Владика Петар: Жените се виновни за големата стапка разводи во Македонија

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не сум, да не планираш да ме жениш? :)
Тогаш не знам што се залагаш за данок на ергени и моми? :confused:
Сакав едно време, ама кога го прочитав едно дете Касаро дека веќе си заборавила со кого имаш спиено конзервативецот во мене мора да те одбие.
И не ги сфаќај лично корпите што би рекол Стеф.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тогаш не знам што се залагаш за данок на ергени и моми? :confused:
Сакав едно време, ама кога го прочитав едно дете Касаро дека веќе си заборавила со кого имаш спиено конзервативецот во мене мора да те одбие.
И не ги сфаќај лично корпите што би рекол Стеф.
Ти во последно време се нешто лошо читаш, де иди крвта провери си ја да не не си добар. Даночни олеснувања за деца - данок за ергени гледаш нзс?
Заборавам со кого спијам, растурикуќа прва класа сум.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ти во последно време се нешто лошо читаш, де иди крвта провери си ја да не не си добар. Даночни олеснувања за деца - данок за ергени гледаш нзс?
Заборавам со кого спијам, растурикуќа прва класа сум.
Стварно сум прочитал даночни олеснувања за луѓе во брак, наместо даночни олеснување за луѓе со деца.
Ќе одам утре да направам крвна слика и рентген да видам што е работата со мене. :eek::confused:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
....Не сакам пар курви овде памет да ми солат на форум, а уште толку либерални идиокритети да им лижат газ само колку да би испаднале “урбани“ !
Русија и Украина накачиле наталитет.....да видим да не верујем....омразата кон темната кожа е отприлика слична како и во Франција и Британија - Русија е најголемиот колонизатор на планетава - харал по 9 временски зони и поробил се' што треба и не треба....нека си ја мислат сами за бомбашите од Кавказ кога им ја испокрале земјата - баш ме заболе за „браќата“....

Што се тиче парот курви......власта и црквата (мислам на организацијата на црквата) - тоа е тој пар....
Контејнерите ли се криви што се празни - па нема народ ништо да најде во нив?
Свесно се ишкаат проблемите од свое рамо, за да се прикрие „благосостојбата“ во која живееме....дур живеам во вакви услови ни ми се праат деца, ни ми се живее во брак - доста еден човек се малтретира, па уште 3-4ца да заебам.....кога ќе имаме економска, политичка стабилност (па макар и привидна) сите ќе бидеме horny, нема да ми треба брадиштето на Перица да се напалам....
А за поповиве, само комунисти се измислени.....цркви, културно наследство - ништо не беше заборавено или недај Боже запалено, ама затоа Перо, Иван исцелителот и слични мајмуни што го е**т народов беа таму кај што треба да биде таков гамад....
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Контејнерите ли се криви што се празни - па нема народ ништо да најде во нив?
Свесно се ишкаат проблемите од свое рамо, за да се прикрие „благосостојбата“ во која живееме....дур живеам во вакви услови ни ми се праат деца, ни ми се живее во брак - доста еден човек се малтретира, па уште 3-4ца да заебам.....кога ќе имаме економска, политичка стабилност (па макар и привидна) сите ќе бидеме horny, нема да ми треба брадиштето на Перица да се напалам.....
Муабетов „дај ми кеш да ти направам дете“ неможе да биде покурвински :)... јас барем сум искраен...нема дете...а и да ми даде и милиони најверојатно пак немаше да имам дете. Парите не ми се проблем туку како го сваќам јас и тие окулу мене животот. Така да за џабе се труди државата да стимулира наталитет со кеш...ако некој поради туѓи пари сака да има дете подобро е да нема или барем тој/таа да не го чува. Муабетов е патетичен исто како и обидите на државата да го стимулира наталитетот.
Тоа е тоа ќе има се помалку православни Македонци послебно православни...г.г. Стефан МПЦ и Пасторот Грујо а им толпа на други треба да си го прифатат овој факт...и да си се помираат...Тоа е тоа.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Муабетов „дај ми кеш да ти направам дете“ неможе да биде покурвински :)...
Дај ми услови за нормален живот да си сработам и да создадам услови да го израснам во нормален човек - кај го виде курварлукот и кај прочита дека барам пари?
Петар е тој што ти бара пари....за да го напуни мерцедесот со бензин....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.687
Поени од реакции
11.079
И жените се попедерчија, тоа е.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Во право е, в муцки мајне в газ ебајне :icon_lol:.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Тоа со немањето деца ради финансиски причини може да се гледа и обратно, ако немаш деца кои би те притискале да направиш пари и да створиш капитал, нема ни да направиш пари и капитал.

Гласот на жената во семејството е исто така симптоматична работа. Не може да дрека за еднаквост па често пати дури и повластена улога во еден дом, некој што во тој носи помалку пари( а во нашево општество не постои жена што прави повеќе од мажот) ,. Придоден цивилизациски закон е тоа и сто феминистички доктрини не можат да го оборат. Еднаквоста си бара и еднакво учество и придонес во касата. Готвењето и перењето не се еднакви со носењето на пара и сходно на тоа не се никаков аргумент. Значи тој што носи пара кажува, тој што не носи слуша , пере и не кажува гачки.

Како и да е, владикава многу ригидно ги опалува овие работи и занемарува една категорија што се вика личен избор и ги прикажува жените како инкубатори што е многу лошо и за него и за црквата како институција.
Бонус е тоа што и он и колегите со секој јавен настап само дополнително го уриваат имиџот на МПЦ меѓу младите.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Исто ко Идриз Елба само не сум толку црн :icon_lol:, а физичките карактеристики такви ми се :icon_lol:. Кај 1.40 е сцената.

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи тој што носи пара кажува, тој што не носи слуша , пере и не кажува гачки.
Нормално, ова треба да се знае како азбука. Кој носи пари тој кажува.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Нормално, ова треба да се знае како азбука. Кој носи пари тој кажува.
Тоа значи бракот нема да го биде све е џабе ако нема разбирање , како тоа кој носи пари тој кажува ,а ако се двајцата невработени кој ќе кажува детето ? :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ма кој ги троши кажува... Мајсторијата е да најдеш некој друг да прави а ти да ги трошиш :P
Тоа е друг тип на мајсторија, не сум по тој занает јас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom