PayPal (официјална тема)

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Мислеш? Од каде ке знаат тие каде живеам јас.Им оставам под. од пасош дека живеам во бугарија.
Ти бараат сметка да им пратиш како потврда. Сметка со таа адреса. Е сега не знам дали и твоето име треба да е на сметката, претпоставувам не.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Треба да имаш, сметки за комуналии.
Сигурно ли ке ми бараат сметки од комуналии? Дали на тие што прават paypal акаунти од македонија преку словенија и бараат сметки од комуналии?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Сигурно ли ке ми бараат сметки од комуналии? Дали на тие што прават paypal акаунти од македонија преку словенија и бараат сметки од комуналии?
На тие од Македонија им бара документи ама никој досега не успеал да се верификува...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Сакаш да кажеш дека никој во Македонија нема потврден акаунт на Paypal?
Македонија не е во листа на пејпал и којзнае уште колку години нема да биде - нормално не може да се верификува.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Сигурно ли ке ми бараат сметки од комуналии? Дали на тие што прават paypal акаунти од македонија преку словенија и бараат сметки од комуналии?
Да, ќе ти побараат по некое време сметки од комуналии на кои го има твоето име затоа ти викам дека треба да живееш во бугарија.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Не мислеше на тоа, вистинска верификација има само кога е испратена копија од пасошот, сметки од комуналии со твое име на нив и копија од лична карта.
Оваа верификација што ти ја покажуваш и повеќето ја имаат е комплетно небитна, трае одреден период па после кога ќе ти ги побараат документите за комплетна верификација тогаш пошо неможеш да им ги испратиш ќе ти ја блокираат сметката (уште ако имаш пари на нејзе е тогаш ептен си се заебал)!
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Миналата година имав 1500 евра трансакции, оваа година имам малку повеќе од прочекот околу 800 до сега..Само ширете дезинформации нема веза.Ако си работиш како што треба никј не те чепка, ако се правиш хакер со пумпарици за пејпал хехехе.Чао :)
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 09:50 ---
Миналата година имав 1500 евра трансакции, оваа година имам малку повеќе од просекот околу 800 до сега..Само ширете дезинформации нема веза.Ако си работиш како што треба никј не те чепка, ако се правиш хакер со пумпарици за пејпал хехехе.Чао :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Миналата година имав 1500 евра трансакции, оваа година имам малку повеќе од прочекот околу 800 до сега..Само ширете дезинформации нема веза.Ако си работиш како што треба никј не те чепка, ако се правиш хакер со пумпарици за пејпал хехехе.Чао :)
Добро а ти побарале ли некогаш да им испратиш документи?

За твоја информација ова го прават за да се заштити пејпал од можна тужба од таа држава каде што е корисникот заради неплаќање данок / перење пари. Затоа го лимитираат и бараат документи.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Добро а ти побарале ли некогаш да им испратиш документи?

За твоја информација ова го прават за да се заштити пејпал од можна тужба од таа држава каде што е корисникот заради неплаќање данок / перење пари. Затоа го лимитираат и бараат документи.
Досега никој не ми побарал ништо.Зачленет сум на пејпал од 2008 година имам направено многу трансакции со многу пари, немам За верификација ми побараа мобилен и ми пратија смс со код, кодот го напишав на сајтот и толку, досега рв пат слушам на некој да му побарале белешка за струја...хехехехех :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Досега никој не ми побарал ништо.Зачленет сум на пејпал од 2008 година имам направено многу трансакции со многу пари, немам За верификација ми побараа мобилен и ми пратија смс со код, кодот го напишав на сајтот и толку, досега рв пат слушам на некој да му побарале белешка за струја...хехехехех :)
Добро ти си знаеш терај понатака.
--- надополнето: 12 јуни 2013 во 11:04 ---
Има многу форуми кои ја имаат оваа тема и се со легален пејпал па повторно им бараат да испратат документи.
Не е ова ништо ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom