Група Б | Јесенице | - ЕП Словенија 2013

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ај некој шо се разбира поише од мене у кошарка, нека објасни зашо би требало да се плашиме од босанциве?
Затоа што може, на тој Телтовиќ да му тргне и да погодува шутеви како денес што ги земаш без изградена позиција,од ниакде, и така да дотера до кај 30 пеона само он, а ако ги повелче и влезат у еуфорија тогаш опасен е и тој Џедович знае да распали и он, а и нигерот им е солиден така да не треба предвреме заради тоа да си ја запишуваме победата.
За Литванциве сум сигурен дека ќе ги тепаме немаат шанси против нашата одбрана.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Затоа што може, на тој Телтовиќ да му тргне и да погодува шутеви како денес што ги земаш без изградена позиција,од ниакде, и така да дотера до кај 30 пеона само он, а ако ги повелче и влезат у еуфорија тогаш опасен е и тој Џедович знае да распали и он, а и нигерот им е солиден така да не треба предвреме заради тоа да си ја запишуваме победата.
За Литванциве сум сигурен дека ќе ги тепаме немаат шанси против нашата одбрана.
Одбраната на босанциве им е швајцарско сирење, колку сака нека му тргне на Телетовиќ, ако не успееме да ја искористиме слабата игра на босанците у одбрана џабе сме дошле на првенствово.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
766
Поени од реакции
256
Летонија игра како на тренинг, премногу лесно ...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ако сме ние на ниво, има да се прошетаме низ групава :coffee:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Одбраната на босанциве им е швајцарско сирење, колку сака нека му тргне на Телетовиќ, ако не успееме да ја искористиме слабата игра на босанците у одбрана џабе сме дошле на првенствово.
Ама ако им тргне шутот сигурно нема раштимано да играат во одбрана како денес, а и со нас имаат уште една утакмица па може колку толку да ја подгинат нивната форма што значи, не треба пред време да си ја рачунаме победа. А плус тоа ние не сме и некоја напаѓачка репрезентација, едноставно ние многу тешко ќе победуваме ако не даваме по минимум 10 тројки на утакмица.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Ова не личи за утакмица што треба да е на Европско првенство. Не знам што дошле Босанциве со ваква игра.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ама ако им тргне шутот сигурно нема раштимано да играат во одбрана како денес, а и со нас имаат уште една утакмица па може колку толку да ја подгинат нивната форма што значи, не треба пред време да си ја рачунаме победа. А плус тоа ние не сме и некоја напаѓачка репрезентација, едноставно ние многу тешко ќе победуваме ако не даваме по минимум 10 тројки на утакмица.



Босанците никогаш не ни играле одбрана а тренер сега им е Аца Трица,сега па нема ни да пробаат да играат кошарка.

Се им е индивидуално,мислиш НБА гледаш .Кој ја фати под нивен кош завршува на другата страна на противнички кош.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Телетович шутевиве ''ала Перо Антиќ'' :rolleyes:

Па Телетовиќ во принцип е сличен играч на Перо, со тоа што Перо е многу подобар скокач и во одбрана, додека Телетовиќ е многу поефикасен шутер. Затоа и ме плаши дека Перо ќе има слична минутажа на онаа на Телетовиќ во НБА.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Сега бог да даде Црна Гора да испадне од групава... Ќе навиваме за сито и решето макар и ние да отпаднеме да отпаднат и малите Срби.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ова што ја гзаат Литванија добро ќе е или? :oops: мене ми делува ко да не ќе е..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom