Уапсен е актерот Кили

G

Geezer

Гостин
Не и тие треба да бидат уапсени во согласност со законот. Можеби и завчера уапсиле некого за истото, само не сме чуле за тоа, пошто нели не е актер или позната личност. Постојано читам во весници за луѓе кои им нашле марихуана во двор и се уапсени, само шо тие не се доволно познати да бидат етикетирани како “опасно“. Кили не е никаков политички фактор, искрено ако збориме.


Jaс па ги пратам тие локални медиуми и вести и знам дека никого не уапсиле, од таквите со саксии.
Не е политички, ама е фактор. Сите сме. Кој дигне глас и барем двајца го прочитаат, значи до некого допрело нештото.
Муабетов што го правиме е некако многу теоретски. Во секојдневната пракса е малку поразлично.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе пуштето го човекот да си пуши трава на раат, што ви направи јас само незнам. До курца се доени од власта, се некој вакви ликови апсат, безопасни. Смрдлива држава, им дошло до стеблата на Кили, бог да чува.

Колку е досаден овој закон за марихуанава тоа чудо едно.
 
B

babsyy

Гостин
Све ненормално у државава. Ќе земат ќе ракоплескаат што еден безштетник како Кили завршил позади решетки. Главниот проблем е што најголемите дилери, оние што се занимаваат со трговија на органи и сл. се оние што ги апсат ваквите. Ама ај нема везе, битно да се дешава нешто, 24/7 работат гомнарите со полна пареа, машала. :tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Jaс па ги пратам тие локални медиуми и вести и знам дека никого не уапсиле, од таквите со саксии.
Не е политички, ама е фактор. Сите сме. Кој дигне глас и барем двајца го прочитаат, значи до некого допрело нештото.
Муабетов што го правиме е некако многу теоретски. Во секојдневната пракса е малку поразлично.
А кога беше у затвор пред неколку години, мање-више за истото, и тоа ли беше политички?
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Сега ќе има драма со Јанкуловска... МВР она МВР тоа МВР бља бља бља
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Што се случува бе луѓееееееее....
Нашиов Кили гарант див коноп одглеувал (ко чичо Дуле фармерот) овие го апсат демек марихуана одледувал...
Турскине актери (конкртно оној Езел шо го глумел) кикирики купувал, они го апсат демек кокаин зимал....
Си одгледуваш дома билки и јадеш кикирики и next thing you see.. те носат апсаана...
Се е у ку**ц отидено..... :D:D:D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Реално, Кили е влијателен кон јавното мислење колку шо Марјан Начевски е влијателен во ЕХФ.

Ова основано на сомнението дека го уапсиле заради „можно јадење гомна“ после, против нив. Не викам дека не е за тоа, не им е првпат, ама колкав импакт ми имало уште едно „Ма немој да ме јебеш“ за посериозни работи? Никаков. Веднаш може да кажат: Овој е џанак, не знае што збори. Ако издаде нешто, ќе му верува поголемиот публикум демек? Ааа да. А докази црно на бело за нешто дека има, тешко.

Не знам што направил Кили за да има толкаво идолизирање на неговиот лик? Еве и Џамбазов беше по дрогата, ама барем човекот има стварно белег оставено. Кили шо? Тетовирање? Ма немој да ме јебеш? Мене лично човекот ми е еден од најантипатичните во државава и пример каков „не треба да бидеш кога ќе пораснеш“.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Барем да почекаа да заврши сезоната за берење и онака има срање ганџа. Баш ќе сакав да пробам од на Кили тревата. :)
 
G

Geezer

Гостин
А кога беше у затвор пред неколку години, мање-више за истото, и тоа ли беше политички?


Чекај, сега ти се зафркаваш со мене? Реков дека не е политички, мотивите се можеби такви, можеби. Фактор е, но ќе повторам не политички. И политички затвореник не е исто со неистомисленик.

Кај нас, младината е расипана. За во мојов град зборувам. Пушат трева од 6-то одделение, секое второ дете. Секое. Запрепастувачки е. Полицијата ги знае дилерите и оние кои ја конзумираат марихуаната, а не презема ништо. Кили да не е крив, кој одгледувал саксиии само за него и негова душа?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.840
Поени од реакции
14.207
Добар промет им направил на овие од кај што ги купил саксиите.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
има луѓе со по цели ниви насадени на Зајчев рид, па сеа се фатиле за најголемиот мераклија, кој за своја душа си ја одгледувал. Али мора МВР да се пофали со нешто дека работат :sleep:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Според податоците од МВР, во викенд куќата на актерот во селото Визбегово при извршен претресво подрумот од куќата во две специјално подготвени и опремени простории пронајдени се 25 саксии со стебла канабис сатива во висина од 0,7 м до 1 м, 33 саксии со стебла во висина од 2 см до 30 см, 2 саксии со овенати стебла, еден пластичен сад во кој има електричен систем за наводнување и 20 (дваесет) стебла во големина од околу 10 см, рефлектори, термостат, приклучоци за струја, продолжни кабли, вентилатори...

Ете бе зошто го уапсиле...
Како смеел да дозволи 2 стебла да му овенат.... џубре !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom