Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Сакате да кажете дека македонски специалци биле на обука со зеление беретки.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Баталјонот за Специјални Намени 12 пати до сега имал одржано обука со 10 Специјална група од Зелените Беретки, пред две недели си отидоа од тука.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
и многу од пСО имаат завршено ренџерски курс во турција кој е многу тежок ,па сега пишувајте дека не се спремни
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Може некој да ми објасни што се всушност ПЕПот,за што служат и што значи самото име ПЕП?
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Може некој да ми објасни што се всушност ПЕПот,за што служат и што значи самото име ПЕП?
ПЕП - Полициска единица за Подршка, Посебна единица на Полицијата.Обични полицајци кои секоедневно се обични полицајци само за време на нереди, протести и сл се ангажираат и имаат малку повеќе обука од обичните полицајци, најчесто се најмладите полицајци!


и многу од пСО имаат завршено ренџерски курс во турција кој е многу тежок ,па сега пишувајте дека не се спремни
Да бе тука некаде се рамо со рамо со SFOD-D и Navy Seals!
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
ПЕП мислам е ПОсеба ЕДиница Полиција, служат за протести и такви работи иначе мислам тие се обични цајкани само се мобилзираат вака ако има некои јаки нереди ,мислам е вака може грешам за ПОлиција незнам многу
--- надополнето: 10 март 2013 во 22:15 ---
ПЕП - Полициска единица за Подршка, Посебна единица на Полицијата.Обични полицајци кои секоедневно се обичми полицајци само за време на нереди се ангажираат и имаат малку повеќе обука од обичните полицајци, најчесто се најмладите полицајци!




Да бе тука некаде се рамо со рамо со SFOD-D и Navy Seals!
уживај си ти ДЕЛТа,остави ја оваа работа на мажите ,девојчиња не примаат , и да муслимани не примаат во ВУцИ трпи малце
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
у физичка спремност тука се некаде ,опрема сме 10 години назад, а бидејки на еден специјалец најмоќно оружје му е мозокот ,зашто да не бидат подобри кога знаеме дека америте се најглуп народ и само каков геноцид имаат првено по Авганистан и ИРак убивајки деца и жени
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
у физичка спремност тука се некаде ,опрема сме 10 години назад, а бидејки на еден специјалец најмоќно оружје му е мозокот ,зашто да не бидат подобри кога знаеме дека америте се најглуп народ и само каков геноцид имаат првено по Авганистан и ИРак убивајки деца и жени
Типче ти си во тешка заблуда, патриот си ама далеку си во заблуда, можеби еден ден ќе сватиш што сакам да ти кажам позз
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Типче ти си во тешка заблуда, патриот си ама далеку си во заблуда, можеби еден ден ќе сватиш што сакам да ти кажам позз
ти спиеш у заблуда , ама тоа е Делта знам маваш десна рука на Black Hawk Down на делтите како се борат ајт мрш
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
ти спиеш у заблуда , ама тоа е Делта знам маваш десна рука на Black Hawk Down на делтите како се борат ајт мрш
Не сум мало дете да се расправам по форуми, овде се докажуваме со мисења и факти а не со навреди и пцовки.Секој со соодветен IQ ке свати нешто што ти или не го сваќаш или се правиш дека не го сваќаш, арно ти напиша момакот во предходните постови МНОГУ ФИЛМОВИ ГЛЕДАШ!
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Не сум мало дете да се расправам по форуми, овде се докажуваме со мисења и факти а не со навреди и пцовки.Секој со соодветен IQ ке свати нешто што ти или не го сваќаш или се правиш дека не го сваќаш, арно ти напиша момакот во предходните постови МНОГУ ФИЛМОВИ ГЛЕДАШ!
јас се што сум ти кажал сум видел у живо а ти гледаш некоја лоша серија американска впрочем такво ти е и логото,не си ни свесен какви само операции имаат направено Волците (чист христијански боребен тим),ајт легни си малце сонувај за делтите
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Волците се спремна војска може да се каже дека критериумите за тренинг и обука се слични на оние светските,Не знам кој мисии ги поминале. во Авганистан одат само на мировни мисии.Нели биле специалци,а со Нави Сеалс ич да не ги споредуваме.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
Они идеа во Ирак, обична војска оди во Авганистан, еден период волците имаа само борбени задачи после се смени мисијата.Доста беше пишување на оваа тема, ке ми се налутат зашто толку ги откривам.Поздрав и со здравје.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ај ствари и искрено кажи ми што мислиш тука некаде ли се Волците со Делта Форсе!?
Добро, ДЕЛТА ФОРС СЕ НАЈДОБРИ. (само на филм, ама ај, нека ти биде) Ај сеа доста со вакви коментари -.-

Нашиве се ЗЛАТО, со оглед на тоа што го добиваат. Крај на муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom