Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Во врска со песните и авторството, не знам зошто не се оди на некои лесни брзи песни кои ги пратат светските трендови, кои нормално продуцирани од тимот на Каролина и испеани од неа ќе звучат квалитетно истовремено. Добро, ова поинаку се разбира од многумина, веројатно има и други проблеми, затоа што и оние кои кај нас правеле неквалитетни и лесни песни, ни нив веќе ги нема со нови песни, а не па Каролина. Така да до некаде ми е разбирливо ова.

Друго, искрено не верувам дека албумот ќе излезе оваа година. Од кога знам Авалон ги најавува албумите за некој период, па излегуваат дури по година-годинаипол од кажаното. Исто беше и со Знаеш колку вредам, Во заборав, Македонско девојче, Капка под небото, Комплиацискиот албум. Ако одиме по некоја ваква логика, поп албумот ќе излезе дури во 2015, реално 2016 :(
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Караманот, песнава да не има некаква врска со новото :pos:
Ајде новинари откривајте, не можам да издржам.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Караманот, песнава да не има некаква врска со новото :pos:
Ајде новинари откривајте, не можам да издржам.
Па песнава си нема врска со Каролина,таа песна мене лично многу ми значи и ме потсеќа на некои мои многу убави момент во животот.
Инаку она другово за кои се интересирате сите нешто веќе е откриено.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Епа не може први тука да го дознаеме или кога Свет/Вест ќе го го напишат? :pos:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Епа не може први тука да го дознаеме или кога Свет/Вест ќе го го напишат? :pos:
Нешто во Свет веќе има,али не откриле до крај точно,само делумно дека веќе не со Нико.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
671
Најјак женски вокал на нашава естрада! Каролина е поим за квалитет, професија и е да пее, а не да се лигави! На сцена си држи до себе.. она си е тоа што си е, нема глума, нема голотија, си се докажува со гласот, е тука јас многу ја почитувам! :) Со еден збор ПРОФЕСИОНАЛЕЦ! Омилени песни ,,За година две'', ,,Ти знаеш колку вредам'', ,,Се лажам себе'' (y)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Македонската ѕвезда во четвртокот била излезена во скопската дискотека Сектор.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН,
К А Р О Л И Н А
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мегапопуларната Каролина ја изведува Казна моја си ти

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Kaролина и Дадар на роденденот на Џабест
 
О

Опседната со мода

Гостин
Јас многу ја почитувам Каролина. И ми е многу симпатична, слатка, грациозна, пристојна, прибрана.. се што една пејачка треба да биде! Но, сакав да ги прашам оние кои се поинформирани од мене за нешто што разбрав за неа, но, не знам дали е вистина. Дознав дека Каролина абортирала бебе или пак го родила, но, го оставила во дом на 15 год.? Дали некој знае дали е тоа вистина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom