служи меморијата. Викам јас, не збориме за истите типови жени :).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не се глупости за тој шо можи да ме свати, и ако има некој млад не форумов ке го потврди тоа,,, секако вие старци сте со заостанати мислења
Ти на пазар се наоѓаш или?
Ајде да видам следно што ќе напишеш.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Машките што завршиле со такви не зажалиле, колку што ме служи меморијата. Викам јас, не збориме за истите типови жени :).
Ам не реков јас нешто дека е за жалење или дека е лошо. Само констатирам состојба, па кому му е ујгун, бујрумлари. Впрочем, и јас познавам таков пример, едната наредува, мрчи и фрла со папучи, другиот како кутре само ги собира и ги носи за репете, папучите дет ис. И двајцата се среќни и имаат убав брак. :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Затоа Бета мажјаците денес добиваат повеќе вагини него ли Алфа мажјаците.
Брат, не збори више за жени. Сериозно, не ме сфаќај погрешно.
Као ја сеа да зборам за игра шо не сум ја играл или филм шо не сум го глеал. Веруј ми. Ја сфаќам си имал другарки и све тоа, ама "концептот" не го глеаш. Никад плен не ти биле. You're blind to this shit.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Брат, не збори више за жени. Сериозно, не ме сфаќај погрешно.
Као ја сеа да зборам за игра шо не сум ја играл или филм шо не сум го глеал. Веруј ми. Ја сфаќам си имал другарки и све тоа, ама "концептот" не го глеаш. Никад плен не ти биле. You're blind to this shit.
Навистина? Да не ми беше аналитичар или архивар на љубовниов живот додека растев? :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
"Ќе те ебам" колку и да е безобразно е комплимент, но ако сакаш (не лично ти, општо) нешто повеќе од типот плус се сметаш за повеќе од ебебилна (сеа очекувам змејко да цитира, затоа тој збор морав да го стаам :icon_lol: ),
Ја сум крајно неподобен да цитирам тука, зошто не започнувам разговори со девојки кои не ги знам, а бабите на форумов тврдат и дека некоректно сум се однесувал со цурици кои читале библии (ова не го оспорувам, дури и звучи како нешто што би кажал, само не се сеќавам). Евентуално, ако терминот "ебебилна" сум го сковал јас, го молам надлежниот @Тапетарот Петар да го тури во неологизми, и адекватно да ми припише заслуга.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Навистина? Да не ми беше аналитичар или архивар на љубовниов живот додека растев? :)
Значи уопште не треба да знам нишо за тебе за да ми е априори јасно дека тоа шо го збориш е срање. Its self-evident за некој шо знае.
Оспоруваш природен закон, гравитација спориш. Или еволуција, незнам..
Ај да пробам да ти објаснам:
А > Б
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Значи уопште не треба да знам нишо за тебе за да ми е априори јасно дека тоа шо го збориш е срање. Its self-evident за некој шо знае.
Оспоруваш природен закон, гравитација спориш. Или еволуција, незнам..
Ај да пробам да ти објаснам:
А > Б
:D Се јави засегнатиот алфа мажјак да си ја брани теоријата (треба територија ако гледаме веќе инстинктивни однесувања, али ај ..). Секогаш има причина зошто некој ќе мрчи, во твојов случај било тоа. Баш "Бета" мажјаците се денес без девојки (y), нека е така. Јас грешам. Многу јака ви е инаку филозофијава со грчки букви. Многу модерно.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:D Се јави засегнатиот алфа мажјак да си ја брани теоријата (треба територија ако гледаме веќе инстинктивни однесувања, али ај ..). Секогаш има причина зошто некој ќе мрчи, во твојов случај било тоа. Баш "Бета" мажјаците се денес без девојки (y), нека е така. Јас грешам. Многу јака ви е инаку филозофијава со грчки букви. Многу модерно.
Значи дечко, уопште не знаеш за што збориш. Уопште не ја разбираш парадигмата на терминот Алфа мажјак и што научниците мислат кога го користат терминот. Самата реченица што ја кажуваш е логички не точна.
Во есенцијата на самиот поим Алфа мажјак влегува приоритетот врз репродукцијата, територијата, храна и тако даље. Значи ти фактички кажуваш "Оние што Ебат тоа што ќе остане ебат повеќе од оние што Ебат први". Логички не ти е точна хипотезава, незнам као да ти кажам поинаку.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Многу од вас глеам не сфаќате што значи поимот Алфа мажјак. Одма ве асоцира на душбег.
Колку сте само грешка...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Сакам дефиниција за Алфа мажјак. Да видам дали се палам на алфа или бета мажјаци. По ваши дефиниции, нормално. :pipi: И фрази за собирање на девојки од двата вида на мажјаци. :D Па да споредиме кои повеќе палат кај жените.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сакам дефиниција за Алфа мажјак. Да видам дали се палам на алфа или бета мажјаци. По ваши дефиниции, нормално. :pipi: И фрази за собирање на девојки од двата вида на мажјаци. :D Па да споредиме кои повеќе палат кај жените.
Нека цитира научна студија Год! :vozbud:

Баш ме интересира кои научници ги поделиле мажјаците во 24 типа подредени според грчката азбука. Ова е откритие на векот! Мистеријата на машко-женски односи е решена :D. Останува дека не-алфа мајаците од инает тераат шема која не им носи успех на љубовно поле, наместо да се консултираат со алфа мажјаци како GoD.HateUSaLL :pos:. Треба блог да отвори човекот :D. Ни треба упатсво, за нас, неупатените во тој "концепт" што не го разбираме.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сакам дефиниција за Алфа мажјак. Да видам дали се палам на алфа или бета мажјаци. По ваши дефиниции, нормално. :pipi: И фрази за собирање на девојки од двата вида на мажјаци. :D Па да споредиме кои повеќе палат кај жените.
Алфа значи прв. Алфа мажјак не е мажјакот со име Алфа, туку конструкцијата, парадигмата "Алфа мажјак" во науките за природата се користи за категоризирање, или обележување на "главниот" или на the leader of the pack. Во секој pack, односно во секоја "група" дефинирана како конструкција од единки, една, во даден временски период е најјака. Главна. It's just how nature is. Дали е група на мравки, пчели, мајмуни, лавови, ајкули, орли или луѓе, сосема е небитно, битно еден во групата е главен, и за тој еден, истражувачите (пошо научници ако пишам на шкорпи ќе му експлодира мозокот) од прости практичко-семантички причини во литературата го ословуваат како "алфа".
Значи, кај луѓето, бидејќи пековите или групите/клановите/друштвата се флуктуирачки, оној кој што е алфа во едно друштво може во друго друштво да не биде алфа. Алфа е секогаш еден, по дефиниција, во затворено множество. А кој ќе биде тој еден, Природата тој проблем го решава просто. Со војна.
Кога бикови од две стада или лавови од два пека ќе се "судрат", ако разликата во нивната јачина е очигледна, послабиот веднаш "со почит" ја прифаќа позицијата бета (што, као шо глеаш, кај луѓето, не е случај секогаш). Доколку пак не се знае кој е по јак, дилемата се разрешува со конфлкт односно пресметување со кој природата воспоставува баланс во облик на хиерархија, а не еднаквост, односно вертикала а не хоризонтала (аргументот пораи кој анархистите се глупи).
Значи, сеа знаеш што е Алфа. Коа го знаеш ова, во практиката многу лесно ќе можеш, со ситни обзерваторски напори, да дознаеш и Кој е алфа.
Дали те привлекува? Секако и секогаш. Природата твојот мозок, во име на опстанок на видот, го вржала да препознаваш добро од лошо, ген со висок survival и reproductive value од ген со низок. Од таа причина не те привлекуваат луѓе на кои им опаѓа косата или забите, инвалиди, болни луѓе, премногу слаби или дбели и така натаму.
Се надевам дека сега тоа "привлекува" нема да треба да ти го објаснувам и сама ќе сфатиш дека не значи дека ако некој те привлекува ќе завршиш со него. Тоа е веќе по комплексен процес на кој влијаат многу фактори, во кој јас би сакл да навлезам, ако те интересира, но сега за сега главно е да сфатиш дек тој процес Започнува со Атракција и истата е примарна и есенцијална.

Што се однесува до пик-апот, фразите односно зборовите со кои ќе започнеш разговор воопшто не се битни. Зборовите не се numenon, the thing itself, туку се симболи кои ја креираат асоцијацијата за трансакцијата на идеи which is communication, да се комплетира ефективно. Значи, битен е симболот, а не зборот што во себе го носи симболот. Испраќањето на симболи пак кај човекот во многу мал дел се содржи во зборовите, тежиштето навалува накај говорот на тело. Значи не е битно што ќе ти кажам, туку како и од кој sate of mind доаѓа истото. И затоа што тој сенс кај жената ( која повторно од биолошки причини мора многу по внимателно да бира) е изоштрен в'крај, немоеш да глумиш главен, ако стварно не си главен. Тоа пак е, причината поради која шкорпи го јаде срањето што на алфа мажјакот ќе му остане и го неќе.
 
F

FARANG

Гостин
Алфа значи прв. Алфа мажјак не е мажјакот со име Алфа, туку конструкцијата, парадигмата "Алфа мажјак" во науките за природата се користи за категоризирање, или обележување на "главниот" или на the leader of the pack. Во секој pack, односно во секоја "група" дефинирана како конструкција од единки, една, во даден временски период е најјака. Главна. It's just how nature is. Дали е група на мравки, пчели, мајмуни, лавови, ајкули, орли или луѓе, сосема е небитно, битно еден во групата е главен, и за тој еден, истражувачите (пошо научници ако пишам на шкорпи ќе му експлодира мозокот) од прости практичко-семантички причини во литературата го ословуваат како "алфа".
Значи, кај луѓето, бидејќи пековите или групите/клановите/друштвата се флуктуирачки, оној кој што е алфа во едно друштво може во друго друштво да не биде алфа. Алфа е секогаш еден, по дефиниција, во затворено множество. А кој ќе биде тој еден, Природата тој проблем го решава просто. Со војна.
Кога бикови од две стада или лавови од два пека ќе се "судрат", ако разликата во нивната јачина е очигледна, послабиот веднаш "со почит" ја прифаќа позицијата бета (што, као шо глеаш, кај луѓето, не е случај секогаш). Доколку пак не се знае кој е по јак, дилемата се разрешува со конфлкт односно пресметување со кој природата воспоставува баланс во облик на хиерархија, а не еднаквост, односно вертикала а не хоризонтала (аргументот пораи кој анархистите се глупи).
Значи, сеа знаеш што е Алфа. Коа го знаеш ова, во практиката многу лесно ќе можеш, со ситни обзерваторски напори, да дознаеш и Кој е алфа.
Дали те привлекува? Секако и секогаш. Природата твојот мозок, во име на опстанок на видот, го вржала да препознаваш добро од лошо, ген со висок survival и reproductive value од ген со низок. Од таа причина не те привлекуваат луѓе на кои им опаѓа косата или забите, инвалиди, болни луѓе, премногу слаби или дбели и така натаму.
Се надевам дека сега тоа "привлекува" нема да треба да ти го објаснувам и сама ќе сфатиш дека не значи дека ако некој те привлекува ќе завршиш со него. Тоа е веќе по комплексен процес на кој влијаат многу фактори, во кој јас би сакл да навлезам, ако те интересира, но сега за сега главно е да сфатиш дек тој процес Започнува со Атракција и истата е примарна и есенцијална.

Што се однесува до пик-апот, фразите односно зборовите со кои ќе започнеш разговор воопшто не се битни. Зборовите не се numenon, the thing itself, туку се симболи кои ја креираат асоцијацијата за трансакцијата на идеи which is communication, да се комплетира ефективно. Значи, битен е симболот, а не зборот што во себе го носи симболот. Испраќањето на симболи пак кај човекот во многу мал дел се содржи во зборовите, тежиштето навалува накај говорот на тело. Значи не е битно што ќе ти кажам, туку како и од кој sate of mind доаѓа истото. И затоа што тој сенс кај жената ( која повторно од биолошки причини мора многу по внимателно да бира) е изоштрен в'крај, немоеш да глумиш главен, ако стварно не си главен. Тоа пак е, причината поради која шкорпи го јаде срањето што на алфа мажјакот ќе му остане и го неќе.


Ти вака како ескперт во која група го рангираш Стеф? Он е прв по бодибилдинг :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom