Уапсен е актерот Кили

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Според мене логички е дека ќе биде уапсен, регистриран корисник кој престанува да купува (се знае од кој), мора да има сопствен насад, пушти го 2-3 месеци да провериш да не имаш „крт“ што продава „на диво“, ако не - 100% сопствен насад, му влегуваш и го апсиш. На крај не е битно како и за што ја користиш, туку од кого (не)купуваш.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Грешка си за тоа дека не се користела марихуаната во Југославија 1933 година. Имам книга Pharmacopea Jugoslavica
објавена 1934 како стручна литература за фармацевти во која е пишана и оваа тревка....
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
За медицинска употреба доволно му се две стебла а не осумдесет.
И какви се овие глупости ''Слобода за Кили''?
Досега милјарда лица се затварани бидејки биле фатени со огромна количина трева во Македонија и никој не се замарал за нивна слобода али ај сеа бидејки Кили е интерен лик и актер и он не треба да биде затворен...какви глупости.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
30
Поени од реакции
32
Прво викаш за живот на близок си спремен на се а после викаш не држеле вода споредбите. Па ако немам пари за операција би била спремна банка да ограбам. Ама тоа правилно ли е? И дајте глупости, за медицински причини му биле осумдесет стебла, тоа е злоупотреба, не е медицински причини.

убаво ви пиша и Лурц, прашајте паталци, а не гаталци.
Објасни како банка да ограбиш со ризик некој да настрада , да нанесеш штета некому е исто со сопствено одгледување , да реков спремен на се но се има граници и морални вредности ако одобруваш насилство , сила, да оди ограби свесен си за последиците
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Грешка си за тоа дека не се користела марихуаната во Југославија 1933 година. Имам книга Pharmacopea Jugoslavica
објавена 1934 како стручна литература за фармацевти во која е пишана и оваа тревка....
И афион саделе од него правеле пити и ги продавале, арно ама сега е нелегален .
Ај сите да фатиме да садиме афион и да правиме пити во име на тоа дека порано се правело така.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
30
Поени од реакции
32
Грешка си за тоа дека не се користела марихуаната во Југославија 1933 година. Имам книга Pharmacopea Jugoslavica
објавена 1934 како стручна литература за фармацевти во која е пишана и оваа тревка....
не реков дека не се користела во југославија имам информација.читано за америка а апсолутно верувам дека се користела и тука само до сега не знаев (фала на информација)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Објасни како банка да ограбиш со ризик некој да настрада , да нанесеш штета некому е исто со сопствено одгледување , да реков спремен на се но се има граници и морални вредности ако одобруваш насилство , сила, да оди ограби свесен си за последиците
Нема да настрада, парите само ми требаат. Кој е будала да дава жквот за банка.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Да не се правам паметњакович ама за масло ти требаад многу саксии како што да направиш една тетратка треба да исечеш 20 дрва, така да дека дилал муабетот или нешто слично не држи баш вода..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Објасни како банка да ограбиш со ризик некој да настрада , да нанесеш штета некому е исто со сопствено одгледување , да реков спремен на се но се има граници и морални вредности ако одобруваш насилство , сила, да оди ограби свесен си за последиците
Кој може да гарантира дека тој што ја одгледува ќе му биде исклучиво само за свој потреби ? И ракија е дозволено да се дестилира исклучиво за сопствени потреби па ја продаваат.
Нема граница на човековата лакомост и крај.
Од една страна имаш закон кој што свесно го кршиш штом свесно го кршиш тогаш знаеш за последиците дали тоа било поради одгледување или пак поради конзумирање не е битно. Јас и консумирањето би го санкционирал кривично, па ако ти држи газот купувај и дувај, а не количини ова она.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
И афион саделе од него правеле пити и ги продавале, арно ама сега е нелегален .
Ај сите да фатиме да садиме афион и да правиме пити во име на тоа дека порано се правело така.
Точно мајсторе ;) баш у тоа е муабетот. Секој закон е менлив... :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Точно мајсторе ;) баш у тоа е муабетот. Секој закон е менлив... :)
Секој закон е менлив, но колку и да е глуп колку и да сметаш дека не ти одговара ти си должен да го почитуваш се додека е на сила и некој не реши дека треба да се смени.
Кирил е наркоман уште од тинејџер уште јас кога учев во средно идеше и држеше предавања за дрога и како тоа успешно ја излечил зависноста, дури една од омилените приказни му беше за другарот кој што се запишал во хемиско само за да научи како самиот може да си произведува хемиски супстанци.
Не е ни твое ни мое да решаваме кој закони ќе ги почитуваме а кој нема, и мене многу не ми се допаѓаат па ги почитувам.
Правилото овој праи вака па зошто и јас да не правам води до анархија а богами јас не сакам да живеам во анархија.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Секој закон е менлив, но колку и да е глуп колку и да сметаш дека не ти одговара ти си должен да го почитуваш се додека е на сила и некој не реши дека треба да се смени.
Кирил е наркоман уште од тинејџер уште јас кога учев во средно идеше и држеше предавања за дрога и како тоа успешно ја излечил зависноста, дури една од омилените приказни му беше за другарот кој што се запишал во хемиско само за да научи како самиот може да си произведува хемиски супстанци.
Не е ни твое ни мое да решаваме кој закони ќе ги почитуваме а кој нема, и мене многу не ми се допаѓаат па ги почитувам.
Правилото овој праи вака па зошто и јас да не правам води до анархија а богами јас не сакам да живеам во анархија.
Ако некој закон не ти се свиѓа тоа јавно треба да го кажуваш за да се смени. Никој не ти вика да живееш во анархија, но било кој закон доколку укажеш дека повеќе не треба да биде на сила ќе претрпи промени. Затоа е демократија нели?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Ако некој закон не ти се свиѓа тоа јавно треба да го кажуваш за да се смени. Никој не ти вика да живееш во анархија, но било кој закон доколку укажеш дека повеќе не треба да биде на сила ќе претрпи промени. Затоа е демократија нели?
кој те излажа дека живееш во демократија, да живееме во демократија мама не онаква каква што мислите вие дека треба да биде и во демократија има ограничувања .
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Објасни како банка да ограбиш со ризик некој да настрада , да нанесеш штета некому е исто со сопствено одгледување , да реков спремен на се но се има граници и морални вредности ако одобруваш насилство , сила, да оди ограби свесен си за последиците
не знам дали цела лабораторија треба да е за него. Плус нов расад.
Колку излегува од 1 стебло сушена марихуана? Негде читав инфо дека од 1 стебло во затворен простор се добивале негде 30, 60 па и 80 грама, зависно од условите. Ако средно е 40 грама, од 80 стебла тоа е доста количински. Колку му треба на човек во нормални граници за занимација дневно или неделно?

Банката беше прва помисла за лице навистина болно од тешка болест.
Еве овој случај каде украл 2 (две) монети од музејот не направил ништо за некој да настрада
http://24vesti.mk/razreshen-direktorot-na-veleshkiot-naroden-muzej
добил кривична и притвор за само 2 монети. Никого не нападнал.
Можам да одгледувам афион и да собирам зифт за сопствена употреба ама казниво е.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
А тие што се ЗА апсењето на Кили или било кој друг кој во одбрана вели дека му биле потребни саксиите за лечење, дали би дозволиле да се смени сегашниот закон за марихуана, еве во случај да кажеме на референдум?


И уште почуствително прашање: Дали сте ЗА да се притвори некој ваш близок роднина болен од рак доколку пробувал да засади саксии марихуана за лечење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom