Денешните мажи...

Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Passive-aggressive vo kombinacija so izliten sarcasm.
Sto bi rekol Chandler: could you be more cranky? :P

Da poentiram, treba da ti doe pa vaka random hejtanje alfa mazjaci ili onaka, prirodno. :P :P

Уууу, Чендлер момент :X3:

Кои алфа мажјаци?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Уууу, Чендлер момент :X3:

Кои алфа мажјаци?
Па темава, по муабетиве, е во изобилие. :D

Ај узреј, па че прајме муабет.Ко зелен ми стоиш некако.:D
Jaс сум веќе жолтеникав. Кажи душо вака убаво по ред, with train of thought што е возможно да се следи, не како пинки пај, што прецизно ти пречи кај Денешните мажи?
Вака се испофали дека си редовно ебена, а пак жустро преку пост коментираш. Зрачиш со некоја фрустрација. Може се лажам.. ама..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Гледам означен во тема „денешните мажи“ од Шкорпи, незгодно ми падна :D
Де бе зошто незгодно да ти падне?

Сега знам зошто некои кoга ги тагнувам не реплицираат на одредена тема, страв им е дури да отворат, што ќе прочитаат :cautious: .


Олимпија рече сум бил како „волку волку“, од рекламата :ROFLMAO:
:pos: :pos: :pos: - Ти фалеше уште Лоба под рака! :D.

Денешните мажи.... сме токму онакви какви што сакаат жените (и дел од мажите) да бидеме. Ние сме плод на нивните фантазии и желби.
Да, сон на секоја жена (и одредени мажи) е да легнe со себепреценет, незрел, и емоционално недостапен маж :).

Мистеријата е решена.
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Jaс сум веќе жолтеникав. Кажи душо вака убаво по ред, with train of thought што е возможно да се следи, не како пинки пај, што прецизно ти пречи кај Денешните мажи?
Вака се испофали дека си редовно ебена, а пак жустро преку пост коментираш. Зрачиш со некоја фрустрација. Може се лажам.. ама..
Види душо...Да одиме по ред.Тоа шо си жолтеникав, е знак дека ти е лошо можеби у моменатов.Погрижи се да ти се врати бојата.:P Кај маживе ми пречи фактот што цело време се напињаат без потреба, а и обвинуваат без причина понекогаш.Ова не важи за сите мажи, фала богу има уште и од тие што знаат што сакаат и не заобиколуваат пред да кажат нешто.Не ги бранам жените да не ме сфатиш така, сите имаме различни желби и карактери, па следствено на тоа и се стремиме да најдеме партнер кој ќе нѐ прифати со сѐ она што носиме во себе.Треба луѓево да се опуштат малку, и мажи и жени.Да нема глумење и етикетирање на луѓето во зависност од исходот на одредена ситуација кај што некој бил корпосан и сл.Јас си го терам животецот и убаво ми е, немој да ме мислиш. И да, се лажеш...без ама.:)
--- надополнето: 10 март 2013 во 19:19 ---
Gledam ne ti se svigat muabetov i odma so niski udari.a dali sum zelen da ja sakam prirodava i clenuvam vo ekolosko drustvo.
Гуд фор ју.(y)
 
А

Атомската мравка

Гостин
е баш фчера ми се јави еден со прикривен , во ниедно време , му се развикав , оти да не , не можи ко нормален чоек контакт да воспостави со тебе , и ми вика чекај чупе како се однесуваш така , од кај знајш кој е , и јас му викам шо има врска кој е , многу ми е гајле , се звонело така во ниедно време , ако си маж , шо ми звониш со скриен , и прво се вели добро вечер , јас сум тој и тој , извини што те вознемирувам ова време ,не знам и јас шо му праеф толку време муабет , си немаф попаметна работа , и мистер алфа мажијак кој никогаш не бил одбиен , ми вика , овде мартин , ајде утре да одиме на кафе :cautious: , и му викам прво не можам , и оти , и му викам оти нејчам , на какоф начин пољубезно да те одбијам , и ми вика ааа ти ме сакаш чим уште ми прајш муабет и му го бапнаф телефоно и уште еднаш ми се јави и ми вика уште само ова да ти го кажам па пак бапни ми го , вистина е дека си продавала правосмукалка , јас уствари за то се јајвив , бројов ти беше на оглас на пазар 3 :facepalm: и јас му рекоф да вистина , само шо не беше овај број , не беше правосмукалка , машина за перење беше и не беф јас , комшифката беше .....имаше срејча шо е од Битола па беф толку покултурна и навистина не знаеф кој е да знаеф , че му речеф че ми јадиш куро ти мене.....и ај после речете ми дека денешните мажи не биле за гревотка
Од твојава приказна слободно можеш да снимиш шпанска серија..
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Мистеријата е решена.
Ако ти така велиш :)


Да, сон на секоја жена (и одредени мажи) е да легнe со себепреценет, незрел, и емоционално недостапен маж :).
Само три карактеристики??? Ајде бе можеш ти и подобро.;)


Иљаду људи иљаду чуди, не е убаво да ги ставаш сите во исти кош.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако ти така велиш :)

Само три карактеристики??? Ајде бе можеш ти и подобро.;)

Иљаду људи иљаду чуди, не е убаво да ги ставаш сите во исти кош.
Само додавам масло на сарказмот што го пиша ... Ако беше воопшто саркастичен :D. Инаку да, можам подобро и од три каактеристики, ама ќе треба да отворам драми и траги-комедии н априватен план, а ова не е Драга Кајгана :D.
 
C

Celsius

Гостин
Де бе зошто незгодно да ти падне?




Да, сон на секоја жена (и одредени мажи) е да легнe со себепреценет, незрел, и емоционално недостапен маж :).

Мистеријата е решена.
хахаха и две три ах???? или исплачисе на грудима мои?
 
C

Celsius

Гостин
78 тсрани се многу да се читаат ама од цитатот на првиот пост ја сватив поентата се надевам.

Не дека мажите ја изгубија храброста, па ни дека жените станаја нешто похрабри. Времињава се други, наместо мажите да се оние кои ловат сега сакаат да бидат ловени. Врмево на извртени статуси, титули такви страња мислам е најголема причина за тоа.

Од секогаш сум бил поборник за идејата дека ако нешто сакаш земи го на секој можен но достапен и рационален начин. Таков маж сум јас барем ;)
 
M

Muranyi

Гостин
Бидејќи се актуелни "денешните мажи" на форумов,а од друга страна жените само се жалат од нив и беспоштедно ги критикуваат,би ги прашал жените-како тие се чувствуваат и зошто е тоа така?Дали мажите знаат што и треба на една жена?
Пред се ме интересира женскиот аспект во врска со прашањето,но повикани се и мажите да си ја бранат честа:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom