Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Дали знае некој дали и како се подесува кога ќе напишам статус или ставам песна да покажува кај се наоѓам?
На пример да пишува: near Skopje
Допиши после линкот: Near Skopje...

а да прочиташе неколку поста погоре немаше да го поставиш прашањево...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Допиши после линкот: Near Skopje...

а да прочиташе неколку поста погоре немаше да го поставиш прашањево...
Па видов јас погоре, но членот што го постави прашањето доби одговор од типот сам да си внесе место, а јас убаво прашав за кога ќе внесам статус или песна да покаже самото, како што покажува кај некои.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Па видов јас погоре, но членот што го постави прашањето доби одговор од типот сам да си внесе место, а јас убаво прашав за кога ќе внесам статус или песна да покаже самото, како што покажува кај некои.
Тоа е со мобилната апликација, сама ти ја одредува локацијата ако ја имаш вклучено
 
Член од
8 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
5
Ми треба мала помош...
Дали некој знае како да направам на facebook наместо e-mail да ми стои телефонскиот број и пред да се уклучам да ми стигне код на телефонот?
Фала однапред :)
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Тоа е со мобилната апликација, сама ти ја одредува локацијата ако ја имаш вклучено
Фала многу, успеав :)
Сепак кога пишувам статус или ставам песна требало на втората опција за место да го одберам својот град и после тоа на следното пишување статус или споделување песна го покажува местото.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Има ли некој начин како да допрам до новиот дизајн на фејсбук?

 
Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Има ли некој начин како да допрам до новиот дизајн на фејсбук?

https://www.facebook.com/about/newsfeed

Пробај го
Придружи се на листата на чекање за да ја добиеш новата почетна страница на интернетот. Побарај ја и за твојот iPhone, iPad и Андроид наскоро!
Вклучи се во листата на чекање. :)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
17
Јас го имам.
Посебно Graph Search многу е добар!



:vozbud:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Луѓе има некој друг проблем со фејсбукот вика
Facebook Will Be Back Soon
Facebook is down for required maintenance right now, but you should be able to get back on within a few minutes. In the meantime, read more about why you're seeing this message. Thanks for your patience as we improve the site.

или само мојов е изрод ? :cautious:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Кај мене си функционира најнормално :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Луѓе има некој друг проблем со фејсбукот вика
Facebook Will Be Back Soon
Facebook is down for required maintenance right now, but you should be able to get back on within a few minutes. In the meantime, read more about why you're seeing this message. Thanks for your patience as we improve the site.

или само мојов е изрод ? :cautious:
Епа убаво си вели Facebook is down for required maintenance, значи дека нешто надоградуваат средуваат, така да не би требало многу да трае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom