Како да се дојде до девојка?

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Сериозно, зошто ви е толку голем проблем да дојдете до девојка? Се однесувате како да е невозможна мисија. Очигледно проблемот не е до жените, него до вас. Милион теми се отворија за „мистеријата“ наречена Жена, мислиш ја бараме смислата на животот, а толку е едноставно...
Кога човекот се плаши од ситуации кои не представуваат опасност по неговиот живот се дефинира како анксиозност.Онаа социоанксиознот која на старт е страшно зезната(нерационално однесување,минд блок,типични некоординирани и нерационални гестикулации со раце,нозе,тахикардии,потења...).Јебига,треба искуство а искуството се стекнува.За да научиш да пливаш,треба прво да скокнеш во водата.
Обично човекот кога неможе да се справи со таквите проблеми си наоѓа утеха во самооправдувањата и филозофирањата зошто всушност не можел да го направи тој потег или таков пристап или пак зошто имал неуспех,така и со машко-женските релации.
Најважен е стартот и тука сметам дека лежи целиот клуч.Тука,цели филозофии и оправдувања на прашањата :зошто?Како? и слично,небаре математички функции се решаваат.
Ако ви се допаѓа девојката,многу едноставен пристап и искреност(бидете свои,како сака нека ве перцепира дотичната).Ако има некоја хемија,искра и слично ќе ја бидне,ако нема ќе бркаш друго.Но хард филингс....
 
Член од
3 март 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Проблемот е во тоа што повеќето девојки ја гледаат финансиската корист. Чим немаш пари,кола итн, девојката веќе со други очи те гледа.Кај повеќето нема љубов туку само корист. Затоа велам секоја чест на исклучоци
 
B

Borg_Drone

Гостин
Со трска и јадица, само гледајте да не ја закачите за врат се лежи затвор за такви работи.....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас преку темава сфатив дека маживе се опседнати со пари. Бидејќи својата немоќ секогаш ја префрлаат врз жената.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.727
Јас преку темава сфатив дека маживе се опседнати со пари. Бидејќи својата немоќ секогаш ја префрлаат врз жената.
ќе го избришеш постот или да бидам вулгарен малку :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Јас преку темава сфатив дека маживе се опседнати со пари.
Не, туку децата се опседнати со пари - во превод - то е нешто шо го немаат. А и да ги имаат, ќе најдат некоја друга препрека.

Бидејќи својата немоќ секогаш ја префрлаат врз жената.
Јас би рекол врз друг. Ако не е жената, ќе се нади типот со БеЕмВе-то, Мерцедесот, викендичката во маврово, лошиот другар, кучката другарка на дотичната и тн. Битно не е на нивни грб.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ќе го избришеш постот или да бидам вулгарен малку :)
Биди маж и одговори како Џиш, тоа е реалноста :)
Е сега Џиш е сурово искрен и не ви одговара муабетот. Оти он никад не се пожалил дека трчаат по пари? Или го избегнувале него? :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.727
Биди маж и одговори како Џиш, тоа е реалноста :)
Е сега Џиш е сурово искрен и не ви одговара муабетот. Оти он никад не се пожалил дека трчаат по пари? Или го избегнувале него? :D
реалноста е дека направивме болно општество.....

инаку се премислив,не ти го правам ќеифот ниту јавно ниту по ПП :P ;)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не, туку децата се опседнати со пари - во превод - то е нешто шо го немаат.А и да ги имаат, ќе најдат некоја друга препрека.
Ова и ова не одат.Не можеш да тврдиш однапред нешто што не знаеш.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ова и ова не одат.Не можеш да тврдиш однапред нешто што не знаеш.
хах, можи незнам времето утре какво ќе биди. Лиглиња знам миљарда. И секогаш ќе си наоѓаат рачки, за друг да им е крив за нивните неуспеси.
 
С

Спасе супата

Гостин
Јас преку темава сфатив дека маживе се опседнати со пари. Бидејќи својата немоќ секогаш ја префрлаат врз жената.
Досадно вечерва? :icon_lol:

Нема врска тоа со парите. Еве мене мерак ми се прави домазет да се сторам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom