Студентски домови

Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
За тие шо сме примени, сместувањето уште е од 1 до 10ти или и таму ќе има промени?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
За тие шо сме примени, сместувањето уште е од 1 до 10ти или и таму ќе има промени?
нема да има промени за нас, собери си ги документите потребни за вселување и појди си во понеделник да си земиш соба.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Секоја година еден жирант е татко ми па никогаш не праеле проблем. Да не е и тоа сменето годинава?
Јас мислам дека неможе да ти биде жирант само тој родител што ти е пишан да ги подмирува долговите,другиот мислам дека може
Можит да е жирант секој вработен, така да не е проблем едниот жирант да е родителот, јас 4 години се сместувам во дом и сите пати татко ми е едниот од двата жиранти.
И немат тука шо да е нелегално, ако не плаќат татко ти, се активират жирантот (татко ти) и го гонет правно после па ке морат да платит...

Иначе... КУЗМАН !!! :vozbud:
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
-Обврска за жиранти
- Копии од личните карти на жирантите
- Меница од 100 денари (најдобро да ја однесете празна, па ако треба ќе ја пополните таму)
- Kопија од лична карта на студентот
- Платена станарија за месец септември
- Платено КЗЖ (културно забавен живот) - 250 денари
- Три сликички.
А на вселувањето треба да одиме со уплатници од платена станарина и КЗЖ? Од кај да знам како да ги пополнам..
И ај кажувајте во Стив во која зграда од машките има повеќе кревети со 5 соби :D
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Каде може да се најде документот за обврска за жиранти?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
А на вселувањето треба да одиме со уплатници од платена станарина и КЗЖ? Од кај да знам како да ги пополнам..
И ај кажувајте во Стив во која зграда од машките има повеќе кревети со 5 соби :D
Втората лани 90 % беа со 5, онака грубо земено. Првата ретко имаше со 5 колку шо знам.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
10
Поени од реакции
0
освен образец за жиранти за колку месеци треба потврди за примена плата?
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
^ Нели потврда за примена плата носевме, зошто пак?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom