Сакам да студирам Архитектура

Член од
8 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
dali ima sansi da se zgolemi kvotata ? ko so rekoa na tv. ko demek ke se zgolemela kvotata na tehnickite fakulteti
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
15
Поени од реакции
10
Зошто Тромбева прегледува приемни, да не имавте статика или физика некаква о.О?

Иначе, мислам дека таман ви се 120 во генерација, лани 300 и кусур имаше запишани, преголема ми е генрацијата, хаос е. Жалам за тие што не положиле, за другите, СО СРЕЌА и без нервози =D

П.С.
Да идете на првото предавање кај Митко, што најверојатно ќе ви биде ПРЕД да ви ги дадат индексите, да не се заебете ко мене и многу други. Треба првата вежба за студио да ви ја објасни.
И ако имате време, купете си ги „Атмосфери“ и „Мислејќи архитектура“ од Петер Цумтор (ситни книгички, по 50 страни со слики и огромен фонт), ќе се воодушеви Митко ако некој ги прочитал уште пред да тргне :Р
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
^Како да се дојде до информација за тоа предавање пред да се земат индексите? :/
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
pa za da vlezeme use 10ina 15 dusi bar xD :D togas bi imalo poise srekjni lugje
--- надополнето: 23 август 2013 во 12:39 ---
za tie sto ne odbija od arh., bi sakale da se sobereme da ideme na goce delcev ( stipskiot) arhitektura i dizajn? treba min. 20 studenti da se prijavime za da se oformi grupa
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
Зошто Тромбева прегледува приемни, да не имавте статика или физика некаква о.О?

Иначе, мислам дека таман ви се 120 во генерација, лани 300 и кусур имаше запишани, преголема ми е генрацијата, хаос е. Жалам за тие што не положиле, за другите, СО СРЕЌА и без нервози =D

П.С.
Да идете на првото предавање кај Митко, што најверојатно ќе ви биде ПРЕД да ви ги дадат индексите, да не се заебете ко мене и многу други. Треба првата вежба за студио да ви ја објасни.
И ако имате време, купете си ги „Атмосфери“ и „Мислејќи архитектура“ од Петер Цумтор (ситни книгички, по 50 страни со слики и огромен фонт), ќе се воодушеви Митко ако некој ги прочитал уште пред да тргне :Р
кај ги има тие книги за купување, ги најдов на нет ама на англиски се??? и кога ќе биде предавањето ако знаеш? :)
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
15
Поени од реакции
10
Абе ќе ви дадат распоред, не се секирај :) Иначе книгите ги има сегде, мислам во икона дека ги има.
 
Член од
24 јули 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Lugje,dali imate broj od studetski prasanja?Jas imam eden broj ama zvonam i nikoj ne se javuva nikogas.
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Epa izgleda ne dzvonis vo vistinsko vreme. od 11 do 13 h rabotat. A brojot da go ostavish ? :)
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дечки, има ли некој пратено апликација до друг факултет што не го примија на архитектура? Оти јас пробувам да се најавам и преку друг меил, не сака да ме најави на iknow системот :mad:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Луѓе вистина дека ептен е тежок факултетов? :)
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
7
Поени од реакции
11
Луѓе вистина дека ептен е тежок факултетов? :)
Тежок не, ама е многу напорен, со малку љубов и организираност се поминува барем со 6ка..ова за прва година, а за другите незнам ни јас, ке видиме :D
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
во колку саат треба да идеме во понеделник? знае некој :)
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
во колку саат треба да идеме во понеделник? знае некој :)

С О О П Ш Т Е Н И Е
СЕ ИЗВЕСТУВААТ СТУДЕНТИТЕ ОД ПРВА ГОДИНА НА АРХИТЕКТОНСКИОТ ФАКУЛТЕТ, ДЕКА СВЕЧЕНОТО ВРАЧУВАЊЕ НА ИНДЕКСИТЕ ЌЕ СЕ ОДРЖИНА 16.09.2013 ГОДИНА (ПОНЕДЕЛНИК), ВО АМФИТЕАТАРОТ НА ФАКУЛТЕТОТ, СО ПОЧЕТОК ВО 10.00 ЧАСОТ.
ОД ДЕКАНАТОТ
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
......... Трагично е што ќе излезат многу луѓе од овој факултет со иста диплома како некои кои се вистински талентирани, какви што ги има неколку во секоја генерација.

.....
Ако излезат со диплома од овој факултет значи ги бивало :) А на кој талент мислиш? цртање? Во стара чаршија ти е факултетот за ликовна уметност :)
 
Член од
27 јуни 2012
Мислења
15
Поени од реакции
10
Ако излезат со диплома од овој факултет значи ги бивало :) А на кој талент мислиш? цртање? Во стара чаршија ти е факултетот за ликовна уметност :)

Не бе, не мислам за цртање. Мислам дека за со 6ка може секој да помине, а исто ги вреднуваат дипломите. Многу нормално дека не може баш секој да го заврши факултетот, ама не значи тоа дека сите се исти. И на светско ниво има добри и лоши архитекти. Само што тука имаат иста шанса да добијат работа и тие подобрите и тие не толку добрите и затоа викам дека е штета што од факултетот ќе излезат толку многу архитекти. Мислам, за мојата генерација карикирав, не дека стварно има 300, нема ни капацитет за толку, ама и 130 се многу, според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom