Студентски домови

Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Дали, тие шо сме втора година и аплицираме наново електронски, е можно документите шо ги поднесовме првиот пат да си ги земиме. Пошто семејно материјално уште три пати да вадам пак исто че ми покажи.

Другарка беше да си ги земе и не и ги дале.
И рекле се наново да си извади документи.
За тие што прашувавте од кај да купите меница јас лани земав од ТТК банка.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Немам цимерка.... :place:
годинава нема бирање на цимери и нема потоа менување на цимери.
Собите ќе се распоредуваат од министерство и рандом. Освен апсолвентските. Така ми кажаа.
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
годинава нема бирање на цимери и нема потоа менување на цимери.
Собите ќе се распоредуваат од министерство и рандом. Освен апсолвентските. Така ми кажаа.
Епа тогаш молам Бога среќа да ме служи и за соба и за цимерка. :pipi:
 
Член од
22 јуни 2012
Мислења
116
Поени од реакции
60
Како нема бирање на цимери? Ако сме сите на конечниот список, зашто не би ни дозволиле да сме у иста соба?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
3те сличкиња има одредено точно големина по колку да се?
--- надополнето: 1 септември 2013 во 15:37 ---
3те сличкиња има одредено точно големина по колку да се?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
3те сличкиња има одредено точно големина по колку да се?
--- надополнето: 1 септември 2013 во 15:37 ---
3те сличкиња има одредено точно големина по колку да се?
Нема точно одредена, у принцип се носат оние стандард големина за документи.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
годинава нема бирање на цимери и нема потоа менување на цимери.
Собите ќе се распоредуваат од министерство и рандом. Освен апсолвентските. Така ми кажаа.
мислам дека можеш да бираш што сакаш :D
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ќе оди некој утре да се вселува , ако сака да пише потоа дали може да се бира цимер и соба ?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Како нема бирање на цимери? Ако сме сите на конечниот список, зашто не би ни дозволиле да сме у иста соба?
мислам дека можеш да бираш што сакаш :D
собите нема да ги делат од совет на станари. Лани тие ги делеа и можеше да си бираш соби и цимери. Годинава советот на станари нема да има допирна точка со делењето на собите. Така ми кажаа тие. И луѓето што се совет на станари се чудат кој и како ќе ги определуваат собите и цимерите.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ќе оди некој утре да се вселува , ако сака да пише потоа дали може да се бира цимер и соба ?
собите нема да ги делат од совет на станари. Лани тие ги делеа и можеше да си бираш соби и цимери. Годинава советот на станари нема да има допирна точка со делењето на собите. Така ми кажаа тие. И луѓето што се совет на станари се чудат кој и како ќе ги определуваат собите и цимерите.
Комшијата ми кажа дека се јавил си резервирал соба и 15-20 ќе оде ќе си се вселе.

Изгледа прв ќе го скршам маразот :D
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Знае некој кога ќе има резултати за бруцоши?
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
Знај некој за сигурно дали треба нови документи за тие шо ќе аплицират по втор пат???
Оти некој велат не му ги давале од министерството ко си ги побарале, а овај тука поинаку кажва http://sitel.com.mk/mk/konkurs-za-3106-slobodni-mesta-vo-studentskite-domovi-0
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Информација: 4200 денари месечно ќе било у Гоце годинава :eek: . Мора некој да ги покрие трошоците за оние што се ослободени од плаќање изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom