Змија долга 2 метри во Аеродром

Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Последниве два дена оваа вест стана актуелна, како на телевизија, така и на интернет. Змијата била забележана покрај некоја зграда во Стар Аеродром каде играле деца, се шетале бебиња и постојано минувале луѓе. Нешто повеќе ... http://mkd-news.com/zmija-so-zholti-rigi-vo-skopski-aerodrom-otrovnitsa-ili-ne-ne-se-znae-foto/

Што мислите, дали ова претставува опасност за Аеродромци или е една обична лага?
:)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нека се селат луѓево додека е време....ама ноќе.;) Ладно е и не можат да се движат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
леле лигуши, :D додека детонираа за обиколницата во Ѓорче вриеше од змии, сите се разбегаа и се симнаа од потресите. Кај нас најотровно нешто мислам дека е поскокот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
леле лигуши, :D додека детонираа за обиколницата во Ѓорче вриеше од змии, сите се разбегаа и се симнаа од потресите. Кај нас најотровно нешто мислам дека е поскокот.
Да ти искочи пред очи што ќе правиш..:vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да ти искочи пред очи што ќе правиш..:vozbud:
немам страв јас од влекачи, ги обожавам, напротив, сите можни емисии за змии на енимал и дискавери ги гледам :) а иначе мајов ми искочи една на крстот додека одевме по козјите патеки, сакав да ја фатам во шише ама ме премисли братучед ми :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
немам страв јас од влекачи, ги обожавам, напротив, сите можни емисии за змии на енимал и дискавери ги гледам :) а иначе мајов ми искочи една на крстот додека одевме по козјите патеки, сакав да ја фатам во шише ама ме премисли братучед ми :)
Абе од мали змичиња и гуштерчиња и ја немам страв..али змија 2 метра у шише не станува :icon_lol:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ова е некој смок,само уште неможам да установам кој вид на смок е.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Смок уште полошо..ако те затепа смок готов си.
Абе и смокот е змија,зошто така се мисли у народот.Не е змија,смок е :D
А незнам дали е полошо,дали да те плесне смок,или да те укаса шарка :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom