Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:27 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:34 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:34 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:35 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:35 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:27 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:34 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:34 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:35 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne go javuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
--- надополнето: 23 март 2013 во 17:35 ---
Kupiv Xperia Tipo, ama vo pakovceto nema slusalki. Kaj site nema ili kako? I so USB kableto... ne gojavuva kako USB onde dolu vo kjoshon. Treba samo da go trgnam od kukjishte?
Не те разбрав пиши уште еднаш. Абе човек колку пати е кажено кога серверот покажува непослушност да не штракате пак.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Не знаев. Вака... Имам полно прашања во врска со телефонов.
1. УСБ каблето шо е, го ставив в куќиште и излезе се ова она за слики други рабоќе, и на претходнио мобилен Сони Ериксонот ми излегуваше долу како УСБ икона и да го исклучам оттука да не го вадам веднаш од куќиште како обичните УСБ-ња. Сега овде нема дали треба само да го истргам каблето од куќиште?
2. Плеј Сторе шо е продавнциата на Гугл, си направив акаунт и ме одра ми го зеде сиот кредит. И ми стигна известување горе на телефонот дека има достапна верзија на Андроид. Треба тоа да го инсталирам или нема потреба?
3. Дали можи од на компјутерот да си симнувам Андроид апликации за на телефонот?
4. Нема слушалки. Не одат слушалки со овој телефон или ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Не знаев. Вака... Имам полно прашања во врска со телефонов.
1. УСБ каблето шо е, го ставив в куќиште и излезе се ова она за слики други рабоќе, и на претходнио мобилен Сони Ериксонот ми излегуваше долу како УСБ икона и да го исклучам оттука да не го вадам веднаш од куќиште како обичните УСБ-ња. Сега овде нема дали треба само да го истргам каблето од куќиште?
2. Плеј Сторе шо е продавнциата на Гугл, си направив акаунт и ме одра ми го зеде сиот кредит. И ми стигна известување горе на телефонот дека има достапна верзија на Андроид. Треба тоа да го инсталирам или нема потреба?
3. Дали можи од на компјутерот да си симнувам Андроид апликации за на телефонот?
4. Нема слушалки. Не одат слушалки со овој телефон или ?
2 Па ако не си бил приклучен на ви-фи или ако си немал бесплатен интернет тоа е што сакаш нормално ке те одерат. Па незнам за што зборуваш али изгледа ти бара апдејт андроидот дај му апдејт не е лошо тоа.
3 Не те сватив што сакаш да кажеш инаку можеш да се логираш на https://play.google.com/store тука со истиот акаунт што си логиран на телефонот на плеј сторе и одиш само инсталл која апликација ја сакаш и ке се инсталира она на телефонот.
4 Па зависи од кај си го земал телефонот некаде дават некаде не.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
2 Па ако не си бил приклучен на ви-фи или ако си немал бесплатен интернет тоа е што сакаш нормално ке те одерат. Па незнам за што зборуваш али изгледа ти бара апдејт андроидот дај му апдејт не е лошо тоа.
3 Не те сватив што сакаш да кажеш инаку можеш да се логираш на https://play.google.com/store тука со истиот акаунт што си логиран на телефонот на плеј сторе и одиш само инсталл која апликација ја сакаш и ке се инсталира она на телефонот.
4 Па зависи од кај си го земал телефонот некаде дават некаде не.
3. Да, си напрајв тука акаунт. Кликам Инсталл и ми вика дека за кратко време ќе се инсталира апликацијата на мојот телефон, ама ништо не стигнува. Веројатно треба да има интернет.
4. Од Нокиа телефон ми пасоват слушалки. Нив ќе си ги користам.
1. Пак изгледа не ме имаш сфатено ама нема врска ;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
3. Да, си напрајв тука акаунт. Кликам Инсталл и ми вика дека за кратко време ќе се инсталира апликацијата на мојот телефон, ама ништо не стигнува. Веројатно треба да има интернет.
4. Од Нокиа телефон ми пасоват слушалки. Нив ќе си ги користам.
1. Пак изгледа не ме имаш сфатено ама нема врска ;)
iskluci data traffic da ne te dere;)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Абе приклучи се на ви-фи и нема ти зима пари или немаш ваерлес.
Па немам ваерлес. То е проблемот.
Има едно за конекција, каков тип на конекција да изберам. Има две опции: 1 е мобилна мрежа и ви фи а 2 е само ви фи. Треба да одберам само ви фи? Оти мене ми е 1.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Па немам ваерлес. То е проблемот.
Има едно за конекција, каков тип на конекција да изберам. Има две опции: 1 е мобилна мрежа и ви фи а 2 е само ви фи. Треба да одберам само ви фи? Оти мене ми е 1.
Па 2 само ви-фи ако не сакаш ти црпи кредитот.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Ахам. Епа фала ви многу. Затоа мене малку по малку сиот кредит ми го зеде. Фала пак :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Ахам. Епа фала ви многу. Затоа мене малку по малку сиот кредит ми го зеде. Фала пак :)
Нема проблем инаку горе 6 пати ти е напишено тоа можеш едноставно да избришеш да има само еднаш одиш само измени (долу под постот) и ги бришеш друзите оставаш само едно.
И докулку некое мислење ти се допага исто имаш опција да кликнеш Ми се допаѓа (исто под постот е и ова).
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Знам, ама дури нема никој одговорено на мислењето можам да го изменам. Ко видов дека е сто пати напишано неможев да изменам оти ти ми имаше напишано. Ова со лајкнувањево да не си нагараш(ако го сфаќаш зборов, нз како е литературно) да ти лајкнам некој пост? :P
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Знам, ама дури нема никој одговорено на мислењето можам да го изменам. Ко видов дека е сто пати напишано неможев да изменам оти ти ми имаше напишано. Ова со лајкнувањево да не си нагараш(ако го сфаќаш зборов, нз како е литературно) да ти лајкнам некој пост? :P
Нагараш врска немам што е ова. А инаку не реков јас да ми лајкнеш моје мислење само ти реков дека некое мислење ако ти се допага ако сакаш можеш да одеш ми се допага.
"УСБ каблето шо е, го ставив в куќиште и излезе се ова она за слики други рабоќе, и на претходнио мобилен Сони Ериксонот ми излегуваше долу како УСБ икона и да го исклучам оттука да не го вадам веднаш од куќиште како обичните УСБ-ња. Сега овде нема дали треба само да го истргам каблето од куќиште?"
Па искари го слободно кабелот што има везе.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Нагараш врска немам што е ова. А инаку не реков јас да ми лајкнеш моје мислење само ти реков дека некое мислење ако ти се допага ако сакаш можеш да одеш ми се допага.
"УСБ каблето шо е, го ставив в куќиште и излезе се ова она за слики други рабоќе, и на претходнио мобилен Сони Ериксонот ми излегуваше долу како УСБ икона и да го исклучам оттука да не го вадам веднаш од куќиште како обичните УСБ-ња. Сега овде нема дали треба само да го истргам каблето од куќиште?"
Па искари го слободно кабелот што има везе.
Хахааха само се шалев па ти. Не сфаќај се сериозно ;) Ок за усб кабелот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom