Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
20 јуни 2012
Мислења
147
Поени од реакции
40
кога сме кај калкулус , за К2 дали важи ако си освоил на колоквиуми или испит поени за положување пример теорија над 16 и ако препоалгаш задачи и теорија на испит и ако освоиш помалку од 16 дали тие претходно ти важат ?
дали се зема максимум-от од сите полагања на испит за задачи и теорија?
и дали има врска дали ке полагаш само задачи , теорија , или заедно двете ?

Некој што го поминал К2 задачи , ако може нека даде совет како да истам 60% на задачи , на што да се обрни внимание при учење и кои задачи да се вежбаат.

или ако изгледа премногу амбициозно 60% на задачи, дали со време да преполагам теорија па да треба да истам помалце на задачи.

Фала однапред
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
кога сме кај калкулус , за К2 дали важи ако си освоил на колоквиуми или испит поени за положување пример теорија над 16 и ако препоалгаш задачи и теорија на испит и ако освоиш помалку од 16 дали тие претходно ти важат ?
дали се зема максимум-от од сите полагања на испит за задачи и теорија?
и дали има врска дали ке полагаш само задачи , теорија , или заедно двете ?

Некој што го поминал К2 задачи , ако може нека даде совет како да истам 60% на задачи , на што да се обрни внимание при учење и кои задачи да се вежбаат.

или ако изгледа премногу амбициозно 60% на задачи, дали со време да преполагам теорија па да треба да истам помалце на задачи.

Фала однапред

Мислам дека се зема максимумот,еднаш ја прашав Александра така ми рече.
А јас би одела на цел испит, на теоријата релативно лесно можеш да извадиш многу поени и да ти треба минимумот на задачи.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Кога сме кај К1, има ли некои лански или овогодишни прашања од теорија шо се паднале, или знае некое прашање шо се паѓа сигурно, знам дека Бакева не ги дава тестовите, али може се нашол некој јунак да ги слика :D , аа и иначе последно шо излезе од дотичната, беше дека ја кренала границата на 55 поени, 52,5 малце и се виделе. And in that moment you just say fuck it...
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
Кога сме кај К1, има ли некои лански или овогодишни прашања од теорија шо се паднале, или знае некое прашање шо се паѓа сигурно, знам дека Бакева не ги дава тестовите, али може се нашол некој јунак да ги слика :D , аа и иначе последно шо излезе од дотичната, беше дека ја кренала границата на 55 поени, 52,5 малце и се виделе. And in that moment you just say fuck it...

Дотичната колективно ќе ебава матер на цело ФИНКИ со веројатност и статистика дур не ја тргнат од предметот
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
Кога сме кај К1, има ли некои лански или овогодишни прашања од теорија шо се паднале, или знае некое прашање шо се паѓа сигурно, знам дека Бакева не ги дава тестовите, али може се нашол некој јунак да ги слика :D , аа и иначе последно шо излезе од дотичната, беше дека ја кренала границата на 55 поени, 52,5 малце и се виделе. And in that moment you just say fuck it...

Па јануари границата беше 55 :)

Научи ги тие 3-4 поважни теореми, Рол, средна вредност, таквите...Имаше еден pdf со цела теорија собрана на едно место, јас од него учев, ама 32 страни да научиш да ги пејш, и немаш проблем. Ќе видам дали го иам уште во компјутер и ќе го закачам, ако не побарај по групине сигурно го имат.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
^имам еден од 17-18 страни ако е тој истиот за кој мислиш.(кај и да е деновиве ќе почнам непшто од него).
А иначе за границата не знам како беше во јануари, ама знам дека имаше колеги на списокот кои со над 52.5 поени имаа право на оцена... (дали ја спуштила па се предомислила не знам, само глупо е за едни вака за други инаку).
 
T

TheThinker

Гостин
Некоја добра душа да ми прикачи задачи за цсс, само не оние од курсес? Фала многу :)
 
T

TheThinker

Гостин
Еве ти на CodeCadamy решавај си курсот http://www.codecademy.com/tracks/web. Не е математика, па да има задачи за CSS :D
Фала :) Задача е, кај нас (на ФИНКИ барем) добиваш хтмл и пдф со тоа како треба да изгледа финишот на страната, откако ќе ја средиш со цсс. Како инаку би дефинирал што е? :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Фала :) Задача е, кај нас (на ФИНКИ барем) добиваш хтмл и пдф со тоа како треба да изгледа финишот на страната, откако ќе ја средиш со цсс. Како инаку би дефинирал што е? :D

Задача добиваш на колоквиум/испит, за вежбање земај прави си странички... нема збирка задачи CSS :D
 
Член од
20 јуни 2012
Мислења
147
Поени од реакции
40
Ај ако не кој ја има да ми ја прати по порака книгата по калкулус
Anton Bivens Davis CALCULUS early transcendentals 8th edition
или 7th edition.
јас ја имам 9th edition ама немам Solutions Manual за неа.
или пак ако некој има Solutions Manual за 9th edition нека пушти.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
Јас иам решенија на 7то издание ако ти врши работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom