Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Претпоставувам дека горниот е enzo camper ili traper,ако може цена на blank и комплет нож...благодарам
Ензо трапер Д2 ффг е моделот.
Бланкови немам, готовиот ензо зависи од челикот, одбојникот, материјалот на рачката и пиновите, во принцип од 6000 денари па нагоре.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Идете во бугарија има ножеви што душа ви сака и тоа по 1 евро.:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Идете во бугарија има ножеви што душа ви сака и тоа по 1 евро.:)
Не е поентата да се има нож од 1 евро....исто е ко да ти речам оди во одпад земи си автомобил по 200 евра се.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
50
Еве еден преправен Боуви....
Пред преправката (фабрички нож), тотално промашување....крива и неудобна рачка, одбојник претенок за боуви.....:



И после преправката, месинг, венге, кожа:





И бонус слика:

.

Abe da te matam ja tebe :). Se probav prethodniov vikend vo rachna izrabotka. Ne iskochi skros katastrofalno (ko za prv pat) ama sporedeno so tvoive izrabotki e ko da merish stokec (so lupnat far) i ferari so zgodna dunda u nego.

Sve na sve muda mi padnaa od rabota :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Дај стаи слика да видиме што испаднало:). Што точно праеше? Рачка, сечиво, футрола или се комплет?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ќе те биде!!! тренинг само
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Сечивото има многу чуден стомак, а и малку да било дроп поинт не ќе беше лошо. И рикасото (неостренот дел од ножот пред одбојникот) има многу улога во завршниот изглед на ножот. Рачката од ножов е копија од кујнски нож, што и не е лошо. Си ги утнал пиновите и тоа бајаги....нареден пат верувам дека ќе бидат на соодветно место.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
50
Fala na kontruktivnite kritiki momci. Forata e sho malce apansas mi iskochi idejata za praenje nozh. Mi se skrshi toj kulinarksiot (carving knife sho izgleashe kako proizvod na nesvet brak na chef's knife i shrafciger), shto beshe dolg izmegju 20 i 25 cm, pa zatoa e malce chuden meot na sechiloto.

Istata prichina e vinovna za pinovite, nemashe prostor da go napravam tang-ot podolg pa morav da se snadjam so toa sho go imam. Toa sho ne se vo linija e druga pricha :), ali edno sfativ: ima prichina zoshto ne se koristi klinec za raznituvanje ...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Еве уште еден Ензо некер.....правен е за една специјална личност.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
eMilanist што е со ножевите од Morakniv? Си чул нешто за нив? Едно другарче си куои такво ноже, не скапо 700-800 денари, па да прашам, ги бива или цената кажува се`?
Баш вака мислам изгледа:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Мора ножевите се одличен избор, се добива повеќе од тоа што кошта.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
eMilanist што е со ножевите од Morakniv? Си чул нешто за нив? Едно другарче си куои такво ноже, не скапо 700-800 денари, па да прашам, ги бива или цената кажува се`?
Баш вака мислам изгледа:
ги има ли уште во хубо?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
500-600 денари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom