Партнер/ка со повисока или пониска цена

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
U pravo si musko ili treba da e jako motiviran ( finanskiski ) ili da ima zenski ( peder ) hormoni za da raskreva i raschistuva niz doma. Da go ebam nekad znam i po tri chetiri dena da go ostaam tanjirot na masiche vo koj shto mi bil sendvichot za uz nekoj film gleanje :pos:
Samo pepeljarata redovno si ja chistam, ne za drugo poso korne fildganite za kafe ne gi ni miam samo gi plaknam pred da sipam drugo :pos:
Шо убаво се пофали каков си. Колку женски сега ти пишаа пп, биди искрен?
 
A

AnFem

Гостин
И со сиот ум мислиш дека кога ќе се вратиш дома чорапите нема да му бидат во дневна до каучот, а кујната лом?
Зависи од човекот. Ако е таков, ќе биде како што рече Луки, барем еднаш дневно ќе го потсетуваш дека работиш само ти. Па и маж да е, истото ќе го прави.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Шо убаво се пофали каков си. Колку женски сега ти пишаа пп, биди искрен?
Peder mislam deka ti ovie raboti ne si sposoben da gi svatish i razberesh ( posho samo delumno si so zenski hormoni a ne celosno ), zena genetski chustvuva potreba da raskreva i raschistuva pozadi maz. Isto kako shto zenskite pcheli gentetski znaat deka treba da rabotat i da sobiraat polen. isto kako shto lavicite genetski znaat deka tie treba da lovat.
Samo taka se chustvuva korinso bez razlika dali zarabotuva 5000 10000 ili 30 000 denari. Vo sekoj drug sluchaj taa e poishe musko otkolku zensko taka narecheni mashludanki so afiniteti na pederluk.
Batali visha matematika e ova za tebe.
A i za volja na vistinata sum se aknal iznenadno ne kaj edna tuku kaj poveke zeni koj shto ziveat sami ili so cimerka ( ke recshesh dve zeni lshti od chistota, toa kadata polna so tanjiri da ne kazhuvam za trpezarija i ostanati prostorii ) pa taka bez najava gledas deka ustvari ziveat na front mislis bitka na neretva bila pred 15 minuti u stanot ili vo najmala raka svinjarnik da rechesh ke gi navredish svinjite :pos:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Peder mislam deka ti ovie raboti ne si sposoben da gi svatish i razberesh ( posho samo delumno si so zenski hormoni a ne celosno ), zena genetski chustvuva potreba da raskreva i raschistuva pozadi maz. Isto kako shto zenskite pcheli gentetski znaat deka treba da rabotat i da sobiraat polen. isto kako shto lavicite genetski znaat deka tie treba da lovat.
Samo taka se chustvuva korinso bez razlika dali zarabotuva 5000 10000 ili 30 000 denari.
Ти и ментално си ги пенетрирал жениве, блазе си ти. Кога ги спомна пчелите, тие која нишка ја преставуваш, трутот? Тој мислам дека беше и стерилен.

Јас разбирам дека некои луѓе еволуирале од заеднички предок на приматите, ама изгледа некои еволуирале од античка форма на мрзливци. Ваљда затоа јас полу-женски хормони имам, а ти полу-мрзливски хормони имаш.

Само жена знае како се осеќа корисно. Ти можеш само да нагаѓаш у теорија. Сега искористи ги гените да си најдеш твоја лавица. Мислам, редно време ти е. Доста ни ги продаваш советите на форумов, стави ги во пракса. Пази само да не налеташ на мрзливка во таа потрага.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ти и ментално си ги пенетрирал жениве, блазе си ти. Кога ги спомна пчелите, тие која нишка ја преставуваш, трутот? Тој мислам дека беше и стерилен.

Јас разбирам дека некои луѓе еволуирале од заеднички предок на приматите, ама изгледа некои еволуирале од античка форма на мрзливци. Ваљда затоа јас полу-женски хормони имам, а ти полу-мрзливски хормони имаш.

Само жена знае како се осеќа корисно. Ти можеш само да нагаѓаш у теорија. Сега искористи ги гените да си најдеш твоја лавица. Мислам, редно време ти е. Доста ни ги продаваш советите на форумов, стави ги во пракса. Пази само да не налеташ на мрзливка во таа потрага.
Ne be znaev deka ne si sposoben da razberesh, ne si ti kriv :pos:
Inache vo chovekoviot rod takvite koj sho sme evolurirale na toj nachin ne narekuvaat EBACHI ili chovek koj so kur kuka krepi :icon_lol: Nema zhena koja shto posle dobra ebachina so zadovolstvo ne bi fatila metla i so golema nasmevka i iskri vo ochite bi ja zavrshila sekoja domashna rabota, ama pak ti velam ti ne si sposoben toa da go razberesh i svatish.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да не ја носиме, да, зошто и во мерењето ташаци ќе изгубиш.

Кога двојните аршини ќе го ставите на страна, тогаш можеби човек ќе ве земе малку посериозно од сега.



Дали тоа значи дека ќе бидеш сингл додека не најдеш работа и ескалираш професионално доволно високо да немаш финансиски сомнежи дека девојката те "тица" на тоа поле?

Бидејќи колку што знам, ти си се уште средно. За каква побогата збориме, да ти ги купува ужинките таму?
Ти доколку прочиташ или слушнеш од некого дека сум средно размисли воопшто дали е тоа вистина. Можеби тоа е само една мала лага подметната или од туѓа или од моја страна. Затоа не сe лажи толку леснo :pos:

Иначе не би сакал да боде побогата од мене, туку да бидеме тука негде, златна средина :)

А патем ти што се секираш за партнерките, нели ти трчаше по партнерите ;)
П.С. Да не забегуваме многу офтопик :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Која домаќинка прва насабајле го мете дворо, поруменена у образите на утринското сонце? ;)

Ili so drugi zborovi ako Sam ne si ja orash nivata, nekoj drug kje ti ja izora.

Ako ja istreses domakinkata ko seljak krushka, kje stane sabajle i dorucek, rucek I vecera kje napravi I sadovi kje izmie. I toA pred da ide na rabota.

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.694
И сета романтика и љубов излезе низ врата ... Суси го претставуваш човечкиот род како да сме роботи.
Ти мислиш дека знаеш што е во сржта на секоја жена, но од самиот факт што не си жена, не можеш да знаеш. :)

Не е многу тешко, па јас сум цел живот помеѓу жени, постари помлади, соученички, колешки од работа, млади, стари, разведени и мажени, девојки и врски, другарки итн. Мажи обично се жалат дека жените се комплицирани за разбирање од две причини: кога комуницираат со жени што им се допаѓаат се фокусираат на моментот како би и го опнале, а не ги слушаат додека овие им зборат. А жена кога ти збори можеш многу да научиш за нив дури и кога ти збори за глупости, и ги гледаш драјверите, начинот како функционира итн. Втора причина е што мажите фукционираат по проста just do it логика и тешко им е да сфатат друг начин на делување. Кога им се спие спијат, кога им се јаде јадат, кога те мрази ќе те пцуе ќе те тепа. Жена функцинира по други нетранспарентни начини објаснето се во оној мој најдолг пост што морав на три дела да го делам.

Ќе ти раскажам една автобиографска приказна, обично не сакам да раскажувам за приватен живот ама оваа приказна има една (повеќе) интересна поента, барем за мене од два аспекти: зошто жените треба да ги слушаш дури и кога зборат глупости и второ, како функционираат (економска логика).

Дур идев со една бивша и ѕвонам да се видиме и она ми вика да ја оставам наредните неколку дена оти и дошла бивша и комшика сега мажена во странство со која поретко се гледа оти таа ретко доаѓала а биле многу биле блиски на времето. Ми рече дека сака да ми раскаже за неа кога јас и она ќе се видиме. И ок, после 2-3 дена ми се јавува и седнуваме во Броз Кафе горе на кат на таа гарнитурата што гледа према Партизанска (морав да го потенцирам овој момент бидејќи тоа е едно од најдобрите места каде да седнеш во скопските кафичи, кој бил знае). И она ја почна приказната.

Комшика и била сега не памтам добро некои си 5-6 години постара од бившава, а бидејќи бившава е прво дете, комшиката и била некој вид на узорак и постара сестра, од оние моменти прва менструација, прв дечко, прв секс, шминкање, облекување, манири и останати моменти кои сакаш да се советуваш и да го споделиш со некој, а обично ти е незгодно тие муабети да ги правиш со мајка ти која и така не е во тек со настаните.

Како и да е историјатот на комшиката е следен. Комшиката била во 5 годишна врска со некој дечко. И сега (ова ќе изгледа како намерно да сум ја наместил приказнава, ама не мора да ми веруваш) во приказнава се појавува србин кој дошол кај роднините тука, ако не се лажам мајка му била од Македонија. Србинот се упознал со комшиката, оваа паднала на гз (добро ова подипломатски го раскажуваше бившата ама директниот момент е тој) и почнале да се гледаат, секако прво тајно, а после тоа оваа му раскинала на овој со 5 годишниов и набрзу заминала и се земала со србинов, и од тогаш кога и да дојде ќе и се јави на бившава да се видат и да си помуабетат што им се дешава во животот. На кратко тоа е иако раскажувањето траеше едно минимум 40 минути а и јаче, со детални описи на колку куќи биле раздалечени, како течела комуникацијата меѓу комшиката и србинот додека овој бил во србија а оваа тука, како реагирале родителите на комшиката кога дознале за се и останати детаљи од кои ќе те поштедам.

Е сега по секоја машка логика јас требаше некаде на 10-тата минута да се исклучам и да ја буљам во цицки или слично, ама јас решив да ја ислушам. Неса, ти не си свесна со каков жар ја раскажуваше приказната, како очите и светеа еве и сега како пред мене да ја гледам баш на тој разговор. За нејзе комшиката беше хероина на приказната жена која жртвувала се за љубов, напуштила пет годишна врска, се испокарала па смирила па оделила од фамилијата за да оди да живее у непознато странство, храброст за драматичен животен преокрет од 180 степени и тоа за толку кратко време. Така она размислуваше, нејзината психа ја идолизираше комшиката, и да не бев јас малце поспецифичен ќе ме убедеше и мене.

А еве јас како размишљав. Неколку прашања одма си ги поставив сам на себе но не и на бившата, од проста причина што не сакав да ја прекинувам или потсеќам додека ги отвора картите и несвесно ми открива мене многу од таа навидум проста и досадна приказна. Пред се што правиме со тој 5 годишниот? Онака 5 години си вложувал во врска и сега ти иде девојка ти и ти вика-Извини јас си најдов поасална прилика за мене, ај чао кој те ебе. Добро сигурно не му рекла вака, женско како женско ќе го ублажи тоа, ама поентата е буквално таа, јас не сакам финти, скриени трошоци и дипломатски брусења. Втора работа, чим ти си толку импресионирана од комшика ти и тоа што го направила, чим уште од мала и сеуште ја гледаш како ајде може и малце претерано кажано идол, дали тоа значи дека утре и ти нема да го направиш истото, со тоа што 5 годишниот ќе бидам кој друг ако не јас?
Секако овие прашања не и ги поставив. Ако и ги поставев, ќе се свестеше и наредниот пат ќе стануваше се попретпазлива што и како ми кажува, а мене секако тоа не ми оди во прилог, јас сакам да ја знам вистинската она а не како што сака да се претстави во најдобро светло.

Друго глупо машко или ќе ја гледаше во цицки, или ако е од тие потолерантните ќе ја ислушаше до крај и ќе беше разубеден дека тука збориме за некоја храбра жена, све за љубав до бола, борец, идеал бла, бла бла а не за кучка од најтежок калибар и секако ороспија.

После тој момент јас веќе знаев дека тогашната ми сегашна дека наскоро ќе ми стане бивша. Мене не ми треба профил на девојка која размислува така. И секако беше прашање на време, иако поводот беше сосем трет како и секогаш, демек убиле србин на босанска свадба.

Оваа приказна ми беше инспирација за многу мои постови. Секако не е единствена ги имам еден тон но ниту една друга приказна не била толку богата со толку од стереотипите за жени. Да видиме имаме тука странци уште поконкретно србин, имаме економска логика на функционирање, имаме нетранспарентност, имаме како женско знае дипломатски да избруса па и од курва да направи светица, имаме дека жена без неколку кура не умира, имаме многу. Е сега рака на срце не знам дали србинот бил сељак, ама знам дека бивашата и комшиката (барем онака како што детално ја опишуваше бившата) не се од оние минич до пич, штикла 20-ка, пијанчење во Деспина и палење на билдери на мотор со тетоважи а без врат.

Затоа жена секогаш треба да се сослушува. Која жена до сега изјавила дека е спонозруша? Или дека се плеска со секој втор? Или дека колку год и да е со тебе, ако начека подобра прилика ќе те остави без око да и трепне? Никоја, но токму на вакви моменти, приказни и потези ги осознаваш какви се. Она со право мисли дека може да те замачка тебе со убави зборови и најчесто им успева. Ти како машко или ја буљаш во цицки или не сакаш многу да се замараш со глупи тематики па наседнуваш на нејзините слаткоречиви пеглања. А се што треба е само малку да размислиш логички.

Ете тоа е Неса. Не морам да бидам жена за да знам какви сте. А такви сте. Може да ме мразите дека го пишувам тоа што го гледам и дека немам баш измазнет пристап како да го кажам тоа, може да ми лепите етикети, може до утре сабајле да се занимавате со мој приватен живот што е алтернатива на немоќен или немање аргумент како Тамора, ако ради тоа полесно спиете навечер арно. Ама сте какви што сте. Малкумина од вас имаа доблест барем да го признаат тоа. Да не се лажеме, барем јас најмногу не сакам да сум пристрасен во постовите, гледам да го исклучам оној дел дали мене ми се свиѓа нештото или не. Јас само пишувам како гледам без да инволвирам мои лични преференци тука.
 
A

AnFem

Гостин
Sussaro, за да ти ја доловам поентата за расипаноста, која за жал е присутна сѐ повеќе и кај двата пола, треба ли и јас да почнам да раскажувам искуства и примери со „фраери“, кои лажеле по неколку жени и биле со сите нив во исто време? Знаеш на колку такви сум налетала? . На еден „бивши“(во наводници затоа што, за среќа, го открив што гомно е после една недела) му пружив рака за тоа како успеал да лаже истовремено 3-4 жени. Со сите бил во врска, со сите излегуваше навечер... Проблем му било само што морал да трча од еден состанок на друг во истиот ден. Ова е само еден пример, можам да ти ги кажам милион. Слаткоречиви курвари, кои те гледаат во очи и те лажат. Не сум можела ни да поверувам колку некој може да биде расипан.

Е сега, разликата меѓу мене и тебе е покрај целото тоа негативно искуство што сме го имале, директно или индиректно, ти спиеш со отворени очи, а јас продолжувам да верувам во искрена љубов без задни намери.

Избегавме од тема.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.694
Sussaro, за да ти ја доловам поентата за расипаноста, која за жал е присутна сѐ повеќе и кај двата пола, треба ли и јас да почнам да раскажувам искуства и примери со „фраери“, кои лажеле по неколку жени и биле со сите нив во исто време? Знаеш на колку такви сум налетала? . На еден „бивши“(во наводници затоа што, за среќа, го открив што гомно е после една недела) му пружив рака за тоа како успеал да лаже истовремено 3-4 жени. Со сите бил во врска, со сите излегуваше навечер... Проблем му било само што морал да трча од еден состанок на друг во истиот ден. Ова е само еден пример, можам да ти ги кажам милион. Слаткоречиви курвари, кои те гледаат во очи и те лажат. Не сум можела ни да поверувам колку некој може да биде расипан.

Е сега, разликата меѓу мене и тебе е покрај целото тоа негативно искуство што сме го имале, директно или индиректно, ти спиеш со отворени очи, а јас продолжувам да верувам во искрена љубов без задни намери.

Избегавме од тема.


Види ја мојата конверзација со Леандра наместо одговор.

http://forum.kajgana.com/threads/Верноста-некогаш-би-издржале-ли-сега.68855/page-16#post-6071136
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Синко се ти се тоа курви у глобала нема жена што не е, само епитетот малку им смета .
Помири се со тоа продужи со животот и кљафтај дур можеш. :icon_lol:
Ако исправаш криви дрини никогаш нема да бидеш во право нити ќе ти признаат дека тоа е така,секогаш таа ќе биде хероината секогаш таа ќе биде жртвата секогаш таа ќе биде во право. Колку да не си згрешил ништо колку и да си бил во право ти си ѓубре, епа кога веќе си зш на празно да те зборат ?Кога гледаш шо се случува спопикај и го така педерски и така курвински да не знае кај да се сврти, верувај повеќе ќе те цени и никогаш ништо лошо нема да каже за тебе дури и некој друг ако каже нешо лошо очите ќе му ги ископа.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.694
Синко се ти се тоа курви у глобала нема жена што не е, само епитетот малку им смета .
Помири се со тоа продужи со животот и кљафтај дур можеш. :icon_lol:
Ако исправаш криви дрини никогаш нема да бидеш во право нити ќе ти признаат дека тоа е така,секогаш таа ќе биде хероината секогаш таа ќе биде жртвата секогаш таа ќе биде во право. Колку да не си згрешил ништо колку и да си бил во право ти си ѓубре, епа кога веќе си зш на празно да те зборат ?


Да, во право си, ама не е дека не сум се помирил или дека мислам дека ќе признаат некад. Повеќе ми е дебатата, јас сакам да се расправам, да мрчам, да се заакам со некого или некоја и појако ако треба, мене тоа ми е интересно, на пример уживав во конверзациите и расправиите со Мнемозина на тематика жени. Добро, ја има и онаа нишка каде што се ставам во улога на советодавач оти искрено малце ми е жал за се што им се случува на момците, кои не се ни свесни за тоа. Знаеш, кога ќе ти дојде другар скршен прашувајќи се каде згрешил со тоа што гледал се да биде во најдобар ред се обидуваш некако да му објасниш што-како, не сум ги тешел, сум ги доутепувал може и повеќе од што биле утепани во тој момент, ама знаеле дека е за нивно добро. Дур и на форум и на ПП луѓе барале мислење или совет од мене, ми раскажувале по некоја потажна приказна, никој не сум одбил. Во главном од тие 2 причини пишувам, мене работите ми се одлично јасни од порано.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Јас имам само едно прашање Суси. Што му фалело на типот од 5 годишната врска. Ако ми одговориш „ништо, прекрасен човек“, тогаш искрено сум навредена од тоа што сите жени ги споредуваш со комшивката која очигледно била спонзоруша (а сада прича српски). Може до таму било бе Суси, пет години пет, ништо не се случува, нема веќе разбирање, нема романтики, нема ништо, и дошло време за крај. Типот малце и ги отворил очите дека не мора да биде мизерна и да трпи, и се заљубила. Ништо страшно. Можело и нејзе да и се случи исто, па типот да запознал некоја од незнамтикаде и она да биде заебаната. Животот продолжува, си ги собираме тестисите од земја и продолжуваме понатаму.

И морам да ти кажам, колку и да ти е совршено тоа што ги слушаш жените до крајниот збор, сепак премногу анализираш. Не ти треба тоа, пушти срце малце, и онака ќе умреме еден ден. ;)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Да, во право си, ама не е дека не сум се помирил или дека мислам дека ќе признаат некад. Повеќе ми е дебатата, јас сакам да се расправам, да мрчам, да се заакам со некого или некоја и појако ако треба, мене тоа ми е интересно, на пример уживав во конверзациите и расправиите со Мнемозина на тематика жени. Добро, ја има и онаа нишка каде што се ставам во улога на советодавач оти искрено малце ми е жал за се што им се случува на момците, кои не се ни свесни за тоа. Знаеш, кога ќе ти дојде другар скршен прашувајќи се каде згрешил со тоа што гледал се да биде во најдобар ред се обидуваш некако да му објасниш што-како, не сум ги тешел, сум ги доутепувал може и повеќе од што биле утепани во тој момент, ама знаеле дека е за нивно добро. Дур и на форум и на ПП луѓе барале мислење или совет од мене, ми раскажувале по некоја потажна приказна, никој не сум одбил. Во главном од тие 2 причини пишувам, мене работите ми се одлично јасни од порано.
Нема некој штро не се изгорил,нема некој шо не се осеќал ко задње лајно џабе советуваш тоа ти е како мало дете да се утепаш од викање да не влага во огинот тоа ќе репне во него, е откако ќе се изгори после самото ќе вика џиш и упалљач кога ќе запалиш и ќе бега у друга соба да се сокрие позади кревет.
--- надополнето: 15 септември 2013 во 21:18 ---
Јас имам само едно прашање Суси. Што му фалело на типот од 5 годишната врска. Ако ми одговориш „ништо, прекрасен човек“, тогаш искрено сум навредена од тоа што сите жени ги споредуваш со комшивката која очигледно била спонзоруша (а сада прича српски). Може до таму било бе Суси, пет години пет, ништо не се случува, нема веќе разбирање, нема романтики, нема ништо, и дошло време за крај. Типот малце и ги отворил очите дека не мора да биде мизерна и да трпи, и се заљубила. Ништо страшно. Можело и нејзе да и се случи исто, па типот да запознал некоја од незнамтикаде и она да биде заебаната. Животот продолжува, си ги собираме тестисите од земја и продолжуваме понатаму.

И морам да ти кажам, колку и да ти е совршено тоа што ги слушаш жените до крајниот збор, сепак премногу анализираш. Не ти треба тоа, пушти срце малце, и онака ќе умреме еден ден. ;)
Знаеш шо е заебаното што сигурно у тие 5 години имала 5/6 други со кој што пробувала да најде нешо подобро и се ќљафтала а волот цело време и седел у резерва чекајќи си ја љубената. Ако сака друго и подобро нек иде нек го пушти човекот да си знае на што е а не курвинска работа додека не биде сигурна дека ќе најде подобар не го остава тоа е педерски во најмала рака. Ако на некој/а не и се свига не и паше нека иде у пичку матер тоа не значи да се ебе со кој стигне се додека не го најде вистинскиот кур и тогаш да го заебе типот кој 5 години вложувал во неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom