Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
A нели треба да ги возат шевролетите???? бај д веј Мерцедесите на Мајкл и Видич(y) највеќе мерак ми прават
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Не знам баш колку е точно ова, не можеме ние да преговараме било што со Тиаго доколку не ја информираме Барселона или не постигнеме некаков договор со нив. Во случај на вакво нешто може да не пријават на ФИФА и казна да добиеме. Така да не ми се верува некако.

Ерик Стил е нов тренер во Шрусбери, тренерот на голманите на Шрусбери си заминал во Нотингем и Ерик е замената.

Ван Велзен е на проба во Утрехт, веќе настапил на пријателски меч за нив.

Доналд Лав од академијата потпишал прв професионален договор со клубов.

Ќе биде интересен пресот на Мојс после.
Па нели ако ја платиме откупната клаузула нема потреба да се договараме со Барса нешто како Баерн што направи го Геце?
Graham Hunter @BumperGraham
More questions about #Thiago. He has €18m buy out clause. United don't 'make offers'. Either that clause is paid or not. Vat = another issue
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.877
Поени од реакции
63.675
ke има live stream од пресот после?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
ke има live stream од пресот после?
НА ссн рекоа ке идат во живо ,али најдобро ке биде да се најде линк од МУТВ они од 16,30 ке идат во живо. Ако најдам/најдете линк од МУТВ постирајте


---
На визвиг стои манчестер јунајтед од 16,45
http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=209605&part=sports
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Ете и ЕлМундо зборува за можноста Мојс денес во 5 часот да го официјализира трансферот на Тиаго во Манчестер. Срање ! Каде што има чад изгледа ќе има и оган.

Инаку Манчестер немора да испрати понуда до Барца, доколку се договори со Тиаго едноставно ја плаќаат клаузулата и готов е трансферот !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ете и ЕлМундо зборува за можноста Мојс денес во 5 часот да го официјализира трансферот на Тиаго во Манчестер. Срање ! Каде што има чад изгледа ќе има и оган.

Инаку Манчестер немора да испрати понуда до Барца, доколку се договори со Тиаго едноставно ја плаќаат клаузулата и готов е трансферот !
не знам зошто се нервирате толку кога и така кога тогаш ќе ви се врати Тиаго, барем нека не стабилизира нас додека се ослободи место во Барса :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.551
Поени од реакции
43.024
Едвај чекам да дојде 5 часот. :vozbud:

Има уште саат и кусур, ама знам дека дотогаш сигурно ќе гледам одличен тенис на Спортклуб, така да нема да имам проблеми со стрпление и слично. :D

Иначе, кога дојде Перси низ дворот ја пеев He scores when he wants, оти пред тоа со еден другар што навива за Манчестер цел одмор ја пеевме на плажата (сигурни бевме дека иде :D). Сега истото чувство го имам за Тиаго, дека ќе биде одличен трнсфер и дека ќе растура. Само не знам песнична за него. :D

P.S. Нема враќање во Барса после тоа бе. Не сакам да слушнам такво нешто уште еднаш оти че ве пукам! Бар не во овој фан клуб!!! (во стил на Гигси ова со извичниците :D)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.877
Поени од реакции
63.675
Едвај чекам да дојде 5 часот. :vozbud:

Има уште саат и кусур, ама знам дека дотогаш сигурно ќе гледам одличен тенис на Спортклуб, така да нема да имам проблеми со стрпление и слично. :D

Иначе, кога дојде Перси низ дворот ја пеев He scores when he wants, оти пред тоа со еден другар што навива за Манчестер цел одмор ја пеевме на плажата (сигурни бевме дека иде :D). Сега истото чувство го имам за Тиаго, дека ќе биде одличен трнсфер и дека ќе растура. Само не знам песнична за него. :D

Пеј сега, he assist when he wants...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
17:10 - Gibson fee agreed.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom