Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
^^^
Јасно е тоа...Ама наводно не побарал писмено трансфер барање до клубот, туку тоа било разговор со САФ. Сега ќе прави се за да излезе од го*ната во кој сам влезе и прави се и сешто околу тоа.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
^^^
Јасно е тоа...Ама наводно не побарал писмено трансфер барање до клубот, туку тоа било разговор со САФ. Сега ќе прави се за да излезе од го*ната во кој сам влезе и прави се и сешто околу тоа.
Абе си признава дека зборот му вреди колку една кофа гомна :facepalm:
Јас и покрај сево ова сакам да остане во клубот пошо беше/е добар играч и може да те извади од кал со еден шут,но тоа не значи дека ќе го поштувам,кај мене ја има изгубено почитта и нема шо да думам за него ако остане супер ако не чао фала многу за се.
 
2

~2A

Гостин
Абе си признава дека зборот му вреди колку една кофа гомна :facepalm:
Јас и покрај сево ова сакам да остане во клубот пошо беше/е добар играч и може да те извади од кал со еден шут,но тоа не значи дека ќе го поштувам,кај мене ја има изгубено почитта и нема шо да думам за него ако остане супер ако не чао фала многу за се.

Премногу се замараш (те) со работи кои што не ве засегаат вас. Освен вие самите што си создавате (не)потребни нервози.
Руни со 250те не му е гајле дали ти форумџијата budaletinka_r или било кој го поштова или не.

Фудбалот е само обична игра во којашто ти како фан или навивач, навиваш и посакуваш да победи твојот омилен тим.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Премногу се замараш (те) со работи кои што не ве засегаат вас. Освен вие самите што си создавате (не)потребни нервози.
Руни со 250те не му е гајле дали ти форумџијата budaletinka_r или било кој го поштова или не.

Фудбалот е само обична игра во којашто ти како фан или навивач, навиваш и посакуваш да победи твојот омилен тим.
Јас па цело време мислев дека заради мене му паднала косата:icon_lol:
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Koга ќе ми текне на автоголот на Фил, последното коло 2007ма година мислам кога се решаваше шампионот и губевме 2-0. И фацата што ја направи и се фати за глава :pos:
 
2

~2A

Гостин
Јас па цело време мислев дека заради мене му паднала косата:icon_lol:
Интересна шега, само доцна е ќе се рассонам, па затоа ќе се воздржам од долгометражно смеење.


Пак исто, гајле му е на Руни кога со 250те илјади пак може да си насади коса. :cool:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.574
Поени од реакции
43.116
Koга ќе ми текне на афтоголот на Фил, последното коло 2007ма година мислам кога се решаваше шампионот и губевме 2-0. И фацата што ја направи и се фати за глава :pos:
Не беше последно. И не беше аФтогол.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Интересна шега, само доцна е ќе се рассонам, па затоа ќе се воздржам од долгометражно смеење.


Пак исто, гајле му е на Руни кога со 250те илјади пак може да си насади коса. :cool:

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.574
Поени од реакции
43.116
Шо теј филмо бе? :facepalm:
8:41

:P
Не беше последно коло. :) Челзи играја со Болтон тоа ден. Јас, ти, Коста и Драган гледаме прво полувреме дека Драган. Челзи водаа, Манчестер губише ни са смејаа малце. :D На полувремето си одеме. Поточно, ти си оде, јас и Коста одеме дека мене у старта куќа да глејме. На крајта Манчестер тепа 2-4, Челзи играја 2-2. Са скина пцуејќи, а јас смеајќи. :D Може ќе ти текне сеа, не знам. У секој случај, ваа сезона последното коло го играјаме дома со Вест Хем, Тевез ка ни даде гол, ка на тепаа 0-1 и са спасија од испаѓајне. А Челзи играја 1-1 со Евертон мисљум, ама веќе беме прваци. :D

П.С. аВтогол беше. :*
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Лее кога ќе ми текне Иглс какво голче лупна хаха. Стално бош играчи од младите не иставале последните кола. Иглс, Македа хахаха.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.903
Поени од реакции
63.780
Не помнам каков беше кредибилитетот на Дејли Стар, ама според нив, во наредниве 48 часа би требало да се официјализира трансферот на Алкантара во Јунајтед...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.334
Поени од реакции
21.752
Гледајќи го видеото на The Edge^ колку само ми недостига ПЛ(и Примера, Бундес... било каков фудбал воопшто, ама ПЛ посебно). А тек е јули...
Иначе, ManUtdChampions брат, шо дијалект ти е тоа погоре? :D (претпоставувам гевгелиски).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
колку да се најде у муабет, не му замеравај.

Готов е трансферот, сега со Руни е проблемот, и да го продаваме, никој не го сака ниту па сака платата да му ја плаќа. За дебелото нема лек, ќе си продужи да се дебелее, тоа е.

Нареден трансфер е еден од Бејнс/Гарај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom